yıldır yatalak

Akülü tekerlekli sandalye ile ilk turu evinde attı
Ekipler daha sonra Pirsultan Mahallesi’nde ikamet eden ve yaklaşık 6 yıldır yatalak olan 67 yaşındaki Elaattin Koçak’ı ziyaret ederek, Koçak ile yakından ilgilendi. Ekipler, daha sonra getirdikleri tekerlekli sandalyeyi Koçak’a teslim etti.
Yatalak kadın, evinde çıkan yangında can verdi
ANKARA - Ankara Çankaya'da sekiz yıldır yatalak hasta olan 59 yaşındaki Ferdane Aygün'ün bulunduğu odada yangın çıktı. Yangından yattığı yerden balkona sürüklenerek kaçmaya çalışan kadın, yanarak hayatını kaybetti.
62 yıllık karı koca 1,5 saat arayla öldü
8 yıldır yatalak olan ve köyde gelini tarafından bakılan Kadriye Kaya da eşinin ölümünden yaklaşık 1,5 saat sonra vefat etti. 1,5 saat arayla vefat eden Kaya çifti, köy mezarlığında yan yana toprağa verildi.
En büyük hediye 'çocuklarının sağlığına kavuşması' olacak
Tatvan'ın Bahçelievler Mahallesi'nde yaşayan Hülya Eker ise nefes darlığı, yüksek tansiyon, sinir-damar ezikliği tedavisi gören eşinin yaklaşık 3 yıldır yatalak olduğunu söyledi. En büyük çocuğunun zihinsel engelli olduğunu, küçük kızının ise kalbindeki delik nedeniyle tedavi gördüğünü söyleyen Eker, 7 kişilik ailenin bütün yükünü tek başına çektiğiri
Kadınlar Günü'nde hayırseverlerden yardım bekliyorlar
Tatvan'ın Bahçelievler Mahallesi'nde yaşayan Hülya Eker, nefes darlığı, yüksek tansiyon, sinir-damar ezikliği tedavisi gören eşinin yaklaşık 3 yıldır yatalak olduğunu ve çalışamadığını bu yüzden de komşuların yardımlarıyla geçinmeye çalıştıklarını belirtti.
Yenimahalle'de 200 yaşlı vatandaşın evini belediye temizliyor
Eşi 15 yıldır yatalak olan Mustafa Güçlü ile sohbet ederek sorunlarını dinleyen Yaşar, 'geçmiş olsun' dileklerinde bulundu. Yenimahalle Belediyesi olarak 'insan odaklı' hizmet üretmeyi amaçladıklarını ve bu nedenle ekonomik veya sağlık sorunları nedeniyle yardıma ihtiyacı olan, bakacak
Yatalak olan Parkinson hastası, beyin pili ameliyatının ardından yürüdü
SAMSUN - Samsun'da Parkinson hastalığı nedeniyle 18 yıldır gördüğü ilaç tedavisinin ardından son bir yıldır yatalak olan hasta, Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yapılan başarılı beyin pili ameliyatının ardından yürüdü
Kas hastası için toplanan parayı alarak kayıplara karıştı
Bu parayı köyde ikamet eden, tıbbın ve doktorların teşhis koyamadığı bir kas hastalığına yakalanan ve 16 yıldır yatalak olan yeğenimi tedavi edeceğini, iyileştireceğini söyleyerek almıştır. İlaçları Mısır ‘dan özel olarak getirteceğini, parayı o nedenle peşin istediğini, bu tedavinin 3 yıl süreceğini tedavi süresince her 20-25 günde özel ilaçlar hazırlayacağını
Yatalak kız çocuklarına kaymakamın eşi sahip çıktı
Hakkari'nin Yüksekova ilçesine bağlı Beşatlı köyünde ikamet eden Atlı ailesinin 8 yıldır yatalak kız çocuklarına yardım eli uzandı. Yüksekova Kaymakamı'nın eşi Betül Özeren yatalak çocukları evlerinde ziyaret ederek, durumları hakkında bilgi aldı, yardımda bulundu.
Samsun'da 'Evde Sağlık Hizmeti Uygulaması' olumlu sonuç verdi
Vali Hüseyin Aksoy daha sonra Sağlık İl Müdürü Mustafa Kasapoğlu ve evde sağlık hizmeti sunan ekiple birlikte 4 yıldır yatalak olan ve 4 aydır evde sağlık hizmeti alan Ziya Hurşit Tiryaki (67)'yi evinde ziyaret ederek, geçmiş olsun dileğinde bulundu.
Aile hekimi tarafından fark edildi, 7 yıl sonra köyünü gezebildi
Bunun üzerine Çaltıözü köyüne giden belediye yetkilileri, 7 yıldır yatalak olarak yaşayan kadına tekerlekli sandalye hediye etti. Yıllardır evinde dışarıya çıkmadan hayatını bir odada sürdüren Esma Omaç, kendisi için getirilen tekerlekli sandalyeyi görünce duygusal anlar yaşadı, gözyaşlarına
Vali Recep Kızılcık, yardımcı olduğu hastayı ziyaret etti
Recep Kızılcık, ziyaretin ardından basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Ayşe Aydın’ın aşırı kilosu ve buna bağlı rahatsızlıklarından dolayı yaklaşık 5 yıldır yatalak olarak yaşadığını belirtti. Kendisinden haberdar olduktan sonra dün hastaneye getirdiklerini hatırlatan Kızılcık, “Yeterli tartı aleti olmadığı için henüz tartılamadı ama 200’ün üzerinde bir kilosu
Vali Çiçek, evde bakım hizmetinden yararlanan hastayı evinde ziyaret etti
4 yıldır yatalak olan Uğur Sağlam'ın ailesine geçmiş olsun dileğinde bulunan Vali Çiçek, Evde Bakım Birimi doktorlarından hastayla ilgili bilgiler aldı. Iğdır'da sağlık alanında çok güzel faaliyetler olduğunu belirten Vali Amir Çiçek.
Diyarbakırlı hayırseverler küçük Abdulkadir'i unutmadı
2 yıldır yatalak olan Abdulkadir'i bir süre önce Kimse Yok Mu Derneği'nin aracılığıyla Ankara götürülmüş ve tedavisi yapılmıştı.
Gönüllüler, Diyarbakırlı Fatma'ya unutulmaz bir mutluluk yaşattı
17 yıldır yatalak olan annesine baktığı için bugüne kadar çeyizini hazırlayamayan Fatma Elmas(19)'ın çeyiz sandığını kendisini ziyaret eden gönüllü ablaları aldı. Yatalak anne Halide ile yaşlı baba Yaşar Elmas'a yıllardır bakan Fatma'nın yüzü iki kez güldü.
Kendileri yaşlı ve bakıma muhtaçken yaşlı annelerine de bakıyorlar
Kendilerinin bakıma muhtaç olduğu halde 8 yıldır yatalak olan annelerine bakma fedakarlığı göstermeleri gurur verici. Toplumumuzun aile yapısının ne denli güçlü olduğunun en güzel örneği bu olsa gerek.
7 çocuğunu da okutan fedakar anne yılın annesi seçildi
Tatvan Kadınlar Derneği tarafından yılın annesi seçilen Müzeyyen Yücel 20 yıldır yatalak olan kocasının bakımının yanında 7 çocuğunu da okutarak örnek bir tablo sergilemiş. Tatvan Kadınlar Derneği Başkanı Rabia Önder derneklerinin ilk çalışmalarının anneler gününe denk gelmesinin çok anlamlı olduğunu dile getirdi.
Türkiye Değişim Hareketi yöneticileri, fakir aileye sahip çıktı
Şükran Torgut, Esentepe Mahallesi 405 Sokak'ta 5 yıldır yatalak hasta olan babasının evinde, çocukları Âdem (10), Emine (7), Fatma Nur (4) ve Ali yaşam mücadelesi veriyor. Kendisinden 20 yaş büyük olan eşi Hasan Horoz ile 11 yıl önce evlenen Şükran Torgut, (28) eşinin Konya'ya çalışmaya gidiyorum diye evden ayrıldığını ve bir daha kendisinden
Bunalıma giren yatalak hasta ustura ile bileklerini kesti
Sokak'taki evinde yaklaşık 2 yıldır yatalak hasta Rasim S.(87), oğluyla yaşıyordu. Üç çocuk babası Rasim S., iddiaya göre evde kimsenin olmadığı bir saatte psikolojik bunalıma girerek, sol bileğini ustura ile kesti.
7 yıldır baktığı yatalak eşi için tekerlekli sandalye istiyor
Bitlis'in Tatvan ilçesinde oturan Gülnaz Karabulut, 7 yıldır yatalak eşi Hasan Karabulut'a bakıyor. Daha önce 2 inekten elde ettikleri süt ve yoğurt ile hayatlarını idame ettiren yaşlı çift, doktor masrafları için inekler satılınca zor durumda kaldı.