yıldıray malgaç

19 Mayıs Satranç Turnuvası'nda dereceye giren sporcular belli oldu
Yarışmada birincilere kupa ve altın ödülünü veren Alaplı Kaymakamı Yıldıray Malgaç, yarışmaya il dışından ve içinden katılan tüm yarışmacıları kutlayarak, "İki gün süresince çok güzel müsabakalar seyrettik.
Türk Tasavvuf Musikisi Korosu Alaplılara konser verdi
Program sonunda Neyzen Ali Ortapınar'a Alaplı Kaymakamı Yıldıray Malgaç ve Zonguldak Müftüsü Refik Bulut tarafından plaket verildi. Yapılan dua ile program sona erdi. (CİHAN)
Malgaç: OSB, Liman ve Tersaneler Alaplı için çok önemli
ZONGULDAK - Zonguldak’ın Alaplı ilçesine 1,5 ay önce atanan Kaymakam Yıldıray Malgaç, OSB, Liman ve Tersaneler bölgelerinin bir an önce ele alınması gerektiğini söyledi. Kaymakam Aydın Memük’ün İzmir’e tayininin ardından ilçeye atanan Kaymakam Yıldıray Malgaç, 1,5 aylık izlenimleri hakkında açıklamalarda bulundu.
Kızılay Şube Başkanı Kaymakam Malgaç'ı ziyaret etti
ZONGULDAK - Türk Kızılay Derneği Alaplı Şube Başkanı Hayri Yiğit ve yönetim kurulu üyeleri, Alaplı Kaymakamı Yıldıray Malgaç’ı ziyaret etti. Ziyarette konuşan Kızılay Şube Başkanı Hayri Yiğit, yaptıkları çalışmalar hakkında Kaymakam Malgaç'a bilgi verdi.
Alaplı Kaymakamı Malgaç görevine başladı
ZONGULDAK - Kırşehir Vali Yardımcılığı'ndan Zonguldak’ın Alaplı ilçe kaymakamlığına atanan Yıldıray Malgaç görevine başladı. Alaplı'da görev yapan daire müdürleri ile makamında toplantı yapan Malgaç, personelle tanıştı.
Vali Çiftçi, okul inşaatlarını inceledi
Vali Yardımcısı Yıldıray Malgaç, Simav Kaymakamı Yüksel Ünal, İl Milli Eğitim Müdürü Muhammet Şahinkaya ve Simav İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Dursun Gülseren ile birlikte Esenevler girişindeki Endüstri Meslek Lisesi inşaatından başlayarak TOKİ
Afganistan 'Toplumsal Cinsiyet Eşitliğinde' Urfa'yı rol model görüyor
Ziyaretin içeriği hakkında bilgi alan Vali Vekili Yıldıray Malgaç, Afganistan halkı ile tarih boyunca bir kardeşlik içinde yaşadıklarını belirtti. İki milletin kardeşliğini dile getiren Malgaç, Türkiye olarak Afgan halkı ile tarihten gelen bir kardeşliğin, dostluğun olduğunu ve her şeyden önce Türk halkının Afgan
Harran Üniversitesi'nde mezuniyet coşkusu
Törende konuşan Vali Vekili Yıldıray Malgaç, Şanlıurfa'nın tarihi değerleri ve manevi ortamından bahsetti. Şanlıurfa'nın hoşgörü şehri olduğunun altını çizen Malgaç, Harran Üniversitesi'nde okuyan her öğrencinin Şanlıurfa hoşgörüsünü gittiği yerlerde anlatmasını istedi.
Ortadoğu Sağlık Merkezi'ne kalite ödülü
Şanlıurfa Vali Vekili Yıldıray Malgaç, Şanlıurfa'nın artık medeniyetin doğduğu yerin yanında medeniyetin en iyi yaşandığı yer olarak algılanacağını vurguladı. Şanlıurfa'nın son yıllarda sağlık ve eğitim alanında yaptığı sıçramalar ile dikkatleri üzerine topladığını ifade eden Malgaç, en iyi örneğinin de OSM nin aldığı AB kalite
Kızılay 600 aileye et, 100 öğrenciye giyim yardımı yaptı
Şanlıurfa Vali Vekili Yıldıray Malgaç ise Kızılay'ın başarılı bir çalışmaya imza attığını dile getirerek, "Türk Kızılay'ı bilindiği üzere Türkiye'nin en köklü yardım kuruluşlarından biridir. Bugün bakıldığı zaman Türk Kızılay'ı gerek yapılanması gerekse sahip olduğu imkânlar bakımından çok güçlü bir yapıdadır.
Misafirsiz sofraya oturmaktan rahatız olan Şanlıurfalılar, kapılarını yeni misafirlere açtı
Halil İbrahim'den beri Şanlıurfa'da devam ettiğini belirten organizasyondan sorumlu Vali Yardımcısı Yıldıray Malgaç, daha önce İpek Yolu'nu kullanarak hacca gidenlerin Urfa'da misafir edildiğini hatırlattı.
Doç. Dr. Atik : Sağlam yapılanmış sivil toplum kuruluşları devletlerden daha fazla güven toplar
2009 yılı temmuz ayında kurulan Harran Üniversitesi Öğretim Üyeleri Derneği toplantısına Şanlıurfa Vali Yardımcısı Yıldıray Malgaç ve çok sayıda davetli ile öğretim üyesinin katıldı. Toplantıda derneğin kuruluşu ve sivil toplum örgütlerinin yapılanmaları hakkında bilgiler aktarıldı.
Şanlıurfa'da ilk üçe giren vergi rekortmenleri belli oldu
Şanlıurfa Esnaf ve Sanatkârlar Odası toplantı salonunda düzenlenen törene Şanlıurfa Vali Vekili Yıldıray Malgaç, Vergi Dairesi Başkanı Cuma Sağlam, Defterdar Durmuş Kuşak, Daire müdürleri, Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.
Şanlıurfa'da 'halk oyunları çalıştayı' düzenlenecek
Şanlıurfa Vali Yardımcısı Yıldıray Malgaç tarafından valiliklere gönderilen yazılı basın bülteninde, "Şanlıurfa geleneksel kültürünün önemli bir dalı olan halk oyunlarının özüne uygun olarak yaşatılması, tanıtılması ve sorunların çözümü için vakfımız ve Halk
Vali Nuri Okutan: Balıklıgöl'ü kurtarmak için herkese görev düşüyor
Valilik Toplantı salonunda yapılan toplantıya Vali Nuri Okutan'ın yanı sıra, Vali Yardımcısı Yıldıray Malgaç, GAP İdaresi Başkanı Sadrettin Karahocagil, Şanlıurfa Belediyesi Başkan Yardımcısı Mahmut Kırıkçı, Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Başkanı Sabri Ertekin, DSİ 15.
Şanlıurfa Vali Yardımcısı Malgaç: Çocuk sadece beslenme değil, ilgi ve sevgiye de muhtaç
Şanlıurfa Vali Yardımcısı Yıldıray Malgaç, "Çocuk ana babasına yalnızca bakım ve beslenme açısından değil aynı zamanda ilgi ve sevgi bakımından da muhtaçtır" dedi. Malgaç, çocukların sorumluluk sahibi bilinçli ve nitelikli bir birey olarak yetiştirilmesinin, toplumun bugünü ve geleceği ile örtüştüğünü ifade etti.
Urfa'ya 'Şanlı' unvanının verilmesinin 25. yıl dönümü
Törene Şanlıurfa Vali Vekili Yıldıray Malgaç, Şanlıurfa Belediye Başkan Vekili Habip Arslan ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Taci Kurul ve daire amirleri katıldı. Şanlıurfa'ya 'Şanlı' unvanı verilmesi ile ilgili kanunun ve gerekçesi ile Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın kutlama telgraflarının okunmasının
Şanlıurfa Valisi'nin eşi, evleri yenilenen aileleri ziyaret etti
Şanlıurfa Valisi Yusuf Yavaşcan'ın eşi Ayla Yavaşcan, ev ziyaretlerini sürdürüyor. Ayla Yavaşcan Vali Yardımcısı Yıldıray Malgaç ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) Müdürü Ekrem Ayaz'la birlikte vakıf tarafından 75 bin TL'ye onarımı yapılan
İsrail Büyükelçisi Gabby Levy, Şanlıurfa Valiliği'ni ziyaret etti
Uluslararası Halil İbrahim Buluşmaları kapsamında Şanlıurfa'ya gelen İsrail Büyükelçisi Gabby Levy, Şanlıurfa Vali Vekili Yıldıray Malgaç'ı ziyaret etti. Büyükelçisi Gabby Levy valilik şeref defterini de imzaladı.
Şanlıurfa'nın Akdeniz turizmindeki önemi masaya yatırıldı
Panelin açılışında konuşan Vali Yardımcısı ve Halil İbrahim Buluşmaları Koordinatörü Yıldıray Malgaç, Hazreti İbrahim Peygamberin, binlerce yıl öncesinde din, dil, milliyet ayrımı yapmaksızın muhtaç insanlara yardım götürmek olan iyi insanları buluşturmayı amaç edindiğini
İbrahim Peygamber'in 'Yardım Ahlakı' konferansta konuşuldu
Şanlıurfa'da bu yıl 3.'sü düzenlenen Uluslararası Halil İbrahim Buluşmaları'nın koordinatörü Vali Yardımcısı Yıldıray Malgaç, iyilik güneşinin sıcaklığında merhamet ve fedakarlık güllerini açtırmak, bencillik ve vurdum duymazlık
Halil İbrahim Buluşmaları kapsamında 150 çocuk sünnet edildi
Yeryüzü Doktorları Derneği tarafından Balıklgöl Devlet Hastanesi'nde gerçekleştirilen toplu sünnet şölenine Vali Yardımcısı Yıldıray Malgaç ve Balıklıgöl Devlet Hastanesi Başhekimi İzzet Korkmaz ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Şanlıurfa'da 50 bin kişiye Tirit ziyafeti verildi
Uluslararası Halil İbrahim Buluşmaları Koordinatörü Vali Yardımcısı Yıldıray Malgaç, konuyla ilgili açıklamasında, bu yıl 50 bin kişiye Tirit ikram ettiklerini söyledi. Hazreti İbrahim'in vazgeçilmez yemeği olan Tirit'i ikram ettiklerini belirten Malgaç, "Halil İbrahim buluşmalarının üçüncü günündeyiz.
Şanlıurfa'nın Karakeçili Festivali'ne 'Kolbastı' oyunu damgasını vurdu
Şenliklere, Şanlıurfa Vali Yardımcısı Yıldıray Malgaç, Siverek Kaymakamı Kemal Yıldız, Suruç Kaymakamı Muhittin Pamuk, İl Jandarma Alay Komutan Yardımcısı Albay Zafer Topsakal, İl Emniyet Müdürü Sabri Durmuşlar Ankara Üniversitesi öğretim üyelerinden Prof.
Uluslararası Halil İbrahim Buluşmaları'ndan elde edilecek gelirle Gazze'de okul yaptırılacak
Vali Yardımcısı Yıldıray Malgaç, Uluslararası İbrahim Buluşmaları çerçevesinde Şanlıurfa'da yapılacak etkinlikler hakkında öğretmenevinde bir basın toplantısı düzenlendi. 22-25 Mayıs tarihlerinde gerçekleşecek etkinlik hakkında bilgi veren Malgaç, Şanlıurfa Valiliği'nin koordinasyonu boyunca sürecek etkinlikle yerli ve yabancı çok sayıda üst
Halil İbrahim Buluşmaları'nda 50 bin kişiye 'Tirit' ziyafeti verilecek
Vali Yardımcısı Yıldıray Malgaç, Hazreti İbrahim Peygamber'in sofrasının başyemeği olan ve misafirlerine ikram ettiği tirit yemeğinin, etkinliğe gelecek insanlara ikram edileceğini söyledi. Tirit'in haşlanmış et ve ekmek karışımıyla hazırlanarak, üzerine limon sıkılıp sarımsaklı yoğurt ile servis edildiğini hatırlatan Malgaç, sabah namazından sonra yeryüzüne
Satış ve pazarlama teknikleri kursuna gidenler sertifikalarını törenle aldı
Bölge Konferans Salonunda düzenlenen törende bir konuşma yapan Vali Yardımcısı Yıldıray Malgaç, eğitimin küçükten büyüğe herkese lazım olduğunu, Valilik olarak bu konularda herkese yardımcı olmak için hazır olduklarını belirtti.
İnsan hakları konulu yarışmada mahkumlara ödül verildi
Törene Şanlıurfa Valisi Yusuf Yavaşcan, Cumhuriyet Başsavcısı Kadir Yılmaz, Emniyet Müdürü Sabri Durmuşlar, Vali Yardımcısı Yıldıray Malgaç, İl İnsan Hakları Kurulu üyeleri ile Şanlıurfa yarışmada dereceye giren mahkumlar katıldı.
Rehabilitasyon merkezindeki kızlar el işi sergisi açtı
Belediye Sergi Salonu'ndaki serginin açılışını Şanlıurfa Valisi Yusuf Yavaşcan'ın eşi Ayla Yavaşcan ile Vali Yardımcısı Yıldıray Malgaç yaptı. Açılış sonrasında sergiyi gezen Ayla Yavaşcan, bu sergide genç kızların el emeği, göz nuru el işinin bulunduğu sergiyi açmaktan mutluluk duyduğunu söyledi.