yıllarda

Çalışanlar tatilde de işlerinden kopamıyor
İş dünyası için mobil internet ve akıllı cihazların ihtiyaç listesinde son yıllarda ilk sırada yer aldığını belirten Randstad Türkiye Genel Müdürü Altuğ Yaka, işverenden çalışana mobilitenin kişilerin çalışma şeklinde ve şirket içi iletişime önemli değişimler getirdiğini belirtti.
Sovyet dışişleri, Türklere kötü davranan istihbaratı Lenin’e şikayet etmiş
Arşiv belgelerine atıfta bulunan Mleçin, 1920’li yıllarda Sovyet istihbarat görevlileri ve dışişleri arasında zaman zaman anlaşmazlık ve tartışmaların yaşandığını yazdı. Rus yazara göre, SSCB’nin Karadeniz kıyısı bölgelerinde istihbarat görevlilerinin Türk diplomatlarına kötü davrandığı gerekçesiyle Sovyet Dışişleri Komiseri Çiçerin
Palandöken: Türkiye’de bulunan 16 bin zincir marketin yarısı 4 markaya ait
Palandöken, 1980’li yıllarda başlayan zincir marketlerin sayısının 1985 yılında 50’yi geçmediğine işaret ederek, “1990 yılından itibaren organize perakendeciliğin hızla gelişme göstermesiyle, 1998 yılında süper market sayısı 2 bin 135’e, 2014
Ischinger: Münih Güvenlik Konferansı dünya barışına katkı sağlıyor
Son yıllarda davetiyeleri daha farklı kişilere de göndermeye başladığını belirten Ischinger, "Çin yönetimi yetkililerini ve Hindistan hükümeti yetkililerini de davet ediyoruz. Avrupa ve Almanya'nın güvenliğini sadece Avrupa'da yaşananlara değil, Ortadoğu da Türkiye sınırında yaşananlar, Doğu Avrupa'da yaşananlar ve Afganistan'da yaşananlara da
Büyükekşi: Enerjimizi kısır çekişmelere harcıyoruz
Türkiye’nin özellikle son yıllarda büyük çabalarla elde ettiği kazanımların “Kaynağı belirsiz müdahalelerle kaybetmeyi hak etmediğini” ifade eden Büyükekşi, “Gündemimiz Ar-Ge, inovasyon, yüksek katma değerli bir ekonomiye geçiş olmalıyken, ne yazık
RUTİD, St. Petersburg’da şube açtı
Geçtiğimiz yıl Kazan şehrinde gerçekleştirilen Rus-Türk Toplumsal Forumu’nda, önümüzdeki yıllarda Türkiye ve Rusya’da paralel olarak turizm yılı ilan edilmesi teklif edildiğini kaydeden Vatanyar, ancak bazı kişilerin söz konusu teklifi eleştirdiklerini söyledi
12 Dev Adam 2014 Dünya Kupası'na kabul edildi
Son yıllarda elde ettiğimiz başarılar göz önüne alındığında, dünyanın en iyi basketbol ülkelerinin buluştuğu bu turnuva, Türkiye’nin katılımı olmadan eksik olurdu." şeklinde açıklamalarda bulundu.
Azerbaycan Halk Cumhuriyeti kurucusu Resulzade Moskova’da anıldı
Nasiman Yakublu, Resulzade’nin tarihi mücadelesini anlatarak, “Bolşevik devriminden önceki yıllarda Bakü’de saklanan Josef Stalin’e Resulzade defalarca yardımcı oldu. Fakat Stalin SSCB yönetiminin başına geçince Resulzade’nin ailesini Kazakistan’a sürdü.
Zeytinyağı üretimi artıyor, tüketim yerinde sayıyor
İZMİR - Son yıllarda Türkiye’nin zeytin ağacı varlığı hızlı bir artış gösteriyor. Altı yıl önce 90 milyon olan sayı, bugün 160 milyonun üzerine çıktı.
Luis Aragones hayatını kaybetti
Aragones, 1960 ve 1970'li yıllarda Atletico Madrid formasıyla yıldızı parlarken, İspanya La Liga'da 360 maçta forma giymiş ve 160 gol atmıştı. (CİHAN)
Ali Palabıyık: Korkulan değil sevilen hakem olmak istiyorum
Umut ediyoruz ki; önümüzdeki yıllarda bu durum değişir. İnsan olarak çok sinirli veya gergin bir yapıya sahip değilim. Yumuşak bir yapım var.
Uluslarası U16 Basketbol Turnuvası, Sakarya'da düzenlenecek
Aşık, Ersan İlyasova ve Cenk Akyol gibi Türk Milli Takım oyuncularının yanı sıra Tony Parker, Dirk Nowitzki ve Peja Stajakovic gibi yıldızların geçmiş yıllarda bu turnuvada boy gösterdiğinin altını çizen Barbaros Akkaş, şunları söyledi: "Bugün burada oynayacak oyuncular, ileride en üst düzey basketbol turnuvalarında ve
Pele: Artık zirvede kalabilmek çok zor
Futbol oynadığı yıllarda, kural gereği bu bir ödülü kazanma şansı bulunmayan Pele, Altın Top onur ödülüne layık görüldü. 73 yaşındaki efsane futbolcu, kendisine verilen bu ödülle ilgili olarak, "Futbolu bıraktıktan 35 yıl sonra hatırlanmak mutluluk verici bir olay.
Arap uzmanlar: Erdoğan ve AK Parti Arap alemindeki eski parlak dönemini kaybetti
süreçte AK Parti'nin Arap dünyasıyla çok iyi ilişkiler kurduğuna vurgu yapan Nadia Sheki, özellikle Osmanlı Devleti'nin yıkılmasının ardından Erdoğan'ın ilk yıllarda ortaya koymuş olduğu bu yakınlaşma politikasının daha önceden görülmemiş bir şekilde ortaya çıktığını savundu.
Daimler’in üretim şefi Andreas Renschler istifa etti
STUTTGART - Alman otomobil devi Daimler’in son yıllardaki başarılı prodüksiyon şefi Andreas Renschler, süpriz bir karar alarak istifa etti. Şirket Renschler’in kararının tamamen kişisel olduğunu açıkladı.
Türkmenistan’ın yeni hedefi ihracatı arttırmak
AŞKABAT - Son yıllarda ekonomideki istikrarlı büyüme rakamları ile dünya kamuoyunun dikkatini çeken Türkmenistan, önümüzdeki yıllarda ihracat potansiyelini arttırmayı ilk hedeflerinin arasına koydu.
Güney Afrika'da bir ilk: Beyazların partisinden siyah cumhurbaşkanı adayı
/>Dünya Bankası direktörlüğü ve Cape Town Üniversitesi rektörlüğü görevlerinde bulunan 66 yaşındaki tıp doktoru bayan Ramphele, kocası Steve Biko gibi 70’li yıllarda apartayta (ırkçı rejim) karşı mücadelesi ile meşhur bir kadın.
Yargıtay, Emenike'yi şike davasından beraat etti
İSTANBUL - Yargıtay, Fenerbahçe'nin golcü ismi Emenike'yi şike davasından beraat etti. Son yıllarda Türkiye'de sıkıntılı günler geçiren Emmanuel Emenike, şike davasında beraat ile ayrıldı.
Siirtspor, ligden çekildi
1997-1998 yılında bir kez amatöre düşen takımı, ilerleyen yıllarda Süper Lig'de oynadı. 2013-2014 yılında ise ekonomik sıkıntılar nedeniyle ligden çekilme kararı aldı. Gerekçe ise yaklaşık 2 trilyona tekabül eden piyasa, esnaf, SGK, kira, futbolcu ve eski kulüp yönetiminin alacaklarından dolayı sık sık kulübe gelen hacizlerdir.
Fethullah Gülen Hocaefendi, BBC röportajında net mesajlar verdi
Onunla eski yıllarda tanıştık görüştük. Ben kendilerini ziyarete gittim evlerine, o bize geldi. Öyle bir meselenin problem olabileceğini bir gün, ta o zamanlar düşündük.
“Avrupa’ya evet, Brüksel bürokrasisine hayır”
Ferber, “Geçtiğimiz yıllarda 10 yeni üyeyi birliğe dahil ettik. Şimdi biraz dinlenmeliyiz” şeklinde konuştu. Türkiye’nin AB üyeliği hakkında da fikrini paylaşan siyasi, "Tam üyeliğin bir anlamı yok” diyerek Türkiye’nin AB üyeliğini reddetti.
Yozgat’ta her yıl 1 milyon dekar arazi nadasa bırakılıyor
Çünkü aspir bitkisi son yıllarda kuraklık olmasından dolayı çok önem kazanmış bir bitkidir. Yağ ve biyodizel olarak kullanıldığından dolayı bu kursu açarak çiftçilerimizin özellikle aspir yetiştiriciliğine önem vermesini istiyoruz.
Ömer Çelik: Turizmde geçen yıl yüzde 10 büyüdük
Türkiye son yıllarda dünya turizminin önemli bir aktörü olmuştur. Bölgemizdeki siyasi krizlere rağmen Türkiye turizmde yükselmeye devam ediyor. "Medeniyetlerin beşiği" sıfatını güçlendiren, çok zengin kültürel ve tarihi bir mirasa sahip olan ülkemiz, eşsiz doğal güzellikleriyle birlikte değerlendirildiğinde, turizm
TÜBİTAK'tan Avrupa'daki Türk bilim insanlarına eve dönüş daveti
Yurt dışındaki Türk bilim insanlarının geri dönüşüne yönelik son yıllarda başlatılan çalışmalar meyvesini vermeye başladı. Ar-Ge’ye ayrılan payın ciddi oranlarda artırılması, destek programlarının çeşitlendirilmesi, idari-yasal altyapının iyileştirilmesi ve TÜBİTAK’ın son yıllardaki çalışmaları
Beş ülkede Türk zeytinyağı tanıtılacak
Türkiye’de rekoltenin az olduğu yıllarda tanıtım çalışmalarına ara vermeyi doğru bulmuyoruz. O nedenle 2014 yılında da tanıtım çalışmalarımızı kesintisiz sürdüreceğiz.” dedi.ZZTK’nin 2014 yılında katılacağı ilk fuar, 23-27 Şubat arasında Dubai’de düzenlenecek olan Gulfood olacak.
"Derince Limanı'nın hakettiği değere ihale edilmesini istiyoruz"
Liman 80’li yıllarda maalesef yeterli ve ihtiyacı olan yatırımlar yapılmadığı için atıl duruma geldi. İhaleyi alacak firmanın limana yaklaşık 400 milyon dolar yatırım yapması gerekiyor.
Gelinlik sektörü rotayı ihracata çevirdi
EHKİB Yönetim Kurulu Başkanı Emre Kızılgüneşler, geçen yıllarda yoğun olarak Azerbaycan, Rusya, Ürdün, Tunus, Fas, Yunanistan, Birleşik Arap Emirlikleri ve İsrail’den alıcıları ağırladıklarını söyledi.
'İnşaatın önü açık, kısa ve orta vadede talep düşüklüğü riski yaşanmayacak'
"Ülke ekonomisinin son yıllarda kayda değer bir büyüme göstermesiyle beraber, çaplı projelerin gazete ve televizyonlarda boy göstermesi ve baş döndüren bir hızla inşaat sektörünün büyümesi, cazibesini ve etkinlik alanını oldukça arttırdı.
Posco Assan TST'nin Ceo'su Kwon: Döviz kurlarının artışından çok endişeliyiz
1980’li yıllarda taklit ürünlerin hakim olduğu Güney Kore, günümüzde dünyanın en ‘yenilikçi’ ülkelerinden biri olmuş ve 1960’larda 80 dolar olan kişi başına gelirini 28 bin dolar seviyelerine çıkarmıştır.
Terim: Ege Kupası yıldız futbolcu olabilmek için çok önemli bir turnuva
Eğer önümüzdeki yıllarda daha yeni ülkeler ekleyebilirsek, üzerine koyabilirsek, değiştirebilirsek daha güzel şekilde daha mutlu olacağız. Olabilir, Olmaması için bir sebep yok.
Ömer Toprak, Leverkusen ile uzattı
Ömer Toprak’ın 2016′da bitecek olan sözleşmesini 2018 yılına kadar uzatan Bayer Leverkusen’de, Sportif Direktör Rudi Völler, Ömer’in son yıllarda büyük gelişme kaydettiğini söyledi.Milli futbolcu Ömer Toprak da sözleşmesinin uzatılmasının ardından yaptığı açıklamada, Bayer Leverkusen’in kendisine güvenmesinin sözleşmesini uzatmasında büyük
Türk işadamı aracıyla Sen Nehri'ne uçtu
Koruma hizmeti sunan özel güvenlik şirketinin yanı sıra ehliyet kursu sahibi de olan işadamı Selahattin İlkuçan, son yıllarda da Türk toplumunu bir araya getiren sosyal ve kültürel organizasyonlara da aktif katkı sağlamıştı.
Ukrayna Cumhurbaşkanı Yanukoviç ülkesinin birliği için mum yaktı
KİEV - Ukrayna’da geçmiş yıllarda coşkuyla ülke genelinde kutlanan, Birlik ve Özgürlük Günü’nü, devam eden çatışmalar ve sokaklarda yanan lastikler nedeniyle siyah dumanlar altında kutlanıyor. Ukrayna Cumhurbaşkanı Viktor Yanukoviç, Birlik ve Özgürlük Günü münasebetiyle başkent Kiev’deki Peçersk Lavra’da (Manastır) düzenlenen ayine katıldı.
23 yılda 10 milyon Çinli yurtdışına göç etti
Çinli zenginler, son yıllarda yurtdışında daha çok mülk satın alıyor ve Çin, 2011 yılından bu yana Amerikan gayrimenkul alımında ikinci büyük denizaşırı alıcı haline geldi.Gayrimenkul alımı arasında Çinlilerin Almanya, Belçika gibi ülkeler ile Edinburgh, Detroit ve Kuala Lumpur gibi şehirlerin de olduğu kaydedildi.
Rusya'nın Sesi radyosu, 17 Aralık süreci ve Türk-Rus ilişkilerini irdeledi
Karşılıklı ticaretin önceki yıllarda olduğu seviyede kaldığı, hatta son iki yılda bu seviyenin biraz altında seyrettiği görülüyor. Türkiye elbette, önemli ekonomik partnerlerinden biri olan Rusya’yı yitirmek istemez.
Angolalı 26 bin mülteci, eve dönüyor
Son yıllarda dünyanın en hızlı büyüyen ekonomisi arasına giren Angola, Afrika’da Nijerya’dan sonra en fazla ham petrol üreten ülke. (CİHAN)
Pakistan'da sağlık ekibine bombalı saldırı: 7 ölü
Pakistan’da buna bağlı olarak son yıllarda Çocuk felci aşısı ekiplerinin çabaları ile çocuk ölümü kayda değer bir seviyede engellendi.
Rusya’dan vahşet fotoğraf yorumu: Suriye’de insanlık suçu işlendiğine şüphe yok
Fotoğrafların ortaya çıkmasının yeni ve şaşırtıcı bir şey olmadığını savunan Lukyanov şu şu şekilde konuştu: “Aynı durum 90’lı yıllarda Yugoslavya varken de olmuştu. Ne zaman ki Sırplar’dan karar vermeleri bekleniyordu, o sıralarda enformasyon ‘bombaları’ patlıyordu.
Stürk su ürünleri ABD pazarında üç koldan atağa geçti
İZMİR - Türk su ürünleri sektörü, son yıllarda ciddi ihracat artışı yakaladığı ABD pazarında konumunu daha da güçlendirmek için 2014 yılında üç koldan atağa geçti. Geçen yıllarda sektörde dünyanın ikinci büyüğü kabul edilen Boston Su Ürünleri Fuarı’na katılan Su Ürünleri Tanıtım Grubu (STG), bu yıl ABD’de iki fuara daha katılıyor.
Cemil Bayık, Rus televizyonuna konuştu: Kürdistan, Ortadoğu'nun omurgası olacak
Büyük Ortadoğu projesinin 1990’lı yıllarda başladığını hatırlatan muhabir Baranov, projenin birkaç kez gözden geçirildiğini kaydetti. Rus muhabir, “Fakat 2 husus değişmez olarak kaldı.
Sibiryada’ki son keşişe helikopterle yardım ulaştırılacak
Rus Ortodoksluğunun eski bir koluna mensup aile 1930’lu yıllarda evlerini terk ederek Hakasya ormanına saklanmışlardı. Ailenin varlığı ilk kez 1978 yılında keşfedilmişti. Özellikle sert Sibirya soğuklarının hakim olduğu bölgede, ailenin insan yaşamından uzak ve yardım almadan yaşaması oldukça şaşırtıcı bulunmuştu.
Dünya Bakliyatçılar Başkanı: Bakliyatta gelecek sene de düşüş beklemeyin (Özel)
Türkiye'nin bu önemli başarısını sektörün yeniden yapılanmasına yönelik bir fırsat olarak değerlendirip, önümüzdeki yıllarda Türkiye'yi hak ettiği konumda görebiliriz.""HİNDİSTAN PİRİNÇLERİNE YÖNELİRSEK FİYATLAR DÜŞER"
Çiftçi az ekti, patates fiyatları arttı
Taşan, “Geçen yıllarda patatesin para etmemesi sonucu çiftçi üretimden kaçtı. Ayrıca patatesin ilk üretildiği aylarda ihracat oldu dolayısıyla şuan Türkiye’deki patates ihtiyacı karşılayamıyor. Buna bağlı olarak ta fiyatlarda artış meydana geliyor.
IOF Başkanı Kaas: Oryantiring sporu Nepal'dan sonra Antalya'yı dünyaya taşıdı
güzelliği ve tarihi ören yeri sayısının fazla olmasının İskandinav ülke oryantiring sporcularını Türkiye'ye yöneltmeye başladığını aktaran Kaas, geçmiş yıllarda Oymapınar, Titreyengöl, Sorgun Çamlığı, Side, Selge ve Seleukeia antik kentlerde yaptıkları oryantiring yarış parkularının IOF tarafından beğenildiğini kaydetti
‘İthalat çözüm değil, dışarıdan gelecek fasulye fiyatı ancak 1,4 lira düşürür’
satılırken menşeinin doğru yazılmadığı, kötü ithal ürünlerin Türk malı olarak satıldığı ve bu yüzden vatandaşımızın bakliyat tüketiminden soğuduğu, geçtiğimiz yıllarda Japonika isimli fasulyenin tüketime ne zararlar verdiği bilinmektedir.
CPJ: Yolsuzlukla mücadelede demokratik araçlar kullanılmalı
NEW YORK - Türkiye’de son yıllarda yapılan yargı sistemindeki değişikliklerde basın özgürlüğü alanında bir iyileştir sağlamadığını söyleyen Gazetecileri Koruma Komitesi (CPJ) Avrupa ve Orta Asya program Koordinatörü Nina
"Dolar seviyesinin yüzde 10'u iç siyasi gerilimden kaynaklanıyor"
İç siyaseti bir tarafa koyarsanız, ondan sonraki yıllarda bu durumun sürmesini beklemek doğru yaklaşım olmayacak. Sürdürülebilir bir büyümeye devam edebilmesi için mutlaka ihracata yönelik bir ekonomik dengeye doğru yaklaşmak zorunda.
Eczacı İşverenler: Bulunmayan ilaçların çözümü için döviz kuru güncellenmeli
Son yıllarda sağlıkta dönüşüm adı altında bir proje sürdürüldüğünü, bu proje ile vatandaşların sağlığa erişiminin paralı hale geldiği belirten Saydan, şu görüşleri dile getirdi: “Vatandaşlarımız herhangi bir sağlık kuruluşuna
Bulgar istihbaratı Süleymanoğlu'na psikolojik operasyona kararı almış
tanıtımında konuşan editör Rositsa Markova, "yerli Müslümanların gelişmiş sosyalist topluma kültürel olarak entegre edilmeleri" adı verilen projenin 1940'lı yıllarda başladığını vurguladı. 1950'li yıllarda pasaportlardaki isimlerin değiştirilmek için girişimde bulunulduğunu ifade eden Markova, 60'lı yıllarda içişleri bakanın "Türklük unsurlarının kaldırılması"emriyle
Türkmenistan, 2014'te 41 milyar dolar yatırım yapacak
AŞKABAT - Son yıllarda ekonomisindeki istikrarlı büyüme rakamları ile uluslararası finans kuruluşlarının dikkatini çeken Türkmenistan'da, bu yıl toplam 41 milyar ABD dolarlık yatırım yapılması hedefleniyor.