yıldırım belediyesi

Yıldırım Güreş takımı Süper Lig’de
BURSA - Bursa Yıldırım Belediyesi Güreş Kulübü Süper Lig’e yükseldi. İstanbul’da gerçekleştirilen 1. Lig Greko-Romen Güreş Türkiye Şampiyonası’nda ikinci olan ve ilk sekize girme başarını gösteren Yıldırım Belediye Spor Güreş Takımı, 2014 yılında Yıldırım’ı ve Bursa’yı Süper
Bir dakikada 17 kestane yiyip Cumhuriyet altınını kaptı
BURSA - Bursa Yıldırım Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Geleneksel III. Kestane ve Kestane Şekeri Festivali’ renkli görüntülere sahne oldu. ‘En hızlı kestane yeme’ yarışmasında 1 dakikada 17 kestane yiyen Tolga Altunel Cumhuriyet altınını kaptı.
Cihan Haber Ajansı Ön Gündemi
-Bursa Yıldırım Belediyesi tarafından düzenlenen Geleneksel 3. Kestane Festivali kapsamında ‘1 dakikada en fazla kestane yeme’ ve ‘en diri ve en güzel kestane’ yarışmaları yapılacak. (11.00-Bursa)
Öğrenci yurdu önünden kaçan boğa iğrne ile bayıltıldı
Boğa için Bursa Emniyet Müdürlüğü ve Yıldırım Belediyesi ekipleri hemen harekete geçti. Baruthane Mahallesi'ne kaçan boğa, Göksu Sokak'ta ekiplerce sıkıştırıldı. Sokak, polis otosu tarafından kapatılınca boğa zor anlar yaşadı.
Kadın kasaplar erkeklere taş çıkarttı
Bursa Yıldırım Belediyesi'nin Bursa Kasaplar Odası işbirliği ile gerçekleştirdiği; Tarım, Gıda ve Hayvancılık Bakanlığı'nca ruhsatlı İsabey Modern Kurban Satış ve Kesim Yeri'nde vatandaşlar, hijyenik bir ortamda kurbanlıklarını kısa sürede
Yanan camii belediye yardımıyla onarılacak
BURSA - Bursa'da, geçtiğimiz günlerde elektrik kontağından çıkan yangında kullanılmaz hale gelen Dikici Camii, Yıldırım Belediyesi tarafından onarılacak. Yıldırım İlçesi Mevlana Mahallesi Dikici Cami'nin büyük bölümü, elektrik kontağından çıkan yangın sonrasında yanmıştı.
Başbakan Erdoğan 17 Ağustos’ta Bursa’ya geliyor
Program kapsamında Yıldırım Belediyesi’nin Mevlana Mahallesi’nde planladığı büyük kentsel dönüşüm çalışmasının da yer alacağını söyleyen Yalçın, şöyle konuştu: “Hükümetimizin tüm Türkiye’de öngördüğü büyük kentsel dönüşüm hamlesi, çok büyük bir kalabalık
Bursa’da Sarıkamış Şehitleri anıtı açıldı
BURSA - Bursa merkez Yıldırım Belediyesi ile Sarıkamış Şehitleri Derneği (SAR-DER), Sarıkamış’ta şehit olan Bursalıların anısına 'Sarıkamış Şehitleri Anıtı'nı hizmete açtı.Sarıkamış Şehitleri Parkı'na inşa edilen anıtın açılışına Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin, AK Parti Bursa İl Başkanı Sedat Yalçın, SAR-DER Başkanı Hüseyin
Bursalı işadamları ramazanda iki çadır kurup yoksulları doyuracak
İftar sofraları, Osmangazi Çarşamba Pazaryeri ve Yıldırım Belediyesi Otoparkı’nda kurulacak.BTSO Başkanı İbrahim Burkay, yaptığı açıklamada "Ramazanda Birlikte Olalım" kampanyasının Bursa’nın birlikte hareket etme ve dayanışma kültürünü güçlendirmek üzere kurgulandığını
Aşıklar sazlarıyla Gezi eylemleri ve Mısır'daki darbeyi protesto etti
BURSA - Bursa’da Yıldırım Belediyesi tarafından düzenlenen 9. Uluslararası Türkiye Aşıklar ve Şairler Şöleni'ne katılanlar, Türkiye'deki Gezi olayları ve Mısır’daki askeri darbeyi konu alan atışmalar yaptı.
Bursa'da 9. Uluslararası Türkiye Aşıklar ve Şairler Şöleni başladı
BURSA - Bursa'nın Yıldırım Belediyesi tarafından düzenlenen 9. Uluslararası Türkiye Aşıklar ve Şairler Şöleni başladı. Barış Manço Kültür Merkezi'ndeki açılış törenine Yıldırım Kaymakamı Mehmet Yapıcı, Belediye Başkanı Özgen Keskin, Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan Prof.
Cihan Haber Ajansı Ön Gündemi
Yıldırım Belediyesi tarafından düzenlenen ‘9. Uluslararası Türkiye Aşıklar ve Şairler Şöleni’ başlıyor. (09.30-Bursa)
10 ülkeden 48 aşık Bursa’da buluşuyor
BURSA - Bursa merkez Yıldırım Belediyesi tarafından bu yıl 9.su düzenlenen “Uluslararası Aşıklar ve Şairler Şöleni” başlıyor. Barış Manço Kültür Merkezi’nde 6 Temmuz Cumartesi günü gerçekleştirilecek şölene, 10 ülkeden 48 aşık ve şair katılacak.
İMO Şube Başkanı: Bursa’da kentsel dönüşüm karmaşası yaşanıyor
Yıldırım Belediyesi’ne Ankara’dan ‘bu işi burada yapamazsın’ dendi. Daha sonra 6306 sayılı kanuna göre belediye meclisten bir karar çıktı. Sadece 64 mahallenin bulunduğu ilçede 7 mahalle ile ilgili bir karar ortaya atıldı.
24 ülke genci turnuvada buluştu, şampiyon Afrika oldu
BURSA - Bursa Yıldırım Belediyesi ile Mavi Küre Uluslararası Öğrenci ve Kültür Derneği işbirliği ile düzenlenen ve geleneksel hale dönüştürülen '7. Milletlerarası Futbol Turnuvası'nın şampiyonu Afrika oldu.
Bursa’da dolmuşların taksiye dönüşü sürüyor
BURSA - Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından kent içi ulaşımı rahatlatmak adına başlatılan dolmuştan taksiye dönüş çalışmaları devam ediyor. Yıldırım Belediyesi sınırları içerisinde bulunan Vişne Caddesi üzerinde açılan Vişne Taksi Durağı, bu kapsamda açılan 9’uncu durak oldu.
Dünyada 300 bin çocuk asker, ölüyor veya öldürüyor
Film gösterisi, Tayyare Kültür Merkezi, Nilüfer Konak Kültür Merkezi ve Yıldırım Belediyesi Barış Manço Kültür Merkezi'nde yapılacak.” diye konuştu.
Musa Baba mezarı başında anıldı
Büyükşehir Belediyesi Tarihi ve Kültürel Miras Projeler Koordinatörü Aziz Elbas, Yıldırım Belediyesi Başkanvekili Remzi Yeprem, Vakıflar Bölge Müdürü Mürsel Sarı’nın da katıldığı etkinliklere, mahalle sakinleri de büyük ilgi gösterdi.
Emniyet Müdürü Kahya: Suç işleyeni öldüremeyeceğimize göre kazanmamız lazım
Ekici, “Bundan dolayı Yıldırım Belediyesi, Büyükşehir Belediyesi ve İlçe Emniyet Müdürlüğü olarak Yıldırım Belediyesi’nin tahsis ettiği bin 300 metrekarelik bir alada Kadın Destek Merkezi oluşturulması için çalışmalara başlandı.
Evlenecek çiftlere sertifika verildi
BURSA - Sosyal içerikli ve insan odaklı çalışmaları ile adından söz ettiren Yıldırım Belediyesi ve Başarıyı Artırma Merkezi (BAM) işbirliğiyle gerçekleştirilen ‘Evliliğe Hazırlık ve Aile Danışmanlığı’ seminerlerinin sertifika töreni
7. Milletlerarası Futbol Turnuvası’nda kuralar çekildi
BURSA - Yıldırım Belediyesi ile Mavi Küre Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği işbirliği ile düzenlenen ve geleneksel hale dönüştürülen “Milletler Arası Futbol Turnuvası’nın bu yıl 7.'sinin startı verildi.
Çocuk hakları film ve fotoğraflarla anlatılacak
Gösterimlerin, Tayyare Kültür Merkezi, Nilüfer Konak Kültür Merkezi ve Yıldırım Belediyesi Barış Manço Kültür Merkezi’nde olacağını belirten Güney, farklı illerden çocukların katılımıyla çocuk hakları konulu sinema, fotoğraf, resim ve medya okur-yazar atölye
AB krizinin çözümü sosyal belediyecilikte
Sosyal belediyecilikte Yıldırım Belediyesi’nin yaptığı çalışmalar Sakarya Üniversitesi’nde akademisyenler tarafından inceleme altına alındı.”‘KOMŞUSU AÇKEN TOK YATAN BİZDEN DEĞİLDİR’
Bursa Büyükşehir Belediye Meclisi kentsel dönüşümü görüştü
BURSA - Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin meclis toplantısında Yıldırım Belediyesi'nin Ankara Yolu altındaki 7 mahallede yapmayı planladığı kentsel dönüşüm projesiyle ilgili plan değişikliği görüşüldü.
Yıldırım’da evliliğe hazırlık kursları başladı
BURSA - Bursa Yıldırım Belediyesi, yeni evlenen veya evlenecek olan çiftlere “Evliliğe Hazırlık ve Aile Danışmanlığı” eğitimi veriyor. Başarıyı Arttırma Merkezi (BAM) ve Yıldırım Belediyesi’nin işbirliği ile Barış Manço Kültür Merkezi’nde 1 ay sürecek eğitim programı başladı.
Hükümlüler meslek kursuna gidecek, havuzda yüzecek, tiyatro izleyecek
Bursa Denetim Serbestliği Müdürlüğü ile Yıldırım Belediyesi arasında imzalanan protokolle yükümlüler, meslek edinme kursuna gidecek, belediye havuzunda yüzüp, halı sahada futbol maçı oynayacak ve istediklerinde ücretsiz tiyatro izleyebilecek.
Japon afet uzmanı: İstanbul ve Bursa tsunami tehdidi altında
Sağlık Müdürlüğü, Yıldırım Belediyesi, Kızılay, Sivil Savunma Müdürlüğü ve Bursa itfaiyesinin de destek verdiği tatbikatta, senaryo gereği 30 saniye süren 6,7 şiddetindeki deprem sonrasında kurtarma operasyonları canlandırıldı.
Mıknatıs Çocuk miniklerin ilgi odağı oldu
BURSA - Yıldırım Belediyesi Adile Naşit Tiyatrosu, ‘Mıknatıs Çocuk’ adlı çocuk tiyatrosunun prömiyerini gerçekleştirdi. Hafta sonu minikler ile buluşan ‘ Mıknatıs Çocuk’, eğlendirirken eğitiyor.
Otizimli öğrencilerin karne sevinci
Bursa'da 2010 yılında eğitime başlayan Yıldırım Belediyesi Hacı Mehmet Zorlu Özel Eğitim Uygulama Merkezi ve Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi'nde eğitim gören 60 otistik öğrenci de bu gün karne aldı. Normal karnelere benzese de 2 ila 5 arasında değişen puanlar verilen öğrenciler karnelerini ilgi ile inceledi.
Osmangazi Belediye Başkanı Dündar, kentsel dönüşümü müteahhitlerle konuştu
Yıldırım Belediyesi yeni mahallede bir planlama yapıyor. Osmangazi Belediyesi ise doğru noktada şeffaf ve katılımcı çalışımlar yürütüyor. Bu çerçevede Osmangazi Belediyesine her türlü desteği vermeye hazırız.
Yıldırım'da odalara kentsel dönüşüm anlatılıyor
BURSA - Bursa Yıldırım Belediyesi, 7 mahallede yapacağı dev kentsel dönüşüm projesi için gerekli ön çalışmalarına hızla devam ediyor. Kamu oyununun da olumlu tepkileriyle yoluna devam eden Yıldırım Belediyesi, sivil toplum kuruluşlarının görüşlerini de alarak hedefine her geçen gün biraz daha yaklaşıyor
'Türkler, Balkanları ‘kardeşlik’ parolasıyla kucaklıyor'
Belediyeler arasındaki kardeşlik anlaşmaları, ilk olarak Kosova’nın Gilan Belediyesi ile Yıldırım Belediyesi arasında yapıldı. Ardından Kosova’da Obiliç, Mamuşa ve Viti belediyeleri ile Osmangazi Belediyesi kardeş oldu.
Bursalı güreşçiler milli takım yolcusu
BURSA - Ankara’da yapılan Türkiye Büyükler Grekoromen Güreş Şampiyonası'nda, bronz madalya kazanan Bursa merkez Yıldırım Belediyesi güreşçisi Hakan Aydoğan, milli takım kampına gitmeye hak kazandı.
Safvet Koleji Zenginleştirme Kulübü öğrencilerinden planetaryum gezisi
Yıldırım Belediyesi’nin Cacabey Planetaryumu’nda “Uzay ve Gökyüzü” konulu simülasyon sunumlarını izleyen öğrenciler, neredeyse gerçek bir uzay deneyimi yaşadı. Gezegenler, yıldızlar ve güneş sisteminden oluşan sunumda öğrenciler, hem farklı bir deneyim yaşayıp sınıf içinde öğrendiklerini pekiştirdi hem de yeni bilgiler edindi.
Arınç: Aramızda nifak çıkarmak isteyenlere fırsat vermeyelim
Arınç, Bursa'da merkez Yıldırım Belediyesi tarafından yaptırılan Bayrak Otoparkı'nın açılışını gerçekleştirdi. Arınç, yaptığı konuşmada, Yıldırım Mahallesi'nde, BDP'lilerle vatandaşlar arasında çıkan kavga sonucu bir kişinin hayatını kaybettiği acı olayları hatırlatarak, duyduğu üzüntüyü
Cihan Haber Ajansı Gündemi
Arınç, tarihi Tahtakale Kapısı ile Yıldırım Belediyesi'nce yaptırılan otoparkın açılışına katılacak. Daha sonra Spor Eğitim Vadisi'ni gezecek, ardından ulusal ve uluslar arası spor müsabakalarında dereceye giren öğrenciler için düzenlenen ödül törenine iştirak edecek
Cihan Haber Ajansı Ön Gündemi
Yıldırım Belediyesi tarafından yaptırılan Bayrak Otoparkı açılışını gerçekleştirecek. Spor Eğitim Vadisinin Gezilmesi ve 2011-2012 Okul Sporlarında Türkiye Şampiyonu olmuş, Dünya Şampiyonalarında derece almış 165 öğrenciye ödül törenine iştirak edecek.
Büyükşehir bütçesinin yüzde 51’i yatırımlara ayrıldı
TL, Kestel Belediyesi 28 milyon TL, Mudanya Belediyesi 45 milyon TL, Gemlik Belediyesi 54 milyon 918 bin TL, Nilüfer Belediyesi 199 milyon 300 bin TL, Yıldırım Belediyesi 169 milyon 82 bin TL, Osmangazi Belediyesi 283 milyon TL.
'Öğretmenim' sözünü duymak için yıllarca bekleyen öğretmenler var(özel)
Bursa'da 2010 yılında eğitime başlayan Yıldırım Belediyesi Hacı Mehmet Zorlu Özel Eğitim Uygulama Merkezi ve Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi'nde otistik tanısı konulmuş 60 öğrenci eğitim görüyor. Servis ve yemek ihtiyacı Milli Eğitim Bakanlığı tarafından karşılanan okulda özel eğitim alan çocukların sosyalleşmesi için at biniciliği ve yüzme başta olmak üzere sportif
Bursa kestanesi dünya vitrininde
Akgün, geçen hafta düzenlenen, ‘Yıldırım Belediyesi 2. Kestane ve Kestane Mamulleri Şöleni’nin sektöre önemli faydalar getirdiğini sözlerine ekledi. (CİHAN)
Özgen Keskin: Kentsel dönüşüm ‘veto’ edilmedi, devam ediyor
Yıldırım Belediyesi hizmet binasında basın toplantısı düzenleyen Özgen Keskin, Ankara yolunun altında kalan, Arabayatağı, Mevlana, Ulus, Yavuzselim, Çınarönü, Hacivat ve Şirinevler mahallerini kapsayan kentsel dönüşüm projesi hakkında
Kestane tanıtımına festival desteği
BURSA - Bursa Valiliği ve Yıldırım Belediyesi tarafından organize edilen ‘Kestane ve Kestane Şekeri Festivali’ başladı. ‘Üretimden Tüketime Bursa’da Kestane Yeniden Hayat Buluyor’ sloganıyla gerçekleştirilecek festivale; Uludağ Üniversitesi, Orman Bölge Müdürlüğü, Kızıklar Kültür
Cihan Haber Ajansı Gündemi
Yıldırım Belediyesi, kestane festivali düzenliyor. Festival kapsamında, 1 dakika içerisinde en çok kestane yeme yarışması ile en iri ve güzel kestane yarışması düzenlenecek. (15.00)
Cihan Haber Ajansı Ön Gündemi
Yıldırım Belediyesi kestane festivali düzenliyor. Festival kapsamında 1 dakika içerisinde en çok kestane yeme yarışması ile en iri ve güzel kestane yarışması düzenlenecek. (15.00)34.
İhtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına ücretsiz okul öncesi eğitim
BURSA - Bursa Yıldırım Belediyesi'nin ihtiyaç sahibi ailelerin okul öncesi eğitimden yararlanamayan çocukları için başlattığı 'Mahalle Konaklarında Okul Öncesi Eğitim Sınıfları' ilçede önemli bir ihtiyacı karşılıyor.
Kurban kesim ücreti ikinci gün yüzde 50 daha ucuz
Bursa Kasaplar Odası ve Yıldırım Belediyesi işbirliğinde yaptırılan İsabey Modern Pazar ve Kesim Yeri'nde 250 büyükbaş hayvan büyük bir titizlikle kesildi. Bu sene fiyatların düşük olması sebebiyle daha çok kurban kesildiğini belirten Kasaplar Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Kasaplar Odası Başkanı Muhsin Yıldız
Bursalı belediyeler, Balkanları ‘kardeşlik’ parolasıyla kucaklıyor
Belediyeler arasındaki kardeşlik anlaşmaları ile olarak Kosova’nın Gilan Belediyesi ile Yıldırım Belediyesi arasında yapıldı. Ardından Kosova’da Obiliç, Mamuşa ve Viti belediyeleri ile Osmangazi Belediyesi kardeş oldu.
İMO Bursa Başkanı Şahin’den belediyelere kentsel dönüşüm eleştirisi
BURSA - İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Bursa Şube Başkanı Necati Şahin, kentsel dönüşüm konusunda en ciddi çalışmanın Yıldırım Belediyesi tarafından yapıldığını, ancak onun da gerçekleşme ihtimalinin milyonda bir bile olmadığını
Bursa eğitiminde ölümsüzler kervanına bir halka daha eklendi
Arsası, Yıldırım Belediyesi tarafından karşılanacak olan okul binasının karkas inşaatı (çatı dahil) hayırsever Mustafa Özer tarafından, hafriyat, çevre düzenlemesi ve ihata duvarları ise Yıldırım Belediye Başkanlığı tarafından yapılacak.
Yıldırım Belediyesi Kurban Bayramı'na hazır
BURSA - Yıldırım Belediyesi, yaklaşan Kurban Bayramı nedeniyle hazırlıklarını tamamladı. Satış, kesim ve temizlik gibi konularda gerekli tedbirleri alan belediye, bayramı en güzel şekilde geçirmeyi hedefliyor.