yeşilay haftası

Isparta Yeşilay Derneği'nden 'Ben Bu Ülkenin Geleceğiyim' yürüyüşü
/>Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Yıldırım, 'Ben Bu Ülkenin Geleceğiyim' isimli, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından finanse edilen proje kapsamında, Yeşilay Haftası'na bazı etkinlikler koyduklarını vurgulayarak, "Projenin temel hedefi, gençlerin gelecekleri ile ilgili plan yaparken uzak durdurmayı hedefledik.
Sincan’da Yeşilay semineri
ANKARA - Ankara Sincan Belediyesi, Yeşilay Haftası sebebiyle vatandaşa alkol, sigara gibi kötü alışkanlıkların zararlarını anlatan bir seminer verdi. Lokman Hekim Hastanesi Göğüs Hastalıkları Uzmanı Sibel Alpar tarafından uyuşturucu, sigara ve alkolün vücuda, topluma ve aileye olan olumsuz etkileri anlatıldı
Dr. Gökçınar: Alkol, uyuşturucudan daha zararlı
Yeşilay Haftası dolayısıyla bir açıklama yapan Dr. Gökçınar, ülser, siroz, felç gibi hastalıkların, uyuşturucu katkılı alkollü içkilerden kaynaklandığını ifade etti. Alkollü içkilerin insan sağlığına büyük zararlarının olduğunu vurgulayan Dr.
Kadınlar, sigara ve alkole karşı yürüdü
İSTANBUL - Yeşilay Haftası sebebiyle vatandaşları alkol ve sigara tüketiminden uzak durmaya çağıran kadınlar Taksim’de yürüyüş yaptı. ‘Yaşamayı seç’ ve ‘Bağımlı olma özgür ol’ sloganları atan grup, vatandaşları spor yapmaya davet etti.
Bezmialem Vakıf Üniversitesi'nde sigarasız kampüs dönemi
İSTANBUL - Bezmialem Vakıf Üniversitesi, Yeşilay Haftası etkinlikleri kapsamında üniversitede sigarasız kampüs dönemini başlattı. Etkinlik süresince, üniversitede belirli bölgeler dışında sigara içilmeyecek, öğrenciler bağımlıklara karşı bilinçlendirilecek.
Öğrencilerden sigara içmeme yemini
MERSİN - Özel Yıldırımhan Mutlu öğrencileri, Yeşilay Haftası nedeniyle okulda düzenlenen etkinlikte sigara içmeme yemini etti. Hiçbir öğretmen, idareci ve çalışanın sigara içmediği okulda, öğrenciler farklı etkinliklerle sigaranın zararlarını anlatıyor.
Sağlıklı yaşam için pedal çevirdiler
İSTANBUL - Türkiye Yeşilay Cemiyeti, Yeşilay Haftası sebebiyle 13 ilde eş zamanlı bisiklet turu düzenlendi. Renkli görüntülerin yaşandığı etkinlikte bisikletliler, tarihi yarım adayı doyasıya turladı.
Cihan Haber Ajansı Gündemi
Türkiye Yeşilay Cemiyeti, Yeşilay Haftası etkinlikleri kapsamında çeşitli illerde bisiklet turu düzenleyecek. (10.00- İstanbul)
Sağlık için pedal çevirecekler
İZMİR - Türkiye Yeşilay Cemiyeti, Yeşilay Haftası etkinlikleri kapsamında 3 Mart 2013 Pazar günü, 17 ilde aynı zamanda bisiklet turu düzenliyor. Bisikletliler Derneği üyelerinin de katılacağı, her yaş grubuna açık olacak turda amaç, sağlıklı yaşamın önemine dikkat çekmek.
Tokat'ta 'iyilik elçileri' iş başında
Yeşilay Haftası'nda ise okullarda sigara ve alkolün zararları konulu seminer düzenlenecek. Son olarak iyilik elçileri heyetinin oluşturacağı tiyatro grubu ile erken evlilik ve çocuk anneler konusuna dikkat çekmek için tiyatro gösterisi düzenlenecek.
Eski alkol bağımlısından ‘alkolsüz bira’ tabirine tepki
Alkol ve Uyuşturucu ile Mücadele Derneği Başkanı Necdet Özkan, Zonguldak Ticaret Meslek ve Anadolu Ticaret Meslek Lisesi'nde düzenlenen 'Yeşilay Haftası' etkinliğine konuşmacı olarak katıldı. Okul Müdürü Emine Tepe, öğrencilere, Özkan’ın anlattıklarını iyi dinlemeleri tavsiyesinde bulundu.
Günlüoğlu: Bilgisayar ve internet bağımlılığı çağın sorunları arasına girdi
Yeşilay Haftası kutlamaları çerçevesinde, Yeşilay Derneği Mardin Temsilciliği tarafından Belediye Meclis Salonu'nda yemekli bir program düzenlendi. Programa Yeşilay Mardin Temsilcisi Lütfü Günlüoğlu, Belediye Başkanı Mehmet Beşir Ayanoğlu, İl Sağlık Müdürü Mehmet Derviş, İl Özel İdare Genel Sekreter Yardımcısı Nezir
"Sigaradan daha zararlı olan 'ağızotu' sıkı denetimle ortadan kaldırılmalı"
Timurbanga, Yeşilay Haftası nedeniyle bir basın toplantısı düzenledi. Toplumda yıkıcı etkileri olan alkol, sigara ve uyuşturucu gibi zararlı alışkanlıkların ülke ekonomisinde büyük kayıplara neden olduğunu belirten Timurbanga, "Zararlı alışkanlıklar
"Uyuşturucunun okul önlerine kadar gelmesini kabul edemeyiz"
Yeşilay İl Temsilcisi Ahmet Nas, Yeşilay Haftası nedeniyle İl Sağlık Müdürü Çağlar Çatak’ı ziyaret etti. Nas burada yaptığı konuşmada amaçlarının kamu ve sivil kurum ve kuruluşlarla iş birliği yaparak bağımlılığı en asgari düzeye düşürülmesini sağlamak olduğunu kaydetti
25 yıl sonra sigarayı bıraktı
MUŞ - Muş Sağlık İl Müdürlüğü tarafından Yeşilay Haftası etkinlikleri kapsamında 25 yıl aradan sonra sigarayı bırakan Oktay Turan örnek vatandaş olarak gösterildi. Muş Kanser Erken Teşhis ,Tarama Ve Eğitim Merkezi (KETEM)'nde konuşan Turan, 25 yıl boyunca her gün bir pakete yakın sigara içtiğini, son aylarda reklamlarda
Başkan Çelikcan: Çocuklarımızı zararlı alışkanlıklardan uzak tutalım
ADANA - Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, Yeşilay Haftası dolayısıyla yayınladığı mesajda çocukların zararlı alışkanlıklardan uzak tutulması gerektiğini söyledi.Çelikcan, "Bağımlılık yapan ürünler gençlerimiz ve dolayısıyla toplumumuz açısından ciddi tehditler oluşturmaktadır.
Muğla'da Yeşilay Haftası etkinlikleri başladı
MUĞLA - Yeşilay Haftası dolayısıyla Muğla İl Sağlık Müdürü Dr. Cihan Tekin, Türkiye Yeşilay Derneği Muğla Şube Başkanı Muhittin Turgut, Atatürk İlköğretim Okulundan öğretmen ve öğrencilerle birlikte Muğla Vali Yardımcısı Faruk
Öğrenciler defileyle sigara ve alkolün zararlarına dikkat çekti
RİZE - Rize’de, Yeşilay Haftası sebebiyle bir okulda düzenlenen defilede öğrenciler, sigara ve alkolün zararlarına dikkat çekmek için birbirinden ilginç kostümlerle seyircilerin karşısına çıktı. Rize’nin İyidere ilçesi Merkez İlköğretim Okulu’nda Yeşilay Haftası münasebetiyle sigara ve alkolün zararlarını anlatan bir program düzenlendi.
Muğla'da 11 bin kişi sigaradan kurtulmak için müracaat etti
Cihan Tekin, Yeşilay Haftası dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada, Sağlık Bakanlığı’nca ülkenin önemli halk sağlığı problemlerinden biri olan ve bağımlılık yapan sigara, alkol ve uyuşturucu maddelerle ilgili ciddi çalışmalar yürütüldüğünü söyledi
'Sigara dünyanın en büyük soykırımı'
İZMİR - İzmir’in Bergama ilçesinde Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Yeşilay Haftası çerçevesinde düzenlenen konferansta, sigaranın zararları anlatıldı, Özel Bakırçay İlköğretim Okulu'ndaki düzenlenen konferansı veren Türkiye
Öğrenciler minik kardeşlerinin okulunu boyadı, kötü alışkanlıkları anlattı
Öğrencilerin hazırlanmasında birebir yardımcı olan öğrenciler, Yeşilay Haftası çerçevesinde öğrencilerin kötü alışkanlıklarından uzak durması amacıyla 'Yeşilay Kahramanları' isimli oyunu sergiledi. Eğitim Fakültesi spor salonunda sergilenen oyunu öğrenciler, veliler ve okul idarecileri de izledi.
Saruhanlı'da Yeşilay Haftası kutlandı
MANİSA - Manisa'nın Saruhanlı ilçesinde Yeşilay Haftası, Cumhuriyet İlköğretim Okulu'nun hazırladığı bir programla katlında. Belediye Kültür Merkezi'ndeki programa Kaymakam Kadir Sertel Otcu, Belediye Başkanı Hüseyin Yaralı, İlçe Emniyet Müdürü Engin Pınar, Askerlik Şubesi Başkanı Satılmış Çolak
Sigara ve alkol parası ile bir aileyi doyuracak erzak alınabileceğini gösteren sergi
GÜMÜŞHANE - "Yeşilay Haftası” etkinlikleri çerçevesinde Yeşilay Derneği Gümüşhane Şubesi Zafer Meydanı'nda “Yanlış Yolu bırak aile ekonomisine katkı sağla” sloganıyla bir stant açıldı. Alkol ve sigaraya harcanan paranın boyutlarını göstermek amacıyla bir kişinin aylık sigara ve alkole harcadığı para ile alınabilecek gıda maddelerinin sergilendiği standın
Yeşilay Genel Başkanı Balcı: Spor ve eğitimin bağımlılık yapıcı maddelerle bir arada anılmasını istemiyoruz
Balcı, Yeşilay Haftası etkinlikleri kapsamında Trabzon Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezi'nde düzenlenen konferansın açılışına katıldı. Balcı, yaptığı konuşmada, bağımlılık yapan maddelerden gençlerin ve insanların korunması konusunda herkese sorumluluklar düştüğünü anlattı.
Yeşilay Genel Başkanı Balcı: İçki markalı okul isimlerine karşıyız
Balcı, 1-7 Mart tarihleri arasında kutlanan Yeşilay Haftası dolayısıyla Rize Vakıflar İlköğretim Okulu tarafından ildeki İsmail Kahraman Kültür Merkezi'nde düzenlenen etkinliklere katıldı.Rize Valisi Seyfullah Hacımüftüoğlu başta olmak birçok davetlinin katıldığı etkinliklerde konuşma yapan Balcı, Yeşilay’ın alkol, sigara, uyuşturucu, fuhuş ve kumar başta olmak
Vali Kara: Tüm olumsuzlukların temelinde alkol ve uyuşturucu madde kullanımı yatıyor
Yeşilay Haftası nedeniyle bir açıklama yapan Vali Kara, dinimizce de haram olan uyuşturucu maddeler, alkollü içkiler ile tütün ve tütün mamulleri gibi zararlı maddelerin insanı uyuşturup bağımlı yaptığına işaret etti.
İl Sağlık Müdürü Sevinç: Olumsuz davranışların altında alkol ve uyuşturucu kullanımı yatıyor
1-7 Mart tarihleri arasında kutlanan Yeşilay Haftası nedeniyle bir açıklama yapan Sağlık Müdürü Dr. Sevinç, çok büyük sayıda insanın kaybedildiği trafik kazalarının sebeplerine bakıldığında alkol ve uyuşturucu maddenin görüldüğünün altını çizdi.
Toplum destekli polisler kıraathanelerdeki vatandaşları sigarasız bir hayata davet etti
kapalı bir alanda sigara içmenin kanundaki hükmüne cezasına ve cezasına değinen polisler daha sonra vatandaşı söyle bilinçlendirdi: "Bulunduğumuz hafta Yeşilay Haftası bu haftada sigarasız bir hayata 'evet' diyelim.
Dünyada her yıl 360 milyon insan sigaraya bağlı hastalıklardan ölüyor
ÇORUM - Çorum'da Yeşilay Haftası etkinlikleri kapsamında Anadolu Tıbbiyeliler Derneği (ANATIPDER) tarafından ‘Sigara ve zararları’ konulu bir konferans düzenlendi. Devlet Tiyatrosu Salonu’nda gerçekleştirilen konferansa yetiştirme yurdu öğrencileri de katıldı.
Yeşilay gökyüzünden uyarıyor: Bağımlı olma, özgür ol
ADANA - Her yıl 1–7 Mart tarihleri arasında kutlanan Yeşilay Haftası’nda sigara, alkol ve uyuşturucu bağımlığı konusu farklı etkinliklerle halka anlatılıyor. Yeşilay Adana Temsilciliği ise bu toplumsal soruna dikkat çekmek amacıyla paramotor ile ‘Bağımlı olma, özgür ol’ pankartı açtı.
Doç. Dr. Eroğlu: Sigara parasıyla 6 ayda IMF'ye tüm borçlarımızı ödeyebiliriz
Yeşilay Haftası dolayısıyla Iğdır Üniversitesi ve Yeşilay Iğdır Temsilciliği'nin ortaklaşa düzenlediği "Sigara ve Sağlık" konulu konferansa katılan Eroğlu, sigaraya hangi nedenle başlanırsa başlansın hiçbir sorunu çözmeyeceğini
'Uyuşturucu, insanın değerlerini de yok ediyor'
Yeşilay Haftası dolayısıyla Konya Hekimevi’nde toplantı düzenleyen Yeşilay Konya Şubesi Yönetim Kurulu Başkan Vekili Adem Zengin, sigaraya başlama yaşının 12 ile 22 arasında değiştiğini belirtti. Türkiye’de sigara içtiğinden dolayı yılda 110 bin kişinin hayatını kaybettiğini aktaran Zengin, “Günümüzde sigara, alkol ve uyuşturucunun potansiyel bir tehlike olduğunu
Türkiye'deki yetişkinlerin yüzde 45’i sigara içiyor
Mustafa Timurbanga, Yeşilay Haftası nedeniyle basın toplantısı düzenledi. Sigaranın zararlarını anlatan sunumunun ardından, açıklamalarda bulunan Timurbanga, zararlı alışkanlıkların bırakılması gerektiğine vurgu yaptı.
Muğla'da Yeşilay Haftası kutlanıyor
MUĞLA - Yeşilay Haftası kutlamaları çerçevesinde Muğla Şube Başkanı Muhittin Turgut ile Dumlupınar İlköğretim Okulu'ndan bir grup öğrenci, Vali Vekili Ahmet Ali Barış’ı makamında ziyaret etti. Ziyarette konuşan Barış, haftayı kutlayarak, bireyleri madde bağımlılığından korumak için toplum bilinci oluşturulmasında Yeşilay’ın önemli görevleri yerine getirdiğini söyledi
Uzm. Dr. Dinler: Sigara, yalnızca kalp damarlarını değil, bütün organların damarlarına şiddetle zarar veriyor
Dinler, '1-7 Mart Yeşilay Haftası' sebebiyle yazılı açıklamada bulunarak, sigaranın sağlığa verdiği zararlara yönelik önemli açıklamalarda bulundu. Dinler, sigaranın yalnızca kalp damarlarını değil, tüm organların damarlarına şiddetle zarar verdiğini belirtti.
Erzurum Polis Meslek Yüksekokulu öğrenci ve öğretmenleri sigarayı bırakacak
80 öğrenci ile 20 personel, Mart ayının ilk günlerine denk gelen Yeşilay Haftası'nda, sigarayı, bir daha içmemek üzere bırakacak. Erzurum PMYO, sigaraya karşı savaş açtı. PMYO'da sigaranın zararları konusunda farkındalık eğitimi verilmeye başlandı.
Yeşilay üyelerinden Vali Hacımüftüoğlu’na ziyaret
Çalışmaları hakkında Vali Hacımüftüoğlu'na bilgi veren Kavalcı, Yeşilay Haftası etkinlikleri kapsamında Rize İl Milli Eğitim Müdürlüğü desteğiyle ilde kutlama çalışmaları yapacaklarını belirtti. Hacımüftüoğlu ise Yeşilay'ın Türkiye genelinde yapmış olduğu faaliyetleri takip ettiğini belirterek, "1920'de kurulan Türkiye Yeşilay Cemiyeti ülkemizin her köşesinde gönüllü
Şahika Koleji'nde deneyli sergili Yeşilay kutlaması
Konya Ereğli Özel Şahika Koleji öğrencileri, Yeşilay Haftası kutlamalarında 'sağlığı bozan her türlü kötü alışkanlığa hayır' çağrısında bulundu. Yeşilay Haftası'nı kutlamak amacıyla bir dizi etkinlik düzenleyen öğrenciler, zararlı maddelere 'hayır' derken, sağlıklı yaşamanın önemine dikkat çekti.
Müftünün vaazından etkilenen iki kişi, cemaat huzurunda 'sigarayı bırakma' sözü verdi
Cuma vaazında Dinimizdeki haramlar konusunu işleyen Müftü Türkmen, Yeşilay haftası münasebetiyle sigaranın zararlarına da değindi. Günümüz alimlerinin sigaranın haram olduğu yönünde fikir beyan ettiğini anlatan Türkmen, sigara içenlerden bırakmasını istedi.
"Sigara içmek büyüklük ise bırakın küçük kalalım"
Yeşilay Haftası etkinlikleri çerçevesinde Elbistan Sağlık Meslek Lisesi tarafından Belediye düğün salonunda bir program düzenlendi. Düzenlenen etkinlikte, sigaranın ve alkolün açtığı yaralar salonu dolduran öğrencilere anlatıldı.
29 öğrenci, anne, baba ve akrabalarına sigarayı bıraktırdı
Yeşilay Haftası nedeniyle 'Dumansız Top Sahası' kampanyası düzenleyen Özel Yıldırım İzmirlioğlu İlköğretim Okulu, sigarayı bırakma kararı alan velilerine 'kararlılık sertifikası' verdi. Yıldırım Koleji konferans salonunda gerçekleşen programa Gülüç Belediye Başkanı Aydın Güngör, İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar da katılıp sertifika verdi.
Rize'de Yeşilay haftası kutlandı
'Yeşilay Haftası' sebebiyle Rize Vakıflar İlköğretim Okulu tarafından programda konuşan Yeşilay Cemiyeti Rize Temsilcisi Bayram Ali Kavalcı, alkollü ve uyuşturucu gibi kötü alışkanlık kazandıran ve sağlığı tehlikeye sokan maddelerden
Niğde İl Sağlık Müdürü İlter: Sigara, alkol ve uyuşturucu için ergenlik çağına dikkat
Her yıl Mart ayının ilk haftasının Yeşilay Haftası olarak kutlandığını hatırlatan İlter, "Bilindiği üzere Yeşilay Haftası'nda alkol, sigara ve uyuşturucu maddeler başta olmak üzere tüm kötü alışkanlıklar konusu işlenmektedir.
Yeşilay Cemiyeti İl Temsilcisi Kavalcı: Madde bağımlılığı utanılacak bir durum değil
Türkiye'de her yıl 1-7 Mart tarihleri arasında kutlanan Yeşilay Haftası nedeniyle açıklamalarda bulunan Ali Kavalcı, alkollü içecek, sigara ve uyuşturucu maddelerin sağlık üzerindeki kötü etkilerini halka anlatmak istediklerini dile getirdi.
Türkiye'de yılın 225 günü özel
Mart ayının ilk haftası Girişimcilik ve Yeşilay Haftası olarak kutlanıyor. Bunu 1-7 Mart Deprem Haftası, , 16 Mart Öğretmen Okullarının Kuruluş Yıldönümü, 18-24 Mart Yaşlılara Saygı Haftası, 21 Mart Türk Dünyası ve Toplulukları haftası, 22 Mart Dünya Su günü, 23 Mart
Gülen Koleji öğrencileri, sigarayı bırakalım Türk kahvesine başlayalım kampanyası başlattı
Hatay'ın İskenderun ilçesinde eğitim faaliyetlerini yürüten Gülen Koleji'nin öğrencileri, Yeşilay Haftası dolayısıyla sigarayı bırakalım Türk kahvesine başlayalım kampanyası başlattı. Gülen Koleji Müdürü Mustafa Üsküplü, Okul Aile Birliği üyeleri ve Gülen Koleji öğrencileri, Kaymakam Cengiz Horozoğlu'nu ziyaret ederek, kampanya hakkında bilgi verdi
Öğrenciler, babaları ile birlikte yaptığı çalışmaları sergiledi
Zonguldak Ereğli'de okul öncesi kurumlarının önde gelen isimlerinden Gonca Kreş öğrencileri, Bilim Teknoloji ve Yeşilay Haftası nedeni ile el işi ve resim sergisi açtı. Düzenlenen serginin açılışını Sosyal Hizmetler Müdür Yardımcısı İlhan Yılmaz gerçekleştirdi.
Yeşilay, bağımlılık yapan maddelerin zararlarına dikkat çekecek
Yeşilay Haftası'nda özellikle bağımlılık yapan maddelerin zararlarına dikkat çekilecek. Gümüşhane Yeşilay Temsilcisi Eyyüp Demirel, Yeşilay Haftası'nda alkol, tütün ve uyuşturucu gibi maddelerin birey, aile ve topluma zararlarına dikkat çekileceğini söyledi