yıllardan

Turgay Demirel: Desteği olan herkese teşekkürler
Dört ülke arasında ülkemizin seçilmiş olması, Türkiye’nin basketbolda uzun yıllardan bu yana geldiği noktada elde ettiği başarının bir göstergesi oluyor. Türkiye’nin bugüne kadar ülke olarak, son 10 yılda hem ekonomik hem istikrar bakımından büyümüş olması, geldiği noktayı da göstermiş oluyor.
Futbol maçında en çok çalınan dakika Türkiye'de
Çünkü İtalyanların yıllardan beri süregelen oyun karakteri, onların en önemli standardını oluşturuyor.GALATASARAY AVRUPA'DA STANDARDINI AŞIYOR
Sambo Türkmenistan’daki Asya Oyunları’na dahil edildi
Uzun yıllardan sonra bu spor dalına merak salanların sayısı bir hayli arttı. (CİHAN)
Bakan Yıldız: Siyasette stres testinden geçiyoruz
’ Yıllardan bu yana, Türkiye herhangi bir ülke ile anlaşma yapacaksa, önce bu anlaşmayı imzalarlar. Şu ana kadar nükleer zenginleştirme ile alakalı riski görmediler.
Dünyanın en güvenli havayolu şirketi Yeni Zelanda'dan
JACDEC´in açıklamasına göre 2013 yılı tüm hava yolculuğu tarihinde en güvenli yıllardan biri olarak tarihe geçti. 2013 yılının en ağır kazasını Kore Hava Yolları Asiana Airlines'ın 6 Temmuz´da San Fransisco Havaalanı'na inerken meydana gelen kaza oluşturdu.
Bakan Yıldız: Petrol akışı devam ediyor
Sağır sultanın duyduğu yıllardan bu yana sürdürdüğümüz bir çalışmadan bahsediyoruz. 5 yıl önce merkezi Irak hükümeti ile 4 ayrı sahada ihalelerle beraber aldığımız, ortak olduğumuz alanlar var. Bunlar Mansurya’da, Siba’da ve farklı bölgelerde.
Beko All-Star 2014'ün kadroları belli oldu
2000’li yıllardan bu yana neredeyse her sene bu organizasyonu yapıyoruz. Bu yıl da en iyi organizasyonlarından birine basketbol camiası şahit olacak. Bunu da söyleme nedenim, 10 gün öncesinden tüm biletlerin satılması.
Fransa'nın nüfusu 65 milyon
Raporda, önceki yıllardan farklı olarak iki büyük şehir arasındaki alanlarda da nüfusun hızla arttığına dikkat çekildi. Bunun en büyük örneğinin ise Lyon-Avignon, Toulouse-Montpellier ve Paris-Tours arasındaki bölgelerde kaydedilen nüfus artışı olduğu belirtildi.
Yunan Cumhurbaşanı Papulyas: Yolsuzluk yapanın kellesi alınmalı
“2014, önceki yıllardan daha iyi olacak.” ifadelerini kullanan Papulyas, ekonomik kriz sebebiyle 2014’ün siyasi çalkantı yerine sakin geçmesini beklediğini söyledi. Papulyas, son dönemde gün yüzüne çıkan silah alımlarında yolsuzluk ve rüşvet alındığına ilişkin yargının sürdürdüğü soruşturmalara ise tam destek verdi: “Siyasi çalkantılar
Trabzon'a Gemi İnşa Sanayi Üretim Destek ve Hizmet Merkezi
Sürmene Sanayici ve İşadamları Derneği ile ilçede önemli bir boşluğun giderildiğini belirten Başkan Rahmi Üstün de uzun yıllardan beri Sürmene'nin tersane beklentisi içerisinde bulunduğunu hatırlatarak, Çamburnu ve Arsin ilçelerindeki projelerin hayata geçirilmesi ve birbirine entegre edilerek
Torbalı zeytini, kolonya oldu
İZMİR - Torbalı Ticaret Odası (TTO) ilçe tanıtımı adına önemli bir tanıtım gerçekleştirdi. 90’lı yıllardan önce tarımı ile öne çıkan ve son yıllarda Türkiye’nin en önemli sanayi ilçelerinden biri haline gelen Torbalı’da Ticaret Odası "Tarım ile sanayiyi harmanladık"
Hakkarili gençler, holane oynadı
hazırlanıp Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen Yeşeren Ümitler Projesi kapsamında; Hakkari’nin yöresel spor oyunlarından olan holane oyunu uzun yıllardan sonra tekrar oynandı. Hakkari Merkez İmam Hatip Lisesi öğrencileri arasında holane turnuvası düzenlenerek turnuvaya katılan öğrencilere eşofman, ayakkabı ve forma dağıtıldı.
Okan Buruk: Beşiktaş favori ama bizde puanlara talibiz
Geçen yıllardan da biliyoruz ilk yarıyı puan olarak üst sıralarda tamamlayan birçok takım ikinci yarı oldukça zorlandı. Bana göre de bu yıl ligde kalma puan barajı daha düşük olacaktır.
Ünyespor'da yönetim seçimde aday olmayacak
ORDU - Uzun yıllardan bu yana yönetim talihsizliği yaşayan Ünyespor, yaklaşık iki yıldır Ünyespor Kulüp Başkanlığını yürüten İrfan Şahin, kongre kararı aldıklarını ve kongreden sonra da devam etmeyeceğini açıkladı.
Başçı: Faiz ve döviz kurlarında istikrarlı bir seyir var (2)
Büyümenin arkasında yatan en önemli temel dinamiklerden en önemlisinin Türkiye’de kamu borcuyla ilgili olumlu gelişme olduğunu, kamu borcunun yıllardan beri azaldığını belirten Başçı, şunları söyledi:
TUSAŞ, ilk F-35’in gövdesini teslim etti
Tüm zamanların en büyük savunma sistemleri tedarik projesi olarak nitelendirilen JSF projesi, ABD’nin 2010’lu yıllardan itibaren ortaya çıkacak yeni nesil savaş uçağı ihtiyacını karşılamak için başlatıldı.
Türkçe Olimpiyatları Avustralya elemeleri, final gecesi ile sona erdi
Halen Adelaide’de tedavisi süren Muttalip Kartalcı, uzun yıllardan bu yana yaptığı eğitim faaliyetleri ile gönüller fethetti. Rahatsızlığı nedeniyle tüm sevenlerini ve eğitim camiasını üzüntüye sevk eden Kartalcı, hastalığı nedeniyle 12.
Kuzey Koreli liderin eniştesini herkesin gözü önünde tutukladılar
Kuzey Kore’de halka açık bir şekilde tasfiye, 1970’li yıllardan sonra ilk defa meydana geldi. Yaklaşık 40 yıl aradan sonra ilk defa bir üst düzey yetkili, herkesin önünde tevkif edildi. Ölen lider Kim Jong-il’in 1980’li yıllarda ülkenin kurucusu Kim İl-sung’un halefi olacağı kesinleşmesi ile Jang Sung-taek, ülkede ikinci adam olmaya başladı.
Ersoy: Denizli’nin büyümesi yavaşladı
Murat Ersoy, 1990’lı yıllardan sonra girdiği turizm işletmelerinde yaşadığı başarılar hakkında da bilgi verdi. 22 şirketinin olduğunu dile getiren Ersoy, “Bizim öncelikli işimiz turizm sektörü fakat Atlasjet Havayolları'nı aldıktan sonra şirketimiz 10 yılda 50 kat değerlendi.
İnegöl, centilmenlik istiyor
Bursaspor’da bir ağabey takımı gibi İnegölspor’un yıllardan bu yana tatlı bir rekabet var Bursa ile İnegöl arasında. İnşaallah güzel hayırlısıyla iyi bir maç olur. İyi olan kazanır."
70 ülkeye tohum ihracat yapılıyor, ama çok daha fazlası ithal ediliyor
Son 40-50 yılda Türkiye’de önemli verim ve üretim artışlar gerçekleştiğini anlatan Gençer, bunda 1980’li yıllardan sonra tohumculuk sektöründeki süratli gelişmelerin etkili olduğunu söyledi. TSÜAB üyesi şirketler tarafından yılda yaklaşık 650 bin ton sertifikalı tohumluk üretildiği bilgisini veren Gerçer şöyle konuştu: “Türkiye’nin toplam tohumluk
Rusya Eğitim Bakanlığı, ilk uluslararası sergisini ebru ile açtı
Rusya ve Türkiye’nin aynı ortak kadere sahip olduğunu söyleyen Kononov, “Uzun yıllardan beri komşuyuz. Bu yüzden birbirimizi çok iyi tanıyoruz. Kültür, edebiyat gibi birçok alanda ortak noktamız var. Moskova’da faaliyet gösteren Türk-Rus Kültür Merkezi de ülkelerimiz arasındaki kültürel ilişkilerin gelişmesi için çok şey yapıyor.
Türk ürünleri Tayland pazarına girmeye çalışıyor
Türkiye'nin Bangkok Büyükelçisi Osman Bülent Tulun ise, "Bu, yıllardan beri ilk defa düzenlenen bir fuar ve Türk ihraç ürünlerinin Tayland'da tanıtılması açısından büyük önem taşıyor. Zira Tayland bu anlamda bir merkez konumunda ve önümüzdeki dönemde 2015 yılının sonundan itibaren ASEAN bir tek pazar haline gelme çabasında.
Hidrofıstık ekibinden Sanko’ya plaket
Proje Grubu'ndan İsmail İlimbey, yıllardan beri TÜBİTAK yarışlarına katıldıkları otomobilin hazırlanmasında SANKO Holding’in büyük destek sağladığını belirterek, “Adını Gaziantep ile özdeşleşen antepfıstığından alan Hidrofıstık, yakıt olarak hidrojen gazını
Eroğlu: Rum tarafı ile pazartesi günü ortak metin üzerinde anlaşmaya çalışacağız
Çünkü neticede müzakere masasında BM parametreleri mevcut ve neyi gerçekleştirmek için yıllardan beri müzakereleri devam ettirdiğimiz belli. Sayın Anastasiadis böyle bir öneri ortaya atarken sonra anladık ki hazırlamış olduğu bu ortak açıklama metninde gördük ki kendi müzakere masasına oturmadan bazı şeyleri almak
Galatasaray yönetimi ve meslektaşları Hacı Hasdemir'i unutmadı
90'lı yıllardan bu yana Galatasaray'a emek veren Hacı abimiz, karında, yağmurunda, çamurunda takımla birlikte olan, sizler gibi emekçilerden bir tanesiydi. Hakkın rahmetine kavuştu.
Veysel Eroğlu: Kıbrıs'ı tıbbi ve aromatik bitki merkezi yapacağız
Eroğlu şöyle devam etti: “Bizim yıllardan beridir üzerinde hassasiyetle durduğumuz beklentisi içerisinde olduğumuz Türkiye’den KKTC’ye su getirilme projesinin hayata geçmek üzere olduğunu görmekten de son derece memnunuz.
Çaykur ile Öz-Gıda İş arasında toplu iş sözleşmesi
Öz Gıda-İş Sendikası Genel Başkanı Mehmet Şahin ise çok cefalı yıllardan buraya geldiklerini vurgulayarak, şunları belirtti: "Çaykur'da bir sayfa kapandı, yeni bir sayfa açıldı. 6 yıllık mücadeleyi imza ile taçlandırıyoruz.
Rice: ABD, İsrail yerleşim faaliyetlerinin meşruiyetini kabul etmiyor
Uzun yıllardan beri ilk defa İran’ın nükleer anlaşma konusunda ciddi olabileceğine dair işaretler gördüklerini ifade etti. İran’ın değişen tavrını ABD’nin 5 yıldır sürdürdüğü uluslarası koalisyon kurma çabaları ve İran’a yönelik uygulanan ekonomik ve diplomatik baskılara bağlayan Rice, “Gerçekten
Deniz seviyesinin yükselmesi Filipinler'deki felakete zemin hazırladı
Jarraud, yakın zamandaki en soğuk yılların bile 1998 öncesindeki en sıcak yıllardan daha sıcak geçtiğini vurguladı. (CİHAN)
Kıvanç: Türkiye ekonomisi yüzde 4’ün üzerinde büyüyecek
Dampingli ithalatın artması ile 2000’li yıllardan itibaren krize giren tekstil sektöründe haksız rekabete dayanamayan birçok işletmenin kapandığını ve sektörün büyük zarara uğradığını belirten Kıvanç, şöyle konuştu: “Üçüncü dünya ülkelerinden yapılan tekstil ve
Philips CEO’su Gür: 2020'de aydınlatma pazarının yüzde 75’i LED’e geçer
yeni aydınlatma projeleri ve “Işığın Geleceği” raporunun paylaşıldığı toplantıda konuşma yapan Philips Türkiye CEO’su Göktuğ Gür, Philips olarak, 90’lı yıllardan bu yana; dünya genelinde mimari yapı aydınlatması ve şehir güzelleştirme çalışmaları yaptıklarını söyledi.
Türkiye ile Belarus'un yakın işbirliği devam ediyor
Çelik, konumu itibariyle Türkiye’nin dış politikasının kuzey boyutunda Belarus’un çok önemli bir yere sahip olduğunu ifade ederek ‘‘İlişkilerimiz 90’lı yıllardan itibaren istikrarlı bir şekilde yürümektedir.
Avrupalıların telefon kayıtlarını ABD ile NATO’daki müttefikleri paylaşmış
Ulusal İstihbarat Direktörü James Clapper, dinleme faaliyetlerinin istihbaratın temeli ve yıllardan beri sürdürülen bir uygulama olduğunu belirterek, “Bu 1963 yılında istihbarat okulunda öğrendiğim ilk şeydi.
Nüfus ve tapu memurları, çete kurup sahipsiz gayrimenkulleri satmış
Çete üyeleri, önce tapu müdürlüğündeki mensupları vasıtasıyla uzun yıllardan beri işlem görmemiş ‘sahipsiz’ tapuları ile malikleri ölmüş, yurt dışında olan ya da vatandaşlıktan çıkartılmış şahıslara ait gayrı menkulleri tek tek belirlemiş.
İnegöl'deki MODEF EXPO’ya 145 firma katılacak
İnegöl Belediye Başkanı ve İnegöl Fuarcılık Organizasyonu (İFOR) Başkanı Alinur Aktaş, 2000'li yıllardan itibaren kurumsal yapısını oturtan ve markalaşan İnegöl mobilya sektörünün, yılda 2 defa düzenlenen MODEF fuarları ile kalite ve pazarlama anlamında büyük bir ivme
Fethullah Gülen’in ‘Sevgi ve Hoşgörü’ kitabı Yunancaya çevrildi
"Ekümenik Patrik Bartholomeos, mütefekkir Gülen hakkında şunları söylüyor: Uzun yıllardan bu yana sıkı bir işbirliğimiz var. Çok yakınız; çünkü aynı idealimiz var: barış ve birlik.
Kırkpınar altın kemeri Edirne Belediyesi’nde
Kırkpınar’da uzun yıllardan beri doping kontrolünün yapıldığını hatırlatan Sedefçi, "15 yıldan bu yana her yıl Kırkpınar’da doping numuneleri alınır. Bu numuneler ilgili yerlere gönderilir.
Soylu: Değerlendirmeler Türkiye’nin gelişmişliğine tahammülsüzlüktür
Eğer Türkiye’de uzun yıllardan beri her meselede 'istemezük' gibi davranıp ama ulusalcılık konusunda da maalesef o manşeti de kimseye bırakmayanlar bugün Türkiye’nin milli onuru açısından, Türkiye'nin milli politikaları açısından, Türkiye'nin
Murad Hüdavendigar, adını taşıyan kültür merkezinde yaşatılacak
Murad Hüdavendigar’ın 1389’da şehit edildiği yer olduğunu belirterek, şöyle konuştu: "Kardeş şehir Osmangazi ve Obiliç belediyeleri, kardeş şehir olarak yıllardan beri çok güzel bir işbirliği içindeler.
Geçimli köylüleri Ermeni kilisesinin turizme kazandırılmasını bekliyor
Yine bu kilisenin taşları 1950'li yıllardan sonra yapılan okul inşaatlarında kullanılmış. 1950-1960'lı yılların müteahhitlik hizmetlerinde de kullanılmış. Demokratik çözümün tartışıldığı bu süreçte bu tarihsel dokulara da el atılması bölge halkının en büyük talebidir.
"Kıbrıs müzakerecilerinin garantör devletlerle görüşmesini Anastasiadis sağladı"
Bu yeni uygulamanın Kıbrıs Rum tarafına, yıllardan beri arzuladığı, Türkiye’yle doğrudan müzakere etme imkanı vereceği ifade eden Papadopulos, Anastasiadis’in bunu başardığını belirtti. (CİHAN)
Tarihi Taşambarlar çarşı olacak
Erzurum’un yıllardan beri beklediği Taşambarlar artık belediyemizin hizmetine girdi. Biz protokol imzaladık.
Azerbaycan 22. bağımsızlık yılını kutluyor
Bağımsızlığını kazandığı yıllardan sonra bütçesini 10 kattan fazla arttıran Azerbaycan, yüzde 50 civarında olan işsizlik hacmini de yüzde 6'ya indirdi. (CİHAN)
Güler: Kürtçe selam verebilen bir insanı bu memleket çok bekledi
Allah ondan razı olsun, Sayın Muhterem Fethullah Gülen Hocaefendi'nin açtığı bu güzel yolda yıllardan beri bu insanlar Türkiye’nin dört bir yanından buraya koşarak geliyor." diye konuştu.
Soylu: Türkiye seçim ve hükümet sistemini değiştirmelidir
AK Parti, yıllardan beri bir taraftan hizmet siyasetini bir taraftan da uzlaşma siyasetini bu milletle, bu ülkeyle biraraya getirmekten çok mutlu olduğu eserleriyle çok rahat görülebilen bir siyasi partinin adıdır.
Bakan Çelik, gençliğinin geçtiği Mahfel’i açtı, çay içip keyif çıkardı
Bursa’nın kent ziynetlerinden Mahfel’in önemli bir buluşma merkezi olduğuna dikkat çeken Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ise Mahfel’in 1800’lü yıllardan beri Bursalıların güzel hatıralarının yaşandığı merkez olduğunu dile getirdi.
Bahçeli: Yargıtay'ın kararı milletin vicdanında karşılık bulmadı
Yıllardan beri değişik isim ve tanımlama altında yürüyen darbe davaları Türk ordusunu suç teşekkülü, darbe yuvası ve demokrasi karşıtı bir yapı olarak göstermiştir.” dedi. En son olarak Balyoz davasının Yargıtay safhasının görüldüğünü aktaran Bahçeli, “İstanbul 10.
Adana Botaş Bolu'da çalıştı
Sempatik tavırları ile uyum sorunu yaşamayan Michelle Snow, "Adana Botaş'ı önceki yıllardan biliyorum. Geçmişte ligde ve Avrupa'da büyük başarılara imza atmış bir takım.
Seul Belediyesi'ndeki Kuzey Korelilerin sayısı artacak
Başkent Seul Belediyesi ise geçtiğimiz yıllardan beri Kuzey Koreli mültecilere iş vermeye başladı. Bugün belediyeden yapılan resmi açıklamaya göre, Kuzeyli ırkdaşlarının entegrasyonlarına yönelik yeni birimler açarak, burada Kuzey Koreli mültecileri istihdam edeceğini