yerlerinin

AP Milletvekili Bildt’ten ‘endişe’ açıklaması: Yargı bağımsız olmalı
Türk hükümetinin 17 Aralık operasyonundan sonra binlerce polisi ve çok sayıda savcının yerlerinin değiştirdiğini ve buna gerekçe olarak Gülen hareketinin bu kurumlara sızması şeklinde bir açıklama getirdiğine değinen Bildt, “ Yine de birçok kişi hükümetin bu
Hocaefendi WSJ'ye konuştu: Değerlerimiz ve duruşumuz değişmedi
Daha birkaç ay öncesine kadar kahraman olarak alkışlanan yargı ve polis gücü üyelerinin soruşturma yapılmaksızın kışın ortasında görev yerlerinin değiştirilmesi de ironik bir durum.4. Hizmet oluşumunun öğrencilerini polis ve yargıda kariyer yapmaları için cesaretlendirmesinin sebebi nedir?
Savaş uçakları Dera’ya bomba yağdırdı: Çok sayıda ölü var
Sivil yerleşim yerlerinin hedef alındığı bombardımanda aralarında kadın ve çocukların olduğu çok sayıda kişinin yaşamını yitirdiği kaydedildi.Yayınlanan görüntülerde saldırı sonrasında halkın ölü ve yaralıları taşıdığı görülüyor.
Ünlü Temiz Eller savcısı, Türkiye’ye “temizlik ve hukuk dersi” verdi
Yani ‘leggi ad hoc (duruma münhasır kanunlar)’, HSYK hakkında kanunlar, emniyet güçlerinin yerlerinin değiştirilmesi yahut savcı-hakim-emniyet müdürünün suçlanması. Ve henüz olmadıysa, sizinki gibi bağımsız basının karşısında, soruşturmayı sürdüren savcılar arasında kötülerin ve suiistimal edenlerin olduğu söylenecek.
IOF Başkanı Kaas: Oryantiring sporu Nepal'dan sonra Antalya'yı dünyaya taşıdı
Türkiye'nin ev sahipliğini her zaman takdir ettiklerini belirten Kaas, oryantring yarışlarının başta Antalya olmak üzere Kapodokya, Karadeniz ve tarihi ören yerlerinin dünyada tanınmasına katkı sağladığını söyledi.
‘İthalat çözüm değil, dışarıdan gelecek fasulye fiyatı ancak 1,4 lira düşürür’
lira arası fiyatlardan, istedikleri kalitede yerli ürün kuru fasulyeyi satın alabilir ancak bu ürünleri yüzde 100 karla satarak fırsatçılık yapan satış yerlerinin denetlenmesi gerekmektedir.”'SIKINTI YANLIŞ ÜRETİM VE DESTEKLEME POLİTİKASINDAN KAYNAKLANIYOR'
Temassız ödemelerde üst limit 50 lira
Kartlarını ve POS’larını temassız kart ve POS’larla değiştirmekyi tercih eden kart kullanıcılarının ve iş yerlerinin bankalarına bu talebi iletmesi yeterli. (CİHAN)
Polis müdürlerinin görevden alınması Hollanda basınında
Haberde, soruşturmayı yürüten savcıların görev yerlerinin değiştirildiği ifade edildi. (CİHAN)
AB’den hükümete dördüncü ‘yolsuzluk’ uyarısı: Soruşturmalara müdahale etmeyin
yapılan açıklamada, "Son üç hafta içerisinde, en son pazartesi gecesi Ankara’da 350 polisin görevden alınması ile neticelenen çok sayıda polisin görev yerlerinin değiştirilmesi, devam etmekte olan soruşturmaların bağımsızlığı, tarafsızlığı ve etkinliğine muhtemel etkileri açısından endişeye sebep olmaktadır.
Bakan Yazıcı bir tuşa bastı, 639 gümrük memuru atandı
/>Hayati Yazıcı, bakanlık konferans salonunda, 2013/2 B grubu kadroları için 1 Ekim – 1 Kasım 2013 tarihleri arasında yapılan sözlü sınavı kazananların atama yerlerinin tespitine ilişkin bilgisayarlı kura çekimine katıldı.
Bangladeş’te genel seçimlerde çatışma: 11 ölü
Hükümetin adayları da artık zaferlerini ilan ederken, parlamentoda yerlerinin garanti olduğunu ifade ediyor.Başbakan Hasina, muhalefetin istifa etme çağrısı ve seçimlerin tarafsız bir hükümet gözetiminde yapılması teklifini reddetmişti.
Lübnan’da şiddetli patlama: 3 ölü, çok sayıda yaralı var
Hizbullah'ın Siyasi Bürosu'ndan yüzlerce metre uzaklıkta gerçekleştiği belirtilerek patlamadan bölgedeki restoran, alışveriş merkezi ve yerleşim yerlerinin hasar gördüğü kaydedildi. Çok sayıda aracın da hasar gördüğü patlama sonrasında yaralı ve ölenleri taşımak üzere olay yerine çok sayıda ambulans ve itfaiye aracı geldi.
Suriye’den Almanya'ya 500 yeni sığınmacı
Mülteciler, gelecekte toplu konaklama yerlerinin yanısıra apartman dairelerinde de kalabilecek. Öte yandan, Alman Piskoposlar Konferansı Başkanı Robert Zollitsch de, Almanya’nın daha fazla mülteci kabul etmesi gerektiği noktasındaki çağrısını yineledi.
İstifalar, tatilde olan ABD’de geniş yankı uyandırdı
Noel bayramı nedeniyle ABD’de hem resmi hem de özel tüm iş yerlerinin kapalı olmasına rağmen ABD basını Türkiye’deki gelişmeleri okurlarına flaş haber olarak geçti. Türkiye’deki sıcak gelişmeler ABD medyasında geniş bir şekilde görüldü.
Yerel seçim takvimi yayımlandı, kanunlarda boşluk var
1-Siyasi partilerin birleşik oy pusulasındaki yerlerinin belirlenmesi ile ilgili olarak çekilecek kura tarih ve yerinin Yüksek Seçim Kurulu'nca siyasi partilere bildirilmesi.2-Siyasi partilerden, kuraya katılacak temsilci adlarının Yüksek Seçim Kuruluna bildirilmesinin istenmesi.
Yolsuzluk operasyonuna yapılan müdahale dünya medyasında
Yolsuzluk operasyonu sonrası ülke genelinde üst düzey polis yetlililerinin görev yerlerinin değiştirildiğini yazan gazete, İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın’ın merkeze çekildiğini, Ankara ve İstanbul başta olmak üzere toplam 20 şehirde 50’ye yakın
Polislerin tasfiyesi ABD meydasında geniş yer buldu
Türkiye’de Başbakan Tayyip Erdoğan’a yakın insanları hedef alan rüşvet ve yolsuzluk operasyonu sonrası ülke genelinde üst düzey polis yetlililerinin görev yerlerinin değiştirildiğini yazdı. İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın’ın merkeze çekildiğini belirten WSJ, Ankara ve İstanbul başta olmak üzere toplam 20 şehirde 50’ye yakın polis müdürünün yerlerinin
Manisa'da üzüm bağı alanı yüzde 16 arttı (Özel)
Manisa’da 30 bin dekardan fazla alanda yayla bağcılığı yapıldığını dile getirerek, başlıca üretim yerlerinin Demirci, Gördes ve Kula ilçeleri olduğunu söyledi. Yetiştiricilikte Alphonso, Lavellee ve Royal çeşitlerinin dikkat çektiğini, İtalia, Cardinal ve Antep karası gibi bazı çeşitlerde de yetiştiricilik yapıldığını söyledi.
CHP, Başbakan’a ülke genelindeki elektrik kesintilerini sordu
Elektriklerin kesilmesi sonucu sanayi bölgelerindeki iş yerlerinin uğradıkları zararların parasal karşılığı yaklaşık ne kadardır? Meskenlerde elektrik kesintisi sebebiyle bozulan elektronik eşyaların parasal karşılığının ödemesi yapılacak mıdır?
Amsterdam'da Türk tamirhaneleri, yangında kül oldu
Burada Türklerin tamir yerlerinin yanı sıra araba yedek parça dükkanları da bulunuyor. Ben şahsen kundaklamadan şüpheleniyorum. İtfaiye ilk önce içerisinde benzin dolu bir bidonu dışarı çıkartı.
Rosatom'dan Güney Afrika'ya nükleer enerji alanında stratejik ortaklık teklifi
sırasında en az 16 milyar doları ve işletim sürecinde 40 milyar doları bulacağını, 15 binden 30 bine kadar yeni yüksek vasıflı ve iyi ücretli istihdam yerlerinin oluşacağını göstermektedir. İş birliğimiz çerçevesinde Güney Afrika Cumhuriyeti şirketlerini üçüncü ülkelerin pazarlarına memnuniyetle çağırabiliriz.
Gıda işletmelerine kayıt belgesi uyarısı
tüm gıda üretim, satış ve toplu tüketim yerlerinin il veya ilçe müdürlüklerinden kayıt işlemlerini yaptırarak belge almaları gerektiğini sözlerine ekledi. (CİHAN)
Lüksemburg Dışişleri Bakanı Asselborn: İran Cenevre’ye katılıp sorumluluk almalı
Hizbullah aracılığıyla Suriye üzerindeki işgali için ne gibi önlemler almayı düşündüğüne dair sorusunu cevaplandıran Asselborn, “Bunların Suriye içerisindeki yerlerinin farkındayız. Bir taraftan ulusal muhafızlar var.
Zorla evlendirilmeden önce koruma yolları araştırılmalı
Kartal, "BW’de zorla evlendirilen kızların acil yardım durumunda barınacak yerlerinin olmaması büyük bir sıkıntı. Zorla evlendirilen veya evlendirilmek istenen kızlara yardım etmek için hiç zaman kaybetmeden destek olmak gerekiyor.
CDU ve SPD enerji, altyapı ve ulaştırmada yakınlaştı
Yeni yerleşim yerlerinin kurulması ve belediyelerin boş arazileri yerleşime açması için çalışmalar yapmaları da beklenenler arasında. Altyapı ve yük taşımacılığının da konuşulduğu görüşmede, alt yapıya daha fazla yatırım yapılması kararlaştırıldı.
Barut: Modanın başkenti artık Paris, Milano değil Asya oldu
BURSA - Avrupa trend tahmini firmalarının Türkiye’deki temsilciliğini yapan Neva Tekstil’in kurucusu Ahu Barut, modanın başkentlerinin yerlerinin değiştiğini belirterek, "Paris, Milano, Londra, New York artık modanın başkentleri
İŞKUR Genel Müdürü: 9 ayda 540 bin işsizi işe yerleştirdik
Çalışma kapsamında ziyaret edilen iş yerlerinin yüzde 44’ü eleman temininde güçlük çektiğini belirtmiştir. Piyasada işverenlerce temininde en fazla güçlük çekilen ilk 5 meslek; dikiş makinesi operatörü, satış danışmanı, kaynakçı, garson ve tornacı şeklinde sıralanmaktadır
ABD: İran, Cenevre mutabakatını kabul ederse süreçte yer alır
Churkin, Suriye’deki tüm kimyasal silah üretim yerlerinin imha edildiğini ve ülke içindeki bazı grupların devam eden olumlu süreci baltalamaya yönelik girişimleri olduğunu savundu. OPCW ile iyi işbirliği içinde olmanın yalnızca Suriye hükümetinin değil, ülkedeki tüm diğer tarafların da sorumluluğu olduğunu belirten Churkin, ‘‘Yine komşu ülkelerin de
Ceylanpınar'a top mermisi düştü
Rıdvan Turan isimli bir vatandaşın yaralandığı olayda, düşen merminin etkisiyle sokaktaki bazı ev ve iş yerlerinin camları kırıldı. Yaralanan Turan, hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı.
Ceylanpınar'ın göbeğine roket mermisi düştü
Düşen merminin etkisiyle sokaktaki bazı ev ve iş yerlerinin camları kırılırken, 1 kişinin de yaralandığı bildirildi. (CİHAN)
Üniversitelerarası Kurul, Van'da toplanacak
Programda en son konuşan Bakan Nabi Avcı, kentin tarihi ve turistik yerlerinin anlatıldığı sunuma atıfta bulunarak, "Kayserililerin erikleme diye bir tabiri olduğunu biliyorum. Misafirleri yemeğe davet ettikleri zaman önce, 'şöyle bir bahçeye gidelim bir iki erik yiyelim' diye dolaştırırlar.
Vali Hasan İpek, dükkanları ateşe verilen esnaflarla görüştü
her türlü haklarını vermeye hazır bir iktidar olduğunu söyleyen Vali Hasan İpek, bir esnafın eski yerde ayda en az birkaç kez olaylara maruz kaldığını ve yerlerinin değiştirilmesini istemesi üzerine, yer konusunda belediyeye başvurmalarını söyledi.
Bahçeli: 36 etnik milleti biliyor da açıklamıyorsan 'namert kere namertsin'
Yerleşim yerlerinin isimlerinin değişmesinin, anadilde eğitimin, siyasi parti ve adaylarının farklı dil ve lehçelerde propaganda yapmasının önü açılmıştır.” Konser sonrası vatandaşlara karanfil atan Bahçeli, bazı ziyaretlerde bulunduktan sonra karayoluyla kentten ayrılacak.
Müsteşar Aslan: 500 milyar dolarlık hedefi aşacak çalışma yapmalıyız
İş yerlerinin daha fazla proje yazılımlarında ve AR- GE iyileştirmelerinde bulunmasının sanayinin sıçrama yapması noktasında çok önemli bir yer oluşturduğunun altını çizen Aslan, iş yerlerinin AR- GE ve proje yazılımlarında
İzmir'de 6,5'lik depremde yaklaşık 1,5 milyon kişi açıkta kalacak
İzmir ili afet planlamasında, afet sonrası bina dışına çıkan vatandaşların güvenli alan olarak belirlen ilk toplanma yerlerinin ve geçici iskan amaçlı kurulması planlanan çadır kentlerin bazılarının İzmir fayı üzerine olduğu tespit edilmiştir.
Azeri Zeynalov, Rus vatandaşını öldürdüğü suçlamasını reddetti
Biryulyovo’da Rus vatandaşının öldürülmesi üzerine ırkçı gruplar gösteri düzenleyerek semt pazarı başta olmak üzere göçmenlerin çalıştığı iş yerlerinin camlarını kırmış, araçları parçalamıştı. Soruşturmanın araştırmayı ve adaleti engelleyeceği ve şahitleri tehdit edeceği yönündeki talebini dikkate alan hakim, Zeynalov’un tutuklu olarak yargılanmasına
Bayram öncesi tatlıcılar denetlendi
İşyerlerinin önce ruhsat açısından yasallığı, ardından imalat ve satış yapan personelin hijyen koşullarına uyup uymadıkları, imalat yapılan yerlerin fiziki durum ve teknik donanımları ve imalat için gerekli olan malzemelerin
Ev içinde bacasız ısınma sistemi kullanmayın
Boruların delik olmamasına dikkat edilmeli, dirsek ve boruların eklem yerlerinin tam olarak birbirine geçmesine dikkat edilmeli. Bacaların her yıl düzenli olarak uzman kişilerce bakımının yapılması sağlanmalı.
Kadınların çantalarını kapkaç yapan şüpheli yakalandı
'nin çevre iş yerlerinin güvenlik kameraları ile eşgal ve kimliği tespit edildi. Şehir genelinde Asayiş Şubesi ekipleri eşgal ve kimliği belirlenen kapkaççıyı Yakutiye ilçesi Çaykara Caddesi'nde kapkaç yaptığı malzemelerle birlikte ele
Hakkari’de esnaf 10 ay sonra ilk defa kepenk kapattı
Dağıttıkları bildirilerde 9 Ekim’in kara gün olduğunu belirten grup, Hakkari’deki vatandaşların evlerinden çıkmayarak, iş yerlerinin kepenklerini kapatarak, çocuklarını okula göndermeyerek, çalışanlar ise işbaşı yapmayarak ve araç kontaklarını kapatarak tepkilerini dile getirmelerini istemişti
Başbakan Erdoğan: Bu ülkede farklı olanlar uzaydan gelmediler
Demokratikleşme paketinde yer alan bazı yerleşim yerlerinin eski isilerinin iade edilmesi konusuna değinen Erdoğan, "Türkiye’de yer isimlerinin değiştirilmesi 1949 tarihli bir yasaya dayandırılmıştır.
Turistler üstünde yürüyüş yapıyor, altında ise tarih yatıyor
ANTALYA - Antalya Side Antik Kent, üstünü rüzgar kumlarının kapladığı Doğu Nekropolü'nün (arkeolojik şehirlerde mezarlıkların ve toplu mezar yerlerinin bulunduğu yer) altında tarih yatıyor.İzmir Efes'ten sonra Side Antik Kent'te 66 yıldır kazı çalışmasına rağmen kum kaplamasına bağlı kazı yapılamayan tek yerin Doğu Nekropolü olduğu belirtiliyor.
Başkent'te Kurban Bayramı tedbirleri açıklandı
Kurban satış ve kesim yerlerinin tesisi ile kurban atık ve çöplerinin uzaklaştırılması için hazırlıklar ve denetimler Büyükşehir Belediyesi ile kaymakamlıklar ve ilgili belediyelerce yapılacaktır. Park, cadde, sokak, meydan gibi umuma açık ve çevre-hijyen şartları olmayan mahallerde kurban kesimine izin verilmeyecek, kurban kesim yerleri dışında belirlenen usul ve
‘Bana bir şey olmaz’ anlayışı iş kazalarına davetiye çıkarıyor
dış etkenlere maruz kalma, ortam sıcaklığının, çalışma süresince çalışanların yaptıkları işe ve harcadıkları fiziksel güce uygun düzeyde olması, çalışma yerlerinin, barakaların ve yolların aydınlatılması, kapılar ve geçitler, trafik yolları ve tehlikeli alanlar, yükleme yerleri ve rampaları, çalışma yerinde hareket serbestliği
PTT bayram kartpostalını ücretsiz veriyor
yıllık Apollon Tapınağı, Manavgat Şelalesi, Alanya Kalesi, Kaş kaya mezarları, Myra, Aspendos Antik Tiyatro, Kekova(Batık şehir) ve Antalya'nın tarihi ören yerlerinin fotoğrafları yer alıyor. PTT'nin bayram tebriği kampanyasına Side'de yaşayan yerleşik yabancılarda destek verdi.
Pazara gelen dişi kurbanlıklara gebelik testi yapılıyor
Hendek Belediye Başkanı Ali İnci, yaptığı açıklamada kurban satış yerlerinin yanında şimdiden kurban kesim yerlerinin belirlendiğini söyledi. Kurban pazarına bin 500 kilograma kadar tartan baskül aldıklarını, kurban sahiplerinin şüpheye düşmeden kurbanlıklarının kaç kilo geldiğini görebileceklerini ifade eden İnci
Beypazarı’nda turizm çeşitlenecek
Mustafa Kaya da "Göreve geldiğimizden bu güne kadar Beypazarı’nın kültür turizminin yanı sıra doğal güzellikleri ile de turizme kazandırılması gereken yerlerinin olduğunu özellikle vurguladık. Bu alanda yine Kalkınma Ajansı destekli ‘Kırsal Turizm’ projesi hazırladık ve hayata geçirdik.
Geleceğin liderleri Gediz Üniversitesi'nde buluştu
İzmir’in tarihi ve turistik yerlerinin de gezildiği kamp, sertifika töreniyle sona erdi. (CİHAN)
Çelik kasa hırsızının eşi öfkesini gazetecilerden çıkardı
MERSİN - Mersin'de ev ve iş yerlerinin duvarlarını delerek çelik kasadan hırsızlık yaptığı iddia edilen zanlılar adliyeye sevk edilirken, şüphelilerden birinin eşi gazetecilere saldırdı. Önce polislerin arasında eşini kurtarmaya çalışan kadın, bunda başarılı olamayınca öfkesini gazetecilerden çıkardı.
Tuncelililer, pür dikkat Başbakan'ı dinledi
Alevi yerlerinin cemevi yapılması lazım, mabet yeri yapılması lazım. Onu bilmiyorum söyledi mi bir şey? Söylemedi." şeklinde konuştu.