yıllardır

"İslam, on yıllardır Almanya’ya ait"
DÜSSELDORF - Almanya'nın Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti Uyum Bakanı Guntram Schneider, İslam’ın on yıllardır Almanya’ya ait olduğunu söyledi. Guntram Schneider, Almanya’da ilk caminin 1779 yılında Baden-Württemberg eyaletinin Schwetzingen şehrinde inşa edildiğini ve yine 20’nci yüzyılın başında Berlin’de iki caminin
Depolardaki ürünler çıktı patatesin fiyatı düşme eğilimi gösterdi
Bu sene belki patateste ilk kez bunu yaşadık ama; uzun yıllardır narenciyede aynı sıkıntıyı yaşıyoruz. Portakalın kilosu, dalında 35 kuruşa satılırken marketlerde 3 TL’den vatandaşa sunuluyor. Kamuoyunun bu tür fiyat artışlarında ‘üreticinin cebi doluyor’ algısı yanlış.
Turgay Demirel: Desteği olan herkese teşekkürler
"Türkiye bu anlamda gerek uzun yıllardır Beko Basketbol Ligi ile başlayan ilişkisi sonucunda, Beko’nun hem dünya hem Avrupa şampiyonası isim sponsoru olması, Turkish Airlines’ın kulüpler düzeyinde sponsorluk yapması, NTV’nin uzun yıllardır hem Avrupa hem
Batum-Almatı demiryolu hattı Doğu Karadeniz için de fırsat olacak
Bu hattın yıllardır dile getirdikleri Hopa-Batum demiryolu bağlantısının önemini bir kez daha gösterdiğini ifade eden Gürdoğan, “1998 yılından itibaren yaptığımız girişimlerde, uluslararası ticaretimiz açısından bölgemizin demiryolu
'Kredi kartına taksit sınırlaması esnafın iş potansiyelini azaltacak'
karşı olduklarını, tüketimi tahrik eden ve insanların ödeme güçlerini aşan aşırı taksitlendirmeleri de onaylamadıklarını belirterek, “Ancak Türkiye’de uzun yıllardır kredi kartı ile yapılan satışların taksitlendirilmesi de bir alışveriş kültürü olmuştur.
'Küçük esnaf İş Sağlığı ve Güvenliği primini ödeyemez'
Küçük esnafın Bağ-Kur primini ödeyemediği için kendisi ve ailesinin yıllardır sağlık güvencesinden yoksun olduğunu, buna da bir çözüm bulunamadığını söyleyen Süleyman Algün, yarın İSG ödemesi için son gün olduğunu hatırlattı.
“Avrasya’nın güvenliğinden Rusya ve Türkiye sorumlu”
Avrupa Birliği (AB) yıllardır bizi vize rejiminin kolaylaştırılması hususunda vaatlerle karnımızı doyuruyor. Türkiye ile vize rejiminin kaldırılmasının ardından Türkiye’ye giden Rus turist sayısı arttı.
Türk bankacı: Rusya’da kriz beklenmiyor, ancak yatırımcılar karamsar
Örneğin doğalgaz devi Gazprom yıllardır 50-60 milyar yılda yatırım yapıyor. Peki karşılığında ne oldu bunu tartışmamız lazım. Önemli olan yerel yatırımcıyı ikna etmek.
İZTO Başkanı Demirtaş: Taksit kaldırılırsa iletişim sektörü yarı yolda kalır
tedirginlik olduğunu belirtti: “Tüketimi tahrik eden ve insanların ödeme güçlerini aşan aşırı taksitlendirmeyi oda olarak biz de kabul etmiyoruz ancak uzun yıllardır kredi kartıyla yapılan satışların taksitlendirilmesinin bıçak gibi kesilmesi de doğru değil.
Fethullah Gülen Hocaefendi, BBC röportajında net mesajlar verdi
Kürt meselesinin çözümü adına çevresindekilere yıllardır teşvik ve tavsiyelerde bulunduğunu ve bu yönde birçok projenin hayata geçirildiğini hatırlatan Gülen, ama şimdi tam tersi bir karalama imajı oluşturulmaya çalışıldığını kaydetti.
Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu toplantısı yapıldı
Bunun içindir ki yıllardır her bir branş için durmaksızın, karşılık beklemeksizin Sayın Başkanımızın önderliğinde emek verdik. Biz bu yoldan ayrılmayacağız.
'Bir yatırımcı olarak kendimi Türkiye’de güvende hissetmemeye başladım'
Uzun vadeli yatırım çekmekte sıkıntı çeken Türkiye’nin büyümekte zorlandığına işaret ederken, bu arada özellikle Türkiye’yi yıllardır fonlayan yabancı yatırımcıların hor görülmemesi gerektiğini kaydetti.
Çin’de sahte nüfus kayıtları skandalı
Ülkede uzun yıllardır tartışma konusu olan hukou sistemine göre, kendi nüfus kaydının dışındaki şehirlere gidenler, buradaki istihdam, eğitim ve diğer sosyal haklardan o şehrin yerlileri kadar yararlanamıyor yada çok az yararlanıyordu
Sarıgül'den sporda revizyon önerisi
Ancak ben Emin Atmaca’yı uzun yıllardır tanıyorum. Benim için insanlar nerede doğduğuna bakmamız lazım. Biz insanların düşüncelerine, ırklarına, mezheplerine göre değil, insanlara insan oldukları için bakmamız lazım.
Sefin Dizayi : Bağdat bizimle uzlaşmaktan yana (Özel)
Yıllardır çözülmemiş sorunlar olduğuna işaret eden Kürt yetkili, kısa sürede her şeyin gül gülistanlık olmasını ise kimsenin beklememesi gerektiğinin altını çizdi. BAĞDAT'TAN OLUMLU İZLENİM
Mahkeme kararına rağmen masrafını vermeyen bankayı icra yoluyla dize getirdi
Ankara’da bir markette çalışan 2 çocuk babası Fırat Gezgen (38), yıllardır hayalini kurduğu bir ev alabilmek için özel bir bankanın Maltepe şubesinden 23 Aralık 2009 tarihinde 48 bin 500 TL konut kredisi çekti.
Galatasaray Kulübü: Basketbol şubemizi kapatabiliriz
Salon sporlarımıza bulaşan bu seviyesiz ve provokatif davranış tarzı yıllardır iftihar ettiğimiz taraftar duruşumuza nasıl sızmıştır? Hangi hakla Galatasaray’ı bu duruma düşürmeye cesaret edebilmişlerdir?
Mancini'nin yardımcısı Lombardo: Terim tarih yazdı, onu geçmek istiyoruz
Roberto'yu çok uzun yıllardır tanıyorum. Tanıştığımızda Sampdoria'da birlikte futbol oynuyorduk. Lazio'da da birlikte oynadık.
Pakistan’dan Mevlid Kandili kutlamaları renkli geçti
Pakistanlı, ''Yıllardır mevlit kandilinde bu tarz maketler hazırlıyoruz. Ve bu maket için 6 gün boyunca kardeşimle beraber çalıştık.’’ dedi.Hemen hemen her sokakta sergilenen İslamiyet için önemli yerlerin koreografileri ve maketlerinin masrafları mahalle sakinlerinden toplanarak gideriliyor
Bekir İrtegün: Rehavete kapılmayız
Sadece kendimizle alakalı değil, diğer maçları da izlediğimiz de yıllardır birçok şeşi görüyoruz. Bu da bize gösteriyor ki ikinci yarıya başlarken puan farkına güvenmeyip aynı ciddiyet, arzu ve iştahla her maça aynı motiveyle çıkmak zorundayız.
Dışişleri Bakanlığı, Rauf Denktaş’ı andı
Kıbrıs Türk halkının merhum Denktaş’ın gösterdiği yolda yıllardır sürdürdüğü kararlı mücadelenin, Ada’da adil ve kalıcı bir çözüme ulaşılmasına ve Kıbrıs Adası’nın bölgede bir barış, istikrar ve refah alanına dönüşmesine vesile olacağı inancıyla, aziz hatırası önünde bir kez daha
'Muhteşem Yüzyıl' Çin’de yayına başlıyor
Çin'de milyonlarla ifade edilen izleyiciye ulaşmak için yıllardır çok yoğun temaslarda bulunduğunu belirten Pekin Büyükelçiliği Kültür ve Tanıtma Müşaviri İlknur Yiğit, "Sonunda başardık. Türkiye'yi her kesimdeki Çinlilere tanıtmak için çok büyük bir fırsat yakalandı" dedi.
Scholl kardeşlerin öldürüldüğü giyotin bulundu
Yıllardır kayıp olduğu söylenen ve cuma günü Bavyera Radyosu (BR) tarafından bulunan giyotinle, Nazi rejimi diktatörü Adolf Hitler ve 2. Dünya Savaşı’na karşı çıkıp ilan dağıtan Sophie ve Hans Scholl kardeşlerin de öldürüldüğü belirtiliyor.
Kardemir Karabükspor Başkanı Yolbulan: Süper Lig'de kalıcı olmak istiyoruz
Yıllardır alışıla gelen davranış biçimini yıkmaya çalıştıklarını da belirten Başkan Yolbulan, "Tolunay hocamızın teknik ve tattik anlayışını sahaya yansıtmak için oyuncularımızın, yıllardır edindikleri alışkanlıklarını terk
Nazmi Avluca, Milli güreşçi Selçuk Çebi'yi veliahtı olarak gösterdi
Yıllardır aynı antrenmanı yaptığı için bu rakibi de bunu bildiğinden hiç temas etmeden tık tık puanlar alıp yeniyor. Çünkü bu arkadaş çift görüyor karşısındakini.
Atletizmciler dondurucu soğukta Türkiye Şampiyonası'na hazırlanıyor
Muş olarak atletizmde yıllardır emek sarf ediyoruz ve her defasında verdiğimiz emeklerin karşılığını en iyi şekilde alıyoruz. Bu başarılar büyük emekler verilerek gelir.
Erdoğan: Adalet, bizim dış politika anlayışımızın temel çıkış noktasıdır
Filistin’de, özellikle Gazze’de yıllardır yaşanan trajediye karşı dünya maalesef sessiz kaldı. Bu meseleye sessiz kalınması, mazlumun üzerindeki yükü çoğaltırken, adeta zalimin ve zalimleri teşvik etmiştir.
Nakliyeciler pahalı mazottan dertli
Bu meslektaşımız, yıllardır bu işi yapmış. Devlet, 65 yaşında emekli olabilirsin diyor ama 62 yaşından sonra bu işi yapamazsın diyor. Böyle bir yasa olmaz.
Mut'ta, zeytinyağında fiyat artışı üreticileri sevindirdi
Türkiye'de zeytinyağı fiyatının yıllardır aynı seviyelerde olduğunu ve zeytinyağı bizim için bu yıl fiyat bakımından ilk defa değerini buldu. Yani kalitesi düşük olan zeytinyağında artış yok.
Kuzey Avrupalı gençler, NATO şemsiyesini istiyor
Bu noktada NATO’nun Kuzey ve Baltık ülkeleri için doğal bir ortak platform olduğuna dikkat çeken genç liderler, tereddütleri nedeniyle yıllardır NATO’ya üye olma konusunda beklemede olan İsveç ve Finlandiya’nın bir an önce harekete geçerek birliğe üye olmasını talep ediyor.
Hayattaki siyasetçi için tapınak yaptılar
eyaleti olacak olan Telangana yıllardır Andhra Pradeş’ten ayrılmak için girişimlerde bulunuyordu.Londra’da üniversite eğimleri sırasında tanışan Sonia Gandhi ve eski Başbakan Rajiv Gandi daha sonra 1968 yılında Hindistan’a gelerek evlendi.
TÜSEMKOM: Patatesteki fiyat artışı üretim planlaması olmamasından
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın mutlaka üretim planlaması yapması gerektiğini yıllardır dile getiriyoruz. Üretim planlaması yapılmaması nedeniyle geçen yıl patates, üreticinin elinde kaldı.
Mesanesinden 1 kilo 30 gram taş çıktı (Özel)
Cihan Haber Ajansı’na(Cihan) konuşan hasta Kadriya Mohammed Hasan, "Yıllardır bu acıyı bu işkenceyi çekiyorum. Ne uyuyabiliyordum, ne yatabiliyordum, ne de yiyebiliyordum. Bana ‘kanser’ dediler ilk kontrollerimde.
Erdoğan, Japonya'da 3 dönemi savundu: Ölene kadar bu makamlarda kalamazsınız
Konuşmasında uluslararası terör meselesine de değinen Erdoğan, "Türkiye çok uzun yıllardır terör sorunuyla meşgul olmuştur. Ne yazık ki terör nedeniyle çok sayıda insanını, çok önemli miktarda kaynağını kaybetti.
Telefonla yapılan dolandırıcılık 14 milyon lirayı buldu
Toplum olarak polis otoritesine ya da savcı otoritesine bu kadar boyun eğilmesi, polis denilince korkulmasının sebebi; yıllardır süren sınırsız ve olumsuz kullanılan yetkilerin insanlarda oluşturduğu çaresizlikten başka bir şey değil aslında.
Gökhan Gönül, Bafra’da gönüllere taht kurdu
Mütevazi kişiliğini yıllardır korumuş birisidir. Her yıl ilk yarı tatillerinde ve sezon bittiğinde ilk önce Bafra ilçesine gelip baba ocağı Gümüşyaprak köyündeki akrabalarını ziyaret eder, hayır dualarını alır.
Dosya masrafını icra kararıyla aldı
BURSA - Esnaf emeklisi Hasan Dalmızrak, yıllardır hayalini kurduğu ev için çektiği krediden kesilen dosya masrafını almak için kolları sıvadı. 65 yaşındaki Dalmızrak, 2 ayrı kredi çektiği bankadan dosya masrafını hakem heyeti kararıyla tahsil etti.
Aysal: 2014’te de kat etmemiz gereken daha önemli ve yeni mesafeler mevcut
Bu sevginin en güzel, en anlamlı örneğini yıllardır olduğu gibi 2013’te de taraftarımız bize gösterdi. Aynı sevgi ve dostluk ortamını camiamızın tüm katmanlarında yeniden pekiştirmek şimdi bizlere düşüyor.
Cami kapısına gamalı haç çizdiler
Polisin, uzun yıllardır hizmet veren camiye yönelik saldırıyla ilgili soruşturmayı sürdürdüğü bildirildi. (CİHAN)
Türkiye'de forvet hattında yerli krizi yaşanıyor
Uzun yıllardır Gökhan Gönül ile Sabri Sarıoğlu dışında alternatif bulmakta zorlanan Milli Takım için bu sezon Salih Dursun, Serkan Kurtuluş, Koray Altınay gibi isimler de seçenek oldu.Yine bir dönem sıkıntı yaşanan ve sağ ayaklı Ümit Özat'la çözüm bulunmaya çalışılan sol bekte de 14 takım yerli oyuncuya yer veriyor.
Bilal Kısa: Her inişin bir çıkışı var
Fenerbahçe'de bu sorun yıllardır var maalesef. Son yıllarda Fenerbahçe'de Semih Şentürk dışında altyapıdan çıkıp da düzenli oynama şansı bulan bir futbolcu yok. Beşiktaş ve Galatasaray'ın bu konuda daha başarılı olduğunu söylemek mümkün.
Ceyhan Belediyespor, Yuva Maya ile sponsorluğunu yeniledi
'nin Ceyhan Belediyespor’a yıllardır vermiş olduğu katkı çok büyük. Sosyal ve sportif alanda bu tür katkıların sağlaması Türk sporu için önemli bir olay. Bu sezonda da takımımızdan desteğini esirgemeyen Özmaya ailesine teşekkürlerimi sunuyorum.
Meysu, 'helal gıda' belgesi aldı
Gülsan Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Güldüoğlu, helal gıda atılımıyla birlikte ihracatta büyük hedefleri olduğunu belirterek, Kayseri'de uzun yıllardır gıda sektöründe hizmet verdiklerini ve başta Avrupa ülkeleri olmak üzere 40 ülkeye ihracat yaptıklarını söyledi.
300 milyon dolarlık yatırımla on yılda 20 otel açacak
İZMİR - Turizm sektörüne markalı otel yatırımcısı olarak giren Er Yatırım ve Turizm, İzmir’de ilk otelinin yatırımına başladı. Uzun yıllardır kömür ve denizcilik alanlarında faaliyet gösteren Er Şirketler Grubu, kurduğu Er Yatırım ve Turizm ile markalı otel yatırımcısı olarak sektör oyuncuları arasında
Çin, çalışma kamplarını kapattı, ikinci çocuğa izin verdi
Getirdiği olumsuz neticelerle uzun yıllardır eleştiri konusu olan bu politikaya göre daha önce çiftlerin, ailelerinin tek çocukları olması halinde ikinci çocuk yapmalarına müsaade ediliyordu. Şimdi ise çiftlerden birinin tek çocuk olması halinde ikinci çocuğa izin verilecek.
Arınç: MÜSİAD özgürlükler konusunda itibarlı bir kuruluş
Burada yaptığı konuşmada, MÜSİAD'ın Manisa'da bundan böyle faaliyetlerini çok güzel, prestijli bir yerde sürdüreceğini belirterek, "Yıllardır itibarlı bir şekilde faaliyetlerine devam ediyor. Türkiyemiz'in ekonomik kalkınmasında gösterilen hedefler, bu hedeflere varma noktasında aynı zamanda Türkiye'de insan hakları, demokratikleşme, özgürlükler konusunda her
Türkmenistan ile İran Hazar'ı görüştü
İki ülke arasındaki uzun yıllardır süren işbirliği kapsamında bir dizi kapsamlı projeler hayata geçirildi. Bunların arasında Tecen-Serhas-Meşhed demiryolu, Balkanabat-Ali-Abad elektrik nakil hattı, Dostluk su barajı, Körpece-Gurtguyi ve Devletabad-Serahs-Hangeran doğalgaz boru
Perakendeciler, yeni yasa istiyor
Uzun yıllardır iş dünyasının beklediği bir yasa Perakende Yasası. Sektörle de çok ciddi istişareler yapılıp sektörün ihtiyaçlarına göre şekilleniyor. Ülkemiz ekonomisine Perakende Yasasının büyük katkı sağlayacağını düşünüyorum” diye konuştu.
Reklamcılıkta yeni nesil uygulama
Projeyi geliştire St İnovasyon sahibi Salih Turhal, uzun yıllardır gözlem ve deneylerle Sır küpü’nün ortaya çıktığını belirtti. "18 YILLIK UĞRAŞLA ORTAYA ÇIKARILDI"
Kasımpaşa'dan Ahmet Nur Çebi'ye 'Eziklik' cevabı
'Eziklik' yıllardır süregelen köhneleşmiş ve popülist futbol idareciliğinin bizzat kendi acizliğinin değişmez gerçeğidir. Beşiktaş Jimnastik Kulübü yöneticileri de bu çürümüş zihniyetin gerçek temsilcileri olduğunu her fırsatta spor kamuoyunda net bir şekilde ortaya koymaktadırlar.