yerlerine

TZOB: Çiğ süte önerilen fiyat maliyeti karşılamıyor
olduğunu ifade eden Bayraktar, o dönemde yüzbinlerce damızlık süt hayvanının kasaba gönderildiğini, yükselen et fiyatlarını düşürmek, kesilen hayvanların yerlerine yenilerini koymak için 3 milyar dolara yakın bir dövizin ülke dışına çıktığını belirtti.
Fethullah Gülen Hocaefendi, BBC röportajında net mesajlar verdi
Sonradan bu ortaya da çıkabilir, bu insanlar, savcısı, hakimi, emniyetçisi, yerlerine dönmek istedikleri zaman herhalde orijinlerini ortaya koyacaklardır. "Ben şu çizgide bir insanım, şöyle düşünüyorum" diyeceklerdir.
Terim: Ege Kupası yıldız futbolcu olabilmek için çok önemli bir turnuva
Hele hele ileride çok önemli oyuncular oldukları zaman böyle turnuvalar güzel bir anı olarak yerlerine alır." diye konuştu. Manisaspor teknik heyeti ile de görüştüğünü aktaran Terim, "Ümit ediyorum ki Manisaspor inşallah hedeflediği yine eski yerde olacaktır.
Çin, Brezilya'da soya üretip dünyaya satacak
Yerel ortaklarla birlikte çalışarak onların da üretim ve satış tecrübelerinden istifade eden Çinliler, üretilen soya ve mısırı dünyanın değişik yerlerine pazarlamayı hedefliyor. (CİHAN)
Bakan Öney NSU duruşmasına katıldı
Bavyera ve Sachsen kriminal polisleri, yangının evin muhtelif yerlerine dökülen benzinlerle çıkarıldığının kesin olduğunu belirtiler.Salı günü 73.
Fatih Terim'in eski talebesi Vedat İnceefe milli takımda
Adam gibi adamın arkasından konuşup, yüz yüze geldiğinde kuyruğunu sıkıştırıp bir yerlerine sokmaya çalışan adamdan, genç kalmak için botoks yaptıran ve yaptırdığı halde bir b.ka benzemeyen adamdan ve ilerleyen yaşına rağmen pilates yapıp 20 yaşındaki adamlarla aşık atmaya çalışan bir yerleri kadayıf olmuş adamdan.
Üniversite öğrencileri Sochi 2014 Kış Olimpiyatları'nda görev yapacak
Öğrenciler, Özyeğin Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Hüsnü Özyeğin’in de katılımıyla, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu akademisyenleri tarafından görev yerlerine uğurlandı.7-23 Şubat 2014 tarihleri arasında gerçekleşecek olimpiyatların organizasyonunda Ocak ve Şubat döneminde görev yapacak Özyeğin Üniversitesi öğrencileri, 5 yıldızlı
Engelli ve eski hükümlü istihdamı için ceza havuzu formülü
Komisyonun kamu kurumlarından gelen üyeleri, komisyon toplantıları için, önceden isimleri kuruma bildirilmek şartı ile mazeret bildirerek yerlerine kendilerini temsilen yetkili temsilci görevlendirebilecek.
Polisi dövdüğü iddia edilen aşırı sağcı lider hakkında fezleke düzenlendi
Türkçe yer adlarının silinerek yerlerine Bulgarca karşılıklarının konulması kararından geri adım atılmasını protesto için Varna'ya giden Siderov'un uçakta Fransız bir diplomata hakaret ettiği iddia ediliyor.
Katı yakıtlar içinde en çok linyit üretildi
Katı yakıtların teslimat yerlerine göre dağılımı incelendiğinde; taşkömürü teslimatının yüzde 39,5’i termik santrallere, yüzde 20,5’i kok tesislerine, yüzde 9,4’ü demir-çelik haricindeki sanayiye, linyit teslimatının yüzde 86,8’i termik santrallere
Kuyumcular karta taksitin bitmesinden endişeli
Tuhafiye, mağaza gibi bazı iş yerlerine banka tolerans tanıyor ve komisyon oranlarını düşük tutuyor. Bunu bilen kuyumcu arkadaşlar da o iş meslek adı altında pos makinesine müracaat ediyorlar.
‘Beyaz et fiyatı artacak‘ iddiası
Dolayısıylada bu konuda hem tüketicilere hem üreticilere hemde bu işin ticaretini yapan satış yerlerine büyük görevler düşüyor. Bugün medyada da sıkça gördüğümüz şekliyle gıda zehirlenmelerinin temelinde bu yatıyor.
Boşnakların yakılarak katledildiği ev yıkılmak isteniyor
Savaş döneminde Bosna-Hersek topraklarındaki birçok cami ve medrese ile Boşnaklara ait ev Sırplar tarafından yıkımış ve yerlerine otopark ya da yol yapılmıştı. 1992'de yıkılan Vişegrad Camii'nin yerine de park yapılmıştı.
105 bin kişi, belge sahibi iş güvenliği uzmanı olmak için ter döktü
1 Ocak itibariyle 50’den az çalışanı olan tehlikeli ve çok tehlikeli sınıfta yer alan iş yerlerine, iş yeri hekimi ve iş güvenliği uzmanı çalıştırma zorunlu hale geliyor. Ancak söz konusu uzman sayısı ihtiyacı karşılamıyor.
Bayraktar: 2014 yılında 500 bin konutun dönüşümü başlatılacak
Ömrünü tamamlamış veya risk taşıyan binaların yıkılarak yerlerine güvenli, sağlıklı ve yaşanabilir mekanlar oluşturulması gayesi ile geçtiğimiz yıl kentsel dönüşüm seferberliği başlatıldığını kaydeden Bayraktar, şöyle devam etti: “Bu kapsamda 2013 yılında 200 bin bağımsız konutun
Savunma Sanayi Müsteşarı: Havacılıktaki maliyetlerimiz Batı’nın 3’te biri
Bu üretim de çok fazla dünyanın ucuz yerlerine gitme şansı yok. O standartları oralarda yakalayamazsınız. O nedenle otomotive benziyor. Ben inanıyorum ki havacılık sektörü de böyle bir duruma gelir ve ihracatımız 5-10 misli artar.
Eriş: İlk yarıda kalan 3 maçımızı kazanmak istiyoruz
Eksik oyuncularımıza rağmen yerlerine oynayacak arkadaşlarda elinden geleni yapacaktır. Rakibimiz Şanlıurfa deplasmanından 3 puanla dönerek moral buldu. Cumartesi günü maç sonunda Adana’ya puanla dönmek istiyoruz.
Yüzde 3’ün üzerinde engelli istihdam eden işsizlik sigortasından desteklenecek
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, yeni yapacaklara bir düzenleme ile işyerinde yüzde 3’ün üzerinde engelli istihdamına imkan sağlayan özel iş yerlerine işsizlik sigortasından fon verileceğini açıkladı.
Coşkun: Zarar eden işletmeyi iki yılda kara geçirdik
yıllık 200 bin ton kömür çıkarıldığını, bunun yaklaşık 70 bin tonunun Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıflarına, kalan kısmının ise Türkiye’nin çeşitli yerlerine gönderildiğini kaydetti.Yeni Çeltek Kömür İşletmeleri'nin 60 Yıldır Yozgat’ta faaliyetini sürdürdüğünü ifade eden Coşkun, "Daha önce bu işletme zarar ediyordu.
Hakan Şükür: Yönetici profili değişmeli
DENİZLİ'NİN, TERİM'İN YERLERİNE ADAM YETİŞTİRMELERİ LAZIMDIDeneyimli teknik adamlara da büyük iş düştüğü ifade eden Hakan Şükür, "Alt yapılarımız eksik, alt yapıya önem vereceğiz, bunu geliştireceğiz diye 30 sene aynı yalanla geçti
Rusya’da Türk vatandaşına ırkçı saldırı
Saldırıda vücudunun çeşitli yerlerine darbe alan Mustafa Atay isimli Türk vatandaşı hastaneye kaldırıldı.Saldırıyla ilgili Cihan Haber Ajansı’na konuşan ve şehirdeki bir inşaat firmasında çalışan Mustafa Atay, saldırıdan önce Prospekt Veteranov metrosundan çıktığını
Türk seçmenler Wilders'in meclisteki koltuğuna oturdu (Özel)
bilen Türk ziyaretçiler, Meclis Başkanı hatta aşırı sağcı ve İslam düşmanı olarak tanınan Geert Wilders'in koltuğu dahil olmak üzere milletvekillerinin yerlerine oturarak hatıra fotoğrafı çekti. Meclis Başkanı koltuğu önündeki Kur’an-ı Kerim kitabı gurbetçileri duygulandırdı.
Türkiye Pist Şampiyonası 2013 sezonu İzmir’de sona erdi
Cumartesi günkü ilk yarış derecelerine göre tersten start alan tecrübeli pilotlar, start anı itibarıyla ilk sıradaki yerlerine geçebilmek için mücadeleye girdi. Borusan Motorsport’tan Can Artam’ın Bilal Saygılı’ya çarpması, Arzum sponsorluğunda Porsche aracıyla yarışan ve 2013 Maxi Grup şampiyonu Ümit Ülkü’nün de yarış esnasında
Kabe'de genişletme çalışmalarının ikinci etabı başladı
Aksesuarlar, çalışmaların bitimiyle birlikte yeniden eski yerlerine takılacak. Şimdiye kadar proje için 100 milyar Suudi Arabistan Riyali harcandı.Projenin üçüncü aşaması da Hicri 1435 yılından itibaren başlayacak.
Çağlayan: Türkiye'nin 250 milyar dolarlık yatırımı, firmaların ilgisini çekiyor
Toplantıya katılan temsilcileri Türkiye'de yatırım yapsın yapmasın sektördeki yerlerine bakarak bakanlık olarak kendilerinin seçtiğini anlatan Çağlayan, "Katılımcılar arasında Türkiye'de yatırım planlayanlar, ya da yatırımı hiç düşünmeyenler de var.
Falk: Hiçbir mesele Filistin sorunu kadar BM’yi direkt ilgilendirmiyor
raporda dikkat çeken bir nokta da, birisi Hollanda diğeri ise Amerika merkezli iki şirketin Filistin’in işgal altındaki topraklarında yürütülen yerleşim yerlerine verdiği destek. Batı Şeria ile Doğu Kudüs’te uluslararası hukuka aykırı şekilde Tel-Aviv yönetiminin sürdürdüğü konut inşası ve buralara Yahudilerin yerleştirilmesine Hollanda
Kadirli'de 24 kaçak cep telefonu ele geçirildi
Edinilen bilgiye göre, Kadirli Emniyet Müdürlüğü Asayiş Bürosu ekipleri telefon alım satımı yapan iş yerlerine yaptığı operasyonda Savrun mahallesi ve Dere mahallesindeki 2 iş yerinde değişik markalara ait 24 adet gümrük kaçağı cep telefonunu ele geçirdi.
Kaçakçılığa geçit yok
Edinilen bilgiye göre, Kadirli Emniyet Müdürlüğü Asayiş Bürosu ekipleri telefon alım satımı yapan iş yerlerine yaptığı operasyonda Savrun mahallesi ve Dere mahallesindeki 2 iş yerinde değişik markalara ait 24 adet gümrük kaçağı cep telefonunu ele geçirdi.
Marmaray'a ulaşımı sağlayacak yeni İETT hatları oluşturuldu
İSTANBUL - Marmaray'ın, Kadıköy Ayrılık Çeşmesi - Zeytinburnu Kazlıçeşme arasının işletmeye açılması ile vatandaşların şehrin çeşitli yerlerine ulaşımı sağlayacak yeni otobüs hatları oluşturuldu.İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi: “İstanbul’da 29 Ekim'de açılışı yapılacak olan Marmaray’ın Ayrılık Çeşmesi
Melih Gökçek: ODTÜ rektörü Acar marjinal gruplardan korkuyor
ODTÜ ormanına en büyük düşmanlığı üniversite iradesinin gerçekleştirdiğini ve ağaçların kesilerek, yerlerine ruhsatsız binaların yapıldığını anlatan Başkan Gökçek, "Ruhsat işi ilçe belediyelerine ait.
Erdoğan: Mehmet Akif'in babası için yaptırılan camiyi bulduk restore ediyoruz
Orta Asya’ya git orada AK Parti iktidarını görürsün Balkanlara git orada AK Parti iktidarını görürsün Ortadoğu'ya git AK Partiyi görürsün dünyanın değişik yerlerine git orada AK Partiyi görürsün. Çünkü AK Parti artık 780 bin kilometre kareye sığan bir irade değildir.
Başbakan Erdoğan: 'Ben istemiyorum yapmayacaksın' tavrı faşizandır
Şehrin en merkezi yerlerine konutlar iş merkezleri yapılmış yoğun bir yapılaşma yaşanmış ve Ankara’nın çehresi ciddi şekilde yarar almıştı. Şu aşamadan itibaren de oradan o yoğunluğu almak artık kısa ve orta vadede mümkün değil imkansız hale geldi.
2 gümüşcüden 230 bin liralık gümüş takı çalındı
Soygunu ise sabah iş yerlerine girerek gerçekleştirmişler. Zanlılar tanınmamak için şapka takmışlar. Bizim dışımızda bir işletmenin kapı kilidi kırılmasına rağmen içine girilmemiş.
Azeri-Ermeni sınır hattında saldırı: 1 ölü
Azerbaycan tarafından açıldığı iddia edilen ateş sonucu nöbet yerlerine nakleden askerlerden birinin öldüğü, üçünün de yaralandığı bildirildi.Ermenistan Savunma Bakanlığı’ndan konuya ilişkin yapılan açıklamada bu saldırının cevapsız kalmayacağı vurgulandı.
Gökçek: ODTÜ’de son on yılda ağaçlar kesilip, yerine kaçak bina yapıldı
ANKARA - Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, ODTÜ yerleşkesinde 2003 yılından bu yana ağaçların yok edilerek yerlerine binaların inşa edildiğini iddia etti. Gökçek bununla ilgili elinde uydu görüntüleri bulunduğunu dile getirdi.
Uyuşturucu tacirlerine sabah operasyonunda 13 gözaltı
Özel Harekat polislerinin desteği ile ev ve iş yerlerine sabah saatlerinde yapılan operasyonlarda çok sayıda uyuşturucu madde ele geçirildi. Operasyon kapsamında 3’ü Diyarbakır’da olmak üzere 13 kişi gözaltına alındı.
Adrese teslim ehliyet çetesi çökertildi
Açıklamada, "Çetenin; okuma yazması olmayan, özellikle kırsal kesimlerde yaşayan şahısların yerlerine 4 bin 500-5 bin TL para karşılığında joker şahısları sınava soktukları, kurs süresince kursiyerlere zorunlu olarak verilmesi gereken eğitimlerin (trafik-motor-ilkyardım)
Atatürk Havalimanı'nda kurşun yağmuruna tutulan şahıs öldü
Vücudunun çeşitli yerlerine çok sayıda mermi isabet eden Ugan, olay yerinde yaşamını yitirdi. Ersin G.
Başkan Başer: Borç edebiyatı yapmadan hizmet etmeye çalışıyoruz
depolama ve biyolojik arıtma tesisini, tıbbi atık depolama ve bertaraf tesislerini faaliyete geçirdiklerini söyleyen Başkan Başer, “Şehrimizin muhtelif yerlerine 53 adet park yaptık. Tarihi konaklarımızı restore ederek kültür hizmetlerine sunduk.
SOCAR Gürcistan'daki mabetlere de ücretsiz doğal gaz verecek
dini mabetlerin gaz ihtiyacını ücretsiz karşılayan Devlet Petrol Şirketi (SOCAR) Kasım ayından itibaren bir yıl boyunca Gürcistan’da bulunan dini ibadet yerlerine de ücretsiz doğal gaz sağlayacak. SOCAR'dan basına yapılan açıklamaya göre konuya ilişkin anlaşma SOCAR Başkanı Rövneg Abdullayev ve Gürcistan Ortodoks Patriği 2'inci İlia tarafından imzaladı.
Memur-Sen, bayramda yurt içi ve yurt dışındaki ihtiyaç sahiplerini unutmadı
Kurban Bayramı’nda, Türkiye’nin değişik yerlerine yardım götüren Memur-Sen, başta Arakan, Bangladeş ve Kazakistan olmak üzere dünyanın dört bir yanında kurban ulaştırdı. Memur-Sen, Bangledeş ile Arakan’a 200, Kazakistan’a 300 kurban götürdü.
Kiev’deki Türkler, bayram namazını fuar merkezinde kıldı
Teşrik tekbirleri getiren gurbetçiler daha sonra kesim yerlerine hareket etti.Kiev İslam Enstitüsü Hocası Fatih Akdeniz namazdan sonra yaptığı açılamada; “Biz dinimizi yaşamak istersek dünyanın neresinde olursa olsun, yollar bulunuyor, namaz kılınacak yerler bulunuyor
Bekçilik yaptığı depodan 60 bin liralık malzeme çaldı
isimli bekçinin yanına aldığı 2 kişiyle gerçekleştirdiği ve çaldıkları malzemeleri kendilerini iş yeri sahibi olarak tanıtıp başka iş yerlerine sattıklarını tespit etti. Olayla ilgili aranan A.
Kendisini yaralayan acemi kasaplar hastanelere akın etti
Bayram namazı sonrası belediye tarafından belirlenen kesim yerlerine gelen vatandaşlar, dini vecibelerini yerine getirdi. Kesim yerlerinde yaşanan acemilikler sonucu kurban keserken kendisini yaralayan çok sayıda vatandaş hastanelere koştu.
Son gün kurban satışları arttı
Kayseri’de sabah saatlerinde kurbanlıklarını kesecek olan vatandaşlar kesim yerlerine akın etti. Belediyelerin belirlediği semt pazarlarında kesimler yapılırken, bazı vatandaşlar da kurbanlıklarını pazarlık yaparak yeni aldı.
Kurban kesenlere çay ve simit ikram edildi
23 Nisan Mahallesi'nde bulunan kurban kesim yerlerine uğradık. Belediyemizce alınan önlemler sayesinde kurban kesimleri gayet güzel bir şekilde devam ediyor." dedi. Kurban kesim yerlerinde belediye görevlilerince çay ve simit ikram edildiğini aktaran Tahmazoğlu, "Kasaplar, zabıta görevlilerimiz ve temizlik görevlilerimiz
Kimi elini kesti, kimi boğanın altında kalarak ayağını kırdı
KAYSERİ - Kayseri’de Kurban Bayramı telaşı sabah saatlerinde başladı. Bayram namazı sonrası kurban kesim yerlerine akın eden insanlar, kurban kesimi sırasında kazalar yaşadı.
Mezarlıkta yaşlı ve engellilere araç imkanı
hizmetle birlikte inşallah burada kardeşlerimiz, girişte danışmaya başvurdukları zaman, refakatçi eşliğinde veya refakatsiz şekilde mezarlığın diledikleri yerlerine bu araçlarla ulaşabilecekler. Böylelikle onların bir engelini daha ortadan kaldırmış olacağız.
1 milyon ilmek atarak ipek halının nasıl dokunduğunu turistlere gösteriyorlar
İpek halıyı, en fazla Alman, İngiliz, Hollanda, Belçika ve Norveçli iş adamlarının, iş yerlerine ve evlerine asmak için aldığı belirtiliyor. Yaklaşık 14 ayda bitirilen 1 metre uzunluğundaki saf ipek halıda yaklaşık 1 milyon çift düğüm bulunuyor.
Çözüm süreci esnafa çifte bayram yaşatıyor
Bayramda en çok kalabalık giyim mağazaları reyonlarında olurken, işportacılar kentin merkezi yerlerine açtıkları sergilerde satış yaptı. Bu arada şehrin merkezindeki bütün mağazalar dolup taştı.