yıldır

Almanya'da çifte vatandaşlık kriterlerine yenileri ekleniyor
Tartışılan ‘opsiyon modeli’ne göre anne veya babasından biri en az sekiz yıldır Almanya´da yaşayanlara Alman vatandaşlığı verilerek geçici bir süre için çifte vatandaş olmalarına göz yumuluyor. Ancak bu çocukların 18 ile 23 yaşları arasında iki vatandaşlıktan birini tercih etmesi isteniyor.
TÜİK, işyeri anketlerini sanal ortamda yapacak
Bu konu üzerinde bir yıldır çalıştıklarını kaydeden Aydemir, “Çalışmalarımızı bitirdik. Şubat ayında, Artık devlet iç borçlanma senetlerinde, reel getiri oranlarını vereceğiz. Hem yatırım yapacaklar açısından hem de ekonomi konusundaki araştırma yapanlar için bunun önemli bir gösterge olacağını düşünüyoruz.
Oscar ödüllü oyuncu Hoffman evinde ölü bulundu
Geçmişte bağımlılık tedavisi gören Hoffman geçtiğimiz yıl yaptığı röportajda 23 yıldır uyuşturucu kullanmadığını açıklamıştı. Ölümünün duyulmasından birkaç saat sonra yüzlerce hayranı evinin önünde toplanmaya başladı.
Çimen: Elektrik ve doğalgaza zam düşünmüyoruz
” diyen Çimen, son bir yıldır bazı özel sebepler ve işleri nedeniyle Sivas’a gelemediğini, fırsat bulmuşken dostlarıyla bir araya geldiğini anlattı. Selahattin Çimen, son dönemde dolarda devam eden önlemez yükseliş sonrası elektrik ve doğalgaz fiyatlarına zam gelip gelmeyeceği ile ilgili vatandaşların endişelerini
Kerry'den Ukraynalı muhaliflere destek
akşam John Kerry, Sergey Lavrov ve Özel Temsilci El Ahdar el İbrahimi'nin de katılımıyla Suriye meselesini ele aldıklarını ifade eden Ban, "Yaklaşık üç yıldır Suriye’de bir kriz var. Bu krizin nasıl bu boyutlara geldiğini ve neden çözüm bulunamadığını görüştük.
'Ülker Ayın Golü' Drogba’dan
İSTANBUL - Ülker’in 7 yıldır taraftarlara yönelik olarak düzenlediği 'Ülker Ayın Golü' yarışmasının değerlendirmeleri sonuçlandı.Ülker sponsorluğunda Galatasaray resmi facebook sayfalarında düzenlenen 'Ayın Golü' yarışmasında, Didier Drogba’nın ligin 10.
Ekonomi Bakanı: İran’la anlaşma metnimizde Türkçe de vardı
ANKARA - Türkiye ile İran arasında 10 yıldır müzakereleri süren Tercihli Ticaret Anlaşmasını, iki ülke Başbakanları huzurunda Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ile İran Sanayi, Madenler ve Ticaret Bakanı Mohammad Reza Nematzadeh
Reklam kampanyası için yardım kuruluşundaki görevinden istifa etti
LOS ANGELES - Amerikalı oyuncu Scarlett Johannson, 8 yıldır çalıştığı Oxfam yardım kuruluşundaki görevinden ayrıldığını açıkladı. İsrailli bir firmanın reklam yüzü olmayı kabul etmesi sebebi ile yardım kuruluşundan ayrıldığı iddia ediliyor.
TÜSİAD ve TÜRKONFED Şırnak'ta toplandı
Ama inanın son bir yıldır yeşili daha yeşil, güneşi daha berrak görüyoruz. Son bir yıldır bir genç kardeşimizin öldürülmediği, operasyonların yapılmadığı bir bölgede olmanın artık heyecanı, mutluluğunu yaşıyoruz.
Türkiye tarım, İran ise sanayi ürünlerinde tarife indirimi yapacak
açıklamada, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın 28-29 Ocak 2014 tarihlerinde Tahran’a gerçekleştirdiği ziyarette imzalanan, Türkiye ile İran arasındaki 10 yıldır müzakereleri süren Tercihli Ticaret Anlaşması kapsamında, Türkiye’nin bazı tarım ürünlerinde İran’a tarife indirimi vermesi ve buna karşılık İran’ın ise bazı sanayi
TİSK: Yabancıların doğrudan yatırımları 2013 yılında azaldı
Son iki yıldır ödemeler bilançosunda sapmalara neden olan altın ticareti bu dönemde bilançoyu etkilemeye devam etti. 2013 Ocak-Kasım döneminde altın ağırlıklı kıymetli metaller ithalatının geçen yıla göre yüzde 80,7 oranında artarak 14 milyar 748 milyon dolara ulaşması bu dönemdeki açığı
Telefona taksit sınırlamasının son gününde işler bıçak gibi kesildi
Günde 10 telefon satarken şimdi bunun bir adede düşeceğini vurgulayan Baykal, "Yaklaşık 7 yıldır esnaflık yapıyoruz. Sonuçta bu iş kredi kartıyla dönen bir sektör bundan sonra ne yapacağız bilmiyoruz.
Afrika Birliği zirvesinde 50 yıllık rüyalar konuşuldu
Son bir yıldır barış ve güvenlik konularına ağırlık verdiklerini açıklayan Zuma, Orta Afrika ve Güney Sudan’da acil çözüme gidilmediği takdirde, çatışmaların bölgeyi hatta bütün kıtayı olumsuz etkileyeceğinin üzerinde durdu.
Kendi kurduğu gazeteden atıldı
25 yıldır El Mundo’yu yöneten Pedro J. Ramirez’in yerine genel yayın yönetmeni yardımcısı Casimiro García-Abadillo’nun getirileceği belirtildi.İktidar partisindeki yolsuzluk iddialarını sürekli gündeme taşıyan ve yayımladıkları belgeleri yargıya teslim eden İspanyol gazeteci, Pazar günü en son baskıyı
Alinur Aktaş: İnegöl mobilyası yükselişte
Aktaş, mobilya şehri İnegöl’ün tanıtılması için 10 yıldır belediye başkanı olarak çalıştığını ifade etti. Aynı zamanda fuar şirketi MODEF’in de başkanlığını yaptığını belirten Aktaş, 100 bin metrekarelik yeni bir fuar alanı düşündüklerini kaydetti.
Galatasaray'dan Bülent Tulun'un gönderilmesinin arka planı
Yaklaşık üç yıldır Galatasaray Sportif Koordinatör olarak görev yapan Bülent Tulun'a özellikle başkan Ünal Aysal çok büyük destek veriyor ve her konuda arkasında durduğunu gösteriyordu. Ancak Bülent Tulun'un yaptığı hemen hemen her transferin takıma katkı sağlayamaması ve çok büyük maliyetler içermesi başkan Aysal'ın sabrını taşırdı.
BAE, üçüncü nükleer tesisin temelini bu yıl atacak
Bir enerji zirvesinde konuşan nükleer program başkanı Dr Kenneth Petrunik, ilk iki tesisin inşaatının dört yıldır devam ettiğini ve BAE için güvenli, güvenilir ve etkin bir nükleer enerji programı geliştirmeyi hedeflediklerini söyledi.
Dünyada en çok ziyaret edilen alışveriş merkezi Dubai Mall oldu
Alışveriş merkezini inşa ve idare eden Emaar Emlak tarafından yapılan açıklamaya göre Dubai Mall, üç yıldır ardı ardına dünyada en çok ziyaret edilen alışveriş merkezi oldu.2012’de 65 milyon kişinin gezdiği alışveriş merkezine gelen ziyaretçi sayısı 2013’te yüzde 15 arttı.
Türkiye-İran tercihli ticaret anlaşması imzalandı
TAHRAN - Türkiye ile İran arasında 10 yıldır müzakereleri süren tercihli ticaret anlaşması imzalandı. Türkiye’nin bazı tarım ürünlerinde İran’a tarife indirimi vermesi, buna karşılık İran’ın ise sanayi ürününde Türkiye’ye tarife indirimi sağlaması kararlaştırıldı.
MHP: Merkez’den yönetilen Merkez Bankası tam bir açmazda
11 yıldır ülkeyi yönetip, fark edemediği hayali ‘paralel devlet’ söyleminin dışında ellerinde başka argüman kalmayanlar yolun sonuna gelmişlerdir. Uluslararası ekonomik kuruluşlar ekonomideki muhtemel bir krizi ‘’yurtiçi dinamikler’ olarak bugünden dile getirmeye başlamışlardır.
Toyota Genel Müdürü Özer: Vergi oranlarının yüksek olmasında sakınca görmüyorum
Dövüz kurlarındaki yükselişi değerlendiren Orhan Özer, son 10 yıldır Türk lirasının aşırı değerli olduğunun herkes tarafından bilindiğini söyledi. 2013 sonuna bakıldığında bu değerlenmenin biraz daha dengeye oturduğunu ya da denge noktasına geldiğinin söylenebileceğini belirten Özer, "Ondan sonra Türk lirası biraz daha
İmam Humeyni Yardım Vakfı, Azerbaycan'daki faaliyetlerini durdurdu
TAHRAN - Azerbaycan'ın bağımsızlığını kazanmasından bu yana, bu ülkede 20 yıldır faaliyet gösteren İmam Humeyni Yardım Vakfı, çalışmalarına son verdi. Vakıf bünyesindeki İmam Ali Vakıf Hastanesi de kapandı.
Bakan Müezzinoğlu: Hastanelerimizdeki 90 bin yatağı 4 yılda yenileyeceğiz
açığını kapatacak omuza ve desteğe ihtiyacım var benim iddiam var bu yarışta ben ön sıralarda olacağım diyen ve bu nedenle teknokentleri daha yeni yeni 5-6 yıldır konuşuyoruz. İnşallah savunma sanayii müsteşarlığında başarabildiğimizi sağlık sektöründede başarabilmeyi hedefliyoruz.
Erciyesspor’un taraftar derneği faaliyetlerini dondurdu
“Son 4 yıldır Erciyesspor maçlarında aktif olarak görev alan ve oluşturduğumuz taraftar grubuyla Türkiye'ye örnek davranışlar sergileyen derneğimiz bugünden itibaren tüm faaliyetlerini dondurma kararı almıştır.
Çarşamba Ziraat Odası: Doğru gübreleme için toprağı tahlil ettirin
Buralardaki üreticilerden gelen örnekler 6 yıldır hizmet veren toprak analizi laboratuvarında inceleniyor ve doğru gübrelemenin nasıl yapılması gerektiği üreticiye aktarılıyor.Çarşamba Ziraat Odası Başkanı İsmail Güngör, üreticinin eylül, mayıs ayları dönemi arasında toprak numunesi getirdiğini belirterek, “2013 yılında 2 bin 238 toprak
Trabzonspor, Rizespor maçı hazırlıklarına başladı
Kaptan Onur da, Alanzinho’ya kulübe gösterdiği katkılardan dolayı teşekkür ederek, "Alanzinho ile 5 yıldır aynı takımda mücadele ediyorum. Burada onunla birlikte şampiyonluk yaşadık.
Devrim Türk: Madencilik yönetmeliği yatırımları engelliyor
Bir yıldır bekleyen izin talepleri var. Bunların çözülmesi gerekiyor ki yatırımlar artabilsin. Bürokrasinin ötesinde artık, madencilik izinleri verilmiyor.
TESK: Son 10 yılda AVM sayısı 62’den 310’a çıktı
Perakende sektörünü düzenleyen yasanın 16 yıldır beklediğini anlatan TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, şunları dile getirdi: “Perakende sektörünü düzenleyen yasa tasarı istediğimiz ölçüde gündeme gelmedi.
Angela Merkel’in oturduğu apartmana hırsız girmiş
Berlin Başsavcılığı, iki yıldır bu hırsızlık vakasını araştırsa da o gün hırsızın polis koruması olmasına rağmen nasıl binaya geldiği sorusu henüz cevaplanmış değil. Hırsızın çok büyük çaba sarf etmeden Merkel’in de oturduğu binaya girmesi “Başbakan’ın evi yeterince güvenlik güçleri tarafından korunmuyor muydu?
Yasin Aktay: Darbe olmuş diye Mısır’da tarihte durmuş değildir.
Aynı olay Ortadoğu'yu kendi haline bırakmamak Ortadoğu'da 100 yıldır devam etmiş olan düzenin statikonun devam ettirilmesi yönünde ‘’ şeklinde konuştu.Stratejik Düşünce Enstitüsü (SDE) Başkanı Yasin Aktay, moderatörlüğünde gerçekleştirilen panele Mısır eski Yatırım Bakanı Yehia Hamed, Mısır İletişim Bakanlığı
'Bir yatırımcı olarak kendimi Türkiye’de güvende hissetmemeye başladım'
Türk modeli son 2-3 yıldır, Asya modeline, Malezya, Singapur ve Putin’in Rusya’sına doğru yönelmeye başladı. Son yolsuzluk ve kara para aklama iddiaları sonrasıysa Türkiye daha çok Rusya ile karşılaştırılabilir.
“Putin hiç bir zaman kasten üstsüz poz vermedi”
Putin’in sürekli spor yaptığını ifade eden basın sözcüsü, Rusya lider sayesinde 7 yıldır sigara içmediğini ve bundan mutluluk duyduğunu söyledi.Peskov, Rusya liderinin tarihi çok sevdiğini kaydederek, “Putin tarih bilimine çok tutkun, bazen tarihi olayları anlatırken utanmaktan yüzüm kızarıyor.
AB eski büyükelçisi: Tasfiyeler suçun kabulü gibi; mesele üyelik değil demokrasi
Sekiz yıldır müzakereler ilerlemedi, bu ayrıca müzakerelerin sonunda onların üyeliği veto etme hakkını da engellemiyor.İki şeyi ayırt etmek gerekiyor.
Türk aday yerel seçim için kendi listesini oluşturdu
12 yıldır siyasetin içinde yer alıyordum. Bu deneyimimi halka daha yakın olmak için kullanacağım." dedi."HALKIN AVUKATLIĞINA ADAYIM"
Türk işadamı aracıyla Sen Nehri'ne uçtu
PARİS - Fransa'nın başkenti Paris'te Sen Nehri'ne uçan araçtaki Türk işadamı Selahattin İlkuçan'ın (50) cesedine ulaşıldı. 23 yıldır Paris'te yaşayan işadamının intihar ettiği üzerinde duruluyor.
‘Katma değeri yüksek yatırımlara yönelmezsek, ihracat hedefine ulaşamayız’
Son 3 yıldır Gaziantep’te yapılan yatırımların da farkı burada ortaya çıkıyor’’ görüşlerini ifade etti. İhracat yaptıkları ülkeleri değerlendiren Adil Konukoğlu, yüzde 411 oranıyla en fazla artışın Suriye’de görüldüğünü ve bu ülkeye 2013 yılında 278 milyon dolarlık
Rusya'nın Sesi radyosu, 17 Aralık süreci ve Türk-Rus ilişkilerini irdeledi
Rusya'nın Sesi Radyosu'nda yayınlanan programın girişinde şu ifadeler kullanıldı: "Son 10 yıldır, ekonomik başarıyla ilgi odağı olan Türkiye’de “devlet krizi” mi yaşanıyor? Muhafazakar güçler arasında bir “iktidar savaşı” mı var?
"Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’nda Müslümanların da temsil hakkı olmalı"
Son üç yıldır da kurumun bütçesini yönlendiren yönetim kurulundaki (Verwaltungsrat) yedi kişiden biri olan Bakır Berlin TGB’nin temsil talebini ‘haklı ve doğru bir talep’ olarak nitelendirdi ve "Kurulda bir Müslüman üye olmasına
Erdoğan: AB’den netice alamazsak bu bizi başka arayışların içine itebilir
AB, 51 yıldır bizi kapıda bekletiyor. Netice almamız halinde yola devam edeceğiz. Ama netice alamazsak bu bizi başka arayışların içerisine de itebilir.
Bursaspor, genç oyuncusu Ozan'la sözleşme uzattı
Ozan, "Altyapıdan beri 10 yıldır Bursaspor forması giyiyorum. Bursaspor’da olmaktan dolayı çok mutluyum. Bu formayı terletmeye sonuna kadar devam edeceğim.
Erdoğan: Cenevre-2 toplantısında BM camiasının daha tutarlı olmasını bekliyoruz
Tam 51 yıldır devam eden bu ilişkinin tam üyelik nihai hedefine odaklı bir takvim dahilinde süratle ilerlemesini arzu ettiklerini söyleyen Erdoğan, “Bu ahde vefa ilkesine dayalı haklı beklentimizi değerli dostlarım gerek Herman
Cüneyt Çakır: Avrupa'da ve ligde farklı maç yönetilmiyor
Çakır, 20 yıldır hakemlik yaptığını ve önünde 8 yıl daha bulunduğunu belirtti.Süper Lig’de 200, yurt dışında 85 maça çıktığını ifade eden Cüneyt Çakır, eski hakemlerden Doğan Babacan ve Ahmet Çakar'ı övdü.
Türkiye Futbol Federasyonu PTT 1. Lig kulüpleriyle buluşuyor
Yıldırım Demirören başkanlığındaki TFF yönetiminin göreve gelişiyle birlikte ilk kez oluşturulan Profesyonel Kurul, "Gidilmedik kulüp, gezilmedik tesis kalmayacak" sloganıyla yola çıkmıştı. Bugüne kadar 100'e yakın kulübü ziyaret eden, tesislerini gezen ve sıkıntılarını dinleyen Profesyonel Kurul, yeni yılda ilk toplantısını 15 Ocak 2014 Çarşamba günü İzmir'de
Aziz Yıldırım: Beni Ergenekon'dan içeri alamadılar, şike davasını uydurdular
CANNES - Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, yargıtay'ın şike davasıyla ilgili verdiği onama kararının ardından Fransa'nın Cannes şehrinde The Wall Street Journal Türkiye'den Emre Peker'e açıklamalarda bulundu.
Hocaefendi WSJ'ye konuştu: Değerlerimiz ve duruşumuz değişmedi
"Türk halkının, son iki yıldır demokratik sürecin tersine dönmüş olmasından dolayı üzüntülü" olduğunu vurgulayan Gülen, komplo ve paralel devlet iddialarını ise reddetti.Hocaefendi, ideoloji, sempati, dünya görüşüne göre yapılan tasfiyelerin, şimdiki hükümetin sonlandırmaya söz verdiği geçmişin uygulamaları olduğuna dikkat çekti
Selçuk İnan: 8 puanlık fark, nasıl açıldıysa öyle kapatılır
" diyen milli oyuncu, "6 yıldır büyük takımlarda oynuyorum, istikrarlı bir şey bu. Daha uzun yıllar futbol oynamak istiyorum. Arda'yla da sürekli konuşuyoruz ve gurur duyuyoruz.
Almanya'da aşırı sağa karşı gösteri
Aşırı sağcı çevreler, birkaç yıldır bu tarihte kendi propagandalarını yapmak için gösteri ve yürüyüş düzenliyor.Gösteri için 170´in üzerinde dernek ve sivil toplum kuruluşu çağrıda bulunmuştu.
Putin: Siyasetçi için en kötüsü ne pahasına olursa olsun iktidarını korumak
İki buçuk yıldır paten üzerinde duramıyorum. Bugün görmüşsünüzdür, bir şeyler yapmaya çalışıyorum. Bunlar benim hoşlandığım şeyler.
Ayakkabıcı esnafı düzenlediği fuar ile AVM'lerle rekabet etmeye çalışıyor
26 yıldır ayakkabı üretimi yapan ve Türkiye’nin her yerine toptan ayakkabı satışı yapan Bilgiç Ayakkabıcılık sahibi Mustafa Bilgiç, “Yeni çıkan kanunlarla merdiven altı üretimin bitme noktasına gelmesi sevindirici.
Türkiye'nin ilk TSE Helal Uygunluk Belgesi'ni Bera Otel aldı
Alternatif turizm olarak hizmet veren otel, 7 yıldır aralıksız hizmet sunuyor. Türkiye'nin 81 ilinden müşteri alan ve otel, aynı zamanda Müslüman ülkelerden ve Avrupa ülkelerinde yaşayan Müslümanların da tercihleri arasında yer alıyor.