yeşillendirmek

Bakan Eroğlu: Besmelesiz başladığım işler zamanında bitmiyor
" diyerek Türkiye’yi yeşillendirmek için destek istedi. (CİHAN)
Bursalı gazeteciler ağaç dikti
Gazetecilerle birlikte fidan diken Belediye Başkanı Mustafa Dündar, yeşil Bursa’yı yeniden yeşillendirmek amacıyla seçim öncesi karar aldıklarını hatırlattı. Göreve gelmelerinin ardından Orman Bölge Müdürlüğü ile protokol imzaladıklarını belirten Dündar, orman vasfını yitirmiş bölgelerde hızla ağaçlandırma çalışması başlattıklarını
Silifke'de maden çıkarılan alanlar dikilen fidanlarla yeşile bürünecek
MERSİN - Mersin’in Silifke ilçesine bağlı Taşucu beldesinde, mermer ocaklarının çevresini yeşillendirmek amacıyla bölgeye kızıl çam, akasya, defne ve harnup fidanı dikildi. Mersin Orman Bölge Müdürlüğü ve Silifke Orman İşletme Müdürlüğü'nün ortaklaşa düzenlediği etkinlikle, mermer ocağı işletmeciliği yapan Med-Mar madencilik şirketinin
Muş’ta tütün üreticileri tütünlerini satabilmek için kızakla taşıyor
Kendi tarlalarımızı yeşillendirmek istiyoruz. Adıyaman Çelikhan, Hakkari Şemdinli, Solhan gibi yerlerde tütün doğrama atölyeleri kurmak istiyoruz. Yüzde 78’lerden az Avrupa Birliği'nin sarmalık tütün kıyılmış tütünde kesilen vergilerin yüzde 30’larda olduğunu biliyoruz.
Şehit öğretmenler anısına 109 dönümlük hatıra ormanı oluşturuldu
Biz de Gölbaşımızı yeşillendirmek için hızla çalışıyoruz. Bugün buradaki 110 dönümlük araziyi hep birlikte ağaçlandıracağız. Bugünü anlam ve önemi olarak da 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla şehit olan öğretmenlerimizin anısına bu alana Şehit Öğretmenler Hatıra Ormanı olmasını kararlaştırdık
Bakan Günay: Atatürk yaşasaydı en geç 1940'da Van Üniversitesi kurulurdu
Şimdi Van denizinin çevresini yeşillendirmek gibi ve bütünüyle bu havzasının temizliğini çevre sorunlarını gidererek bu havzanın temizliğini sağlamak gibi kamusal ödevlerimiz var. Van'a yeni bir müze yapmaya çalışıyoruz.
Büyük Gelibolu orman yangınının izleri 17 yıldır silinemedi
Çanakkale Orman İşletme Müdürü Rıfat Günen, amaçlarının, çıplak kalan araziyi hem yeşillendirmek hem uygun ağaç türleri dikerek bal verimini artırmak olduğunu söyledi. Çalışmalar hakkında bilgiler veren Günen, ilk olarak 1994 yılındaki yangında yok olan 4 bin hektarın, görev sahalarındaki 20 hektarlık kısmının proje kapsamında hazır hale
Yeni yılda Manavgat'a 85 bin fidan dikilecek
Kampanya ile 2 ormanlık alanı yeşillendirmek istiyoruz. Derginin nisan ayında verdiği fidanları çocuklarımızla birlikte toprakla buluşturmak istiyoruz." dedi.
Gelibolu'da 1994'te yanan bölgeye 10 bin fidan dikildi
Fidan dikimi kapsamında yapılan törende konuşan Çanakkale Orman İşletme Müdürü Rıfat Günen, amaçlarının çıplak kalan araziyi hem yeşillendirmek hemde uygun ağaç türleri dikerek bal verimini artırmak olduğunu söyledi.
Iğdır'da Nevruz nedeniyle fidan dikildi
Iğdır-Tuzluca karayolu arasında bulunan yeşil kuşak alanında yapılan törende konuşan Vali Amir Çiçek, Iğdır'ı yeşillendirmek için çalıştıklarını belirtti. Çiçek, bahar bayramı olan Nevruz’da fidan dikmenin en güzel işlerden biri olduğunu söyledi.
Giresun'da çimlendirme ve peyzaj çalışması sürüyor
Yoğun yapılaşma ile 'Yeşil Giresun' isminden uzaklaşan şehrimizi yeşillendirmek birçok çalışma yapacağız." dedi. Başkan Aksu, çalışmaların kısa zamanda tamamlanacağını sözlerine ekledi. (CİHAN)
50 bin fidan toprakla buluştu
Afşin Kaymakamı Faik Arıcan, "Yeşil Afşinimizi daha da yeşillendirmek ve insanımızın çevreye olan duyarlığını ve çevre bilincini geliştirmek amacıyla ağaçlandırma projesi yaptık. Bu çerçevede 14 köyümüz ve Ashab-ı Kehf külliyesi ağaçlandırılmıştır.
Gemlik girişi ağaçlandırılıyor
Biz burayı yeşillendirmek için çalışmalar yürütürken çevre dergimizin kampanyamıza katılımı çok güzel oldu. Aktaş Grup'un da katkılarıyla alınan fidanların dikimine başlıyoruz.
Sakık'ın köyü 17 yıl sonra yeniden yerleşime açıldı
Bu topraklarımızı tekrar yeşillendirmek istiyoruz, devletimize vergi ödemek, üreticimizin de cebine para koymak istiyoruz. Buralar bizim topraklarımız, huzura, barışa, kardeşliğe ihtiyacımız var.
Seferihisar'da yangına dayanıklı 12 bin ağaç dikildi
Ve bugüne kadar birçok sosyal sorumluluk projesine imza atmış bulunan Aras Kargo da, Türkiye'yi yeşillendirmek amacıyla ÇEKÜL Vakfı ile birlikte yürüttüğü 'Yeşile Hayat, Hayata Yeşil' projesiyle Seferihisar'da.
Küresel ısınmaya dikkat çekmek için beton zemini kırıp ağaç diktiler
Öte yandan Gölbaşı Lisesinin okul bahçesini yeşillendirmek için peyzaj çalışması yapıldı. Okulun bahçesine yaklaşık 200 adet bodur ağaç, süs bitkileri ve çiçek dikildiği öğrenildi. Gölbaşı Lisesinde yapılan çalışmalara okul idaresi ve öğrenciler yardım etti.
Pasinler'de ağaçlandırma seferberliği başladı
İlçede, şehri güzelleştirmek ve yeşillendirmek için çalışmalar yapılıyor. Kaldırım kenarlarını ve refüjlerin yeşillendirilmesi için sürdürülen çalışmalar neticesinde 2 metre boyundaki çam ağaçlarının dikimi gerçekleşti.
Çocuk Esirgeme Kurumu'nda kalan kalan minikler fidan dikti
geldiğince ağaç dikmesi gerektiğini, küresel ısınmanın olumsuz etkilerine karşı insanoğlunun alması gereken önlemlerin en önemlisinin ağaç dikerek, çevreyi yeşillendirmek olduğunu kaydetti.
Yuva Belediyesi'nden M.Akif Ersoy Hatıra Ormanı'na 3 bin fidan
Yanan orman alanlarını yeninde yeşillendirmek için bu organizasyonu gerçekleştirdiklerini ifade eden Elmalı Kaymakamı M. Murat Çekmen, "Bu bölgede 300 bin Sedir, 50 bin Ardıç ve 80 bin ton kozalak üretimi gerçekleştirildi.
Kanalizasyonu ıslah eden işadamlarından bir de işgaliye parası istendi (Özel)
İki istasyonun önünden geçen kanalların üzerini kapatıp yeşillendirmek için 120 bin lira harcadığını kaydeden Göksel, "Saruhanlı Mal Müdürlüğü, bir istasyonda 3 bin 680 metrekare için üç yıllığına 25 bin 500 lira kira istedi.
Şehitler anısına 2 bin fidan dikildi
Hem şehitlerimizin anısını ölümsüzleştirmek hem de kıraç alanı yeşillendirmek istedik. Hıdırlık Tepesi'nden bakıldığında yemyeşil bir alan gözükmüş olacak." dedi.
Her öğrenci bir fidan dikecek
Nevşehir'in Ürgüp ilçesine bağlı Mustafapaşa Belde Belediyesi, kasabayı yeşillendirmek için imar planında yeşil alan olarak tahsis edilen tüm alanlarda fidan dikim çalışması başlattı. Mustafapaşa Belediye Başkanı Levent Ak tarafından oluşturulan projeyle, Kapadokya Meslek Yüksekokulu'na eğitim için gelen öğrenciler, belirlenen alanlara birer ağaç
Silifke Belediyesi, kıraç ve ağaçsız alanları yeşillendiriyor
Silifke Belediyesi, kıraç ve ağaçsız alanları yeşillendirmek amacıyla başlattığı ağaçlandırma seferberliği kapsamında 500 zeytin fidanını toprak ile buluşturdu. Belediye Başkanı Bayram Ali Öngel, Tosmurlu köyü sınırları içerisinde bulunan Taşeli Belediyeler Birliğine ait Göksu Katı Atık Bertaraf Tesisi alanında zeytin fidanı
Manisa'ya serapark yapılacak
Burada yeni botanik bahçeleri yaparak hem bölgeyi yeşillendirmek hem de Manisa Belediyesi'nin şehrin ihtiyaçları için kullanabileceği modern bir sera inşa etmek istiyoruz. Modern bir sera Manisa'nın ihtiyacı olduğunu düşünüyoruz.
Batman'da vatandaşların gönüllü çabaları ile yeşil alanlar artıyor
Fidanları sağdan soldan kendi imkânlarıyla temin ederek diktiğini söyleyen Ekingen , "Burayı yeşillendirmek için 1996 yılından beri uğraşıyorum. Beton kentlerden yeşil kentler oluşturmak sadece belediyelerle olabilecek bir şey değil.
Hastane çalışanları hatıra ormanı kurdu
Galip Akhan, sosyal sorumluluk bilinciyle yola çıkan sağlıkçıların, erozyon oluşumunu önlemek ve her geçen gün tahrip olan orman alanlarını yeniden yeşillendirmek amacıyla hatıra ormanı kurduklarını söyledi.
Van'daki ilköğretim öğrencileri 300 bin ceviz fidanı yetiştirecek
Özcan, Van'ı yeşillendirmek ve öğrencilere ağaç sevgisini kazandırmak için merkez ve ilçedeki ilköğretim okullarında proje kapsamında 300 bin ceviz tohumu dağıtımının hedeflendiğini söyledi. Milli Eğitim Bakanlığı'nın desteğiyle ilçelerde ilköğretim okullarında 200 bin adet ceviz tohumunun dağıtıldığını ifade eden Özcan, okullardaki öğrenciler tarafından
Okul bahçesine bin fidan dikildi
Bu alanı yeşillendirmek için girişimlerimiz oldu. İl Çevre ve Orman Müdürlüğü tarafından çeşitli cinslerden bin fidan temin ettik. Bu fidanları öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz ile birlikte toprakla buluşturduk.