yılları

A2 Milli Takımı, Slovakya ile karşılaşacak
yılda bir düzenlenen ve 23 yaş altı kategorisindeki futbolcuların forma giyebildiği milli takımlar düzeyindeki International Challenge Trophy'nin 2013-2015 yılları arası için düzenlenen bu organizasyonuna sekiz ülke katılıyor.
‘İtibarsızlaştırma kampanyasını kınıyoruz,mesnetsiz iddiaları iade ediyoruz‘
2006-2013 yılları arasında 19 kere düzenlenen Türkiye-Dünya Ticaret Köprüsü etkinliklerinde 40 binyerli ve140 ülkeden 30 binyabancı olmak üzere toplam 70 bin işadamı ticaret ve yatırım yapmak için bir araya gelmiştir.
İspanya’nın en büyük market zincirinin sahibi, yolsuzluk soruşturmasında tanık
PP’nin 2008 yılında mali suç işleyip işlemediğini araştıran sorgu yargıcı Ruz, Gelir İdaresi Başkanlığı’ndan partinin 2007 ve 2008 yıllarındaki beyannamesini talep etti. Sorgu Yargıcı Pablo Ruz, Halk Partisi’nin La Rioja kentinde 200 bin Euro’ya satın aldığı parti binasını kara para ile finanse ettiği kanaatine sahip.
Alman bakanın 63 yaşında emeklilik fikrine eleştiri
Alman Emeklilik Sigortası, 1978- 2001 yılları arasında işsizlik parası ile işsizlik yardımının ayrım yapılmadan ödendiğini, 45 yıl emeklilik primini yatırdığını iddia eden bir çalışanın geçmiş bilgilerinin değerlendirilmesinin zor olduğunu iddia etti.
TÜBİTAK'tan Avrupa'daki Türk bilim insanlarına eve dönüş daveti
Bu kapsamda, 2007-2013 yılları arasında Avrupa Birliği Marie Curie Araştırma Programları ve Bursları ile 209 araştırmacı Türkiye’ye geldi. Ayrıca 2008-2013 yılları arasında TÜBİTAK BİDEB Bursları ile 1.
Angolalı 26 bin mülteci, eve dönüyor
Angola’da 1961-2002 yılları arasında yaşanan iç savaşta, yaklaşık 4 milyon insan hayatını kaybetti. Son yıllarda dünyanın en hızlı büyüyen ekonomisi arasına giren Angola, Afrika’da Nijerya’dan sonra en fazla ham petrol üreten ülke.
Yunanistan'dan terörist ihbarına 4 milyon Euro ödül
6 defa müebbet hapis cezasına çarptırılan firari durumdaki Ksiros'un da üyesi olduğu 17 Kasım terör örgütü, 1991-1994 yılları arasında Türkiye'nin Atina Büyükelçiliği görevlilerine yönelik saldırılarda bulunmuştu, Çetin Görgü ve Ömer Haluk Sipahioğlu öldürülmüştü.
Neonazi cinayetlerinden yargılanan kadın ifade vermedi
NSU terör örgütü, 2000 ila 2007 yılları arasında sekizi Türk olmak üzere 10 kişiyi öldürmüş, iki bombalı saldırı gerçekleştirmiş ve 15 banka soynu yapmıştı. Tüm bunlara rağmen, örgütün üç üyesi Uwe Mundlos, Uwe Böhnhardt ve Zschaepe bir türlü yakalanamamış, polisler cinayetlerin ardında Türk mafyası aramıştı.
Selçuk İnan: 8 puanlık fark, nasıl açıldıysa öyle kapatılır
Son 3 yılları başarılarla dolu. İkinci turda kolay bir rakip yok, bunun bilincindeyiz. Biz de büyük bir takımız, yeteri kadar konsantre olursak geçen sene yakaladığımız başarıyı yakalayabiliriz.
İstanbul Maratonu 3. kez altın kategoride
2008-2011 yılları arasında Gümüş Kategori'de "Silver Label" yer alan İstanbul Maratonu, 33. Maraton'da gösterilen başarılı organizasyon sonucunda, 2012 yılı için Altın Kategori'de koşmaya hak kazanmıştı.
Ege Kupası 20 Ocak'ta Manisa'da başlayacak
Başlangıçta U15 takımlarının mücadele ettiği Mercedes-Benz Ege Kupası, 2002-2004 yılları arasında U17 takımlarıyla oynandı. 2004'ten bu yana ise U16 takımları mücadele ediyor.
Bakan Eker'e fındıkta 'aflatoksin’ sorusu
2003– 2013 yılları arasındaki dönemde Avrupa Birliği ve diğer ülkelere yapılan fındık ihracatında aflatoksin maddesine rastlandığı gerekçesiyle ihracatların yapıldıkları ülkeler tarafından geri gönderilen ürünler bulunmakta mıdır?
Bakan Yıldız: Doğalgaza şubatta zam yok
" sorusuna, "İçine bulunduğunuz ayları, geçtiğimiz yılları dikkate alırsanız, her ay bir zam olma haberiyle karşılaşıyoruz. Herkes toto oynuyor.
Bakan Yıldız: Petrol akışı devam ediyor
Ve bırakın ayları yılları, geçen hafta Şehristani’nin açıklaması var. Bu açıklamayı biz yapmıyoruz. Bu açıklamayı Şehristani yapıyor.
Mali ve Moritanya, güvenlik işbirliği anlaşması imzaladı
Moritanya ise 2010 ve 2011 yılları arasında Mali’deki silahlı gruplara yönelik operasyonlara imza atmıştı.Mali ve Moritanya ikilisi ayrıca, diğer Sahel ülkelerini de silahlı gruplara ve uyuşturucu ticaretine karşı işbirliğine çağırdı.
Scholl kardeşlerin öldürüldüğü giyotin bulundu
MÜNİH - Almanya’da 1933 ila 1945 yılları arasında hüküm süren Adolf Hitler liderliğindeki Nasyonal Sosyalistlerin, rejim karşıtlarını öldürdükleri idam sehpalarından (giyotin) biri gün yüzüne çıktı.
İspanya Prensesi şeffaflık için ifadeye gidecek
Eski hentbol oyuncusu Urdangarin, 2004-2006 yılları arasında başkanlığını Noos Enstitüsü’nde milyonlarca Euro'luk kamu parasını kötüye kullandığı iddiasıyla 2010’dan beri yargılanıyordu. Geçtiğimiz Kasım ayında, 6,1 milyon avroluk manevi sorumluluk teminatına karşılık Urdangarin’in adına kayıtlı 16 gayrimenkule mahkeme kararıyla el konulmuştu.
Fatih Terim: Bu süreçteki en önemli silahım sabır ve azim olacak (1)
Ancak asıl hedefimizin günlük başarılar değil uzun yılları kapsayan bir çalışma yapmaktır. Beğenmediğimiz uygulamalarda aynısını yapmaktan vazgeçmek durumundayız. Artık aydınlanma dönemindeyiz artık reform ve rönesans zamanıdır.
Sabra ve Şatilla katliamlarının sorumlusu Şaron öldü
Başbakanı Ariel Şaron'un 2001-2006 yılları arasında üstlendiği başbakanlık görevi, felç geçirmesinin ardından sona ermişti. Şaron, 8 yıldır komadan çıkamamıştı.
Çin’in yolsuzluk mücadelesinde ‘dış mihrak’ adı bile geçmiyor! (Haber- İnceleme)
Çin yönetimi, sadece 2003 - 2010 yılları arasında 200 binden fazla rüşvet ve zimmete para geçirme vakasını soruşturdu. Dünyanın en hızlı büyüyen ve bu büyümesiyle dünyanın en büyük ikinci ekonomisi haline gelen Çin'de, ekonomik büyümeyle yolsuzluklar artarken, zengin - yoksul arasındaki fark
Bentele, Almanya'da hükümetin engelliler sorumlusu olacak
Bentele, 1995-2011 yılları arasında Alman Kayak Milli Takımı’nda yer almış bir sporcu. Mayıs 2012 yılında SPD’ye üye olan Bentele, Bavyera eyalet seçiminde SPD başbakan adayı Christian Ude’nin ekibinde spor ve engellilerden sorumlu uzman olarak yer
Yunanistan'da yolsuzlukla mücadele kamu bankalarına uzandı
Bu veriler ışığında savcı, 2007-2012 yılları arasında Post Bank’ın belli işadamlarına kredi yükümlülüklerini taşımadıkları çok büyük krediler verdiği, bu kredilerden hiç birinin geri ödenmediği tespit etti.
Fransa'dan Türkiye'ye "kaçak göç" eleştirisi
Raporda 2010 ile 2012 yılları arasında tüm Schengen bölgesinde yakalanan kaçak göçmenlerin yüzde 80'inin Yunanistan'dan AB'ye giriş yaptıkları aktarıldı. Kaçak göçmenlerin Yunanistan'ı Batı Avrupa'ya geçiş noktası olarak kullandığı vurgulanırken, 2010-2012 yılları arasında Yunanistan'a sığınma talebinde bulunanların oranının
Afrika, sıtmayla savaşmaya devam ediyor
2000 ile 2012 yılları arasında yapılan çalışmalarla, tüm kıta genelinde sıtma hastalığında yüzde 31’lik bir düşüşün görüldüğü de belirtildi.Milyonlarca insanın yakalanma tehlikesi ile karşı karşıya olduğu sıtma için alınan önlemlerin yeterli olmaması, hergün ölümlere neden oluyor.
Afrika kamuoyu, fildişi imhasını takdirle karşıladı
Orta Afrika bölgesinde yapılan katliamın had safhaya ulaştığını bidiren Stein, 2011-2012 yılları arasında farklı amaçlarla 47 bin hayvanın öldürüldüğünü söyledi.1990’da alınan kararla fildişi ticareti dünya genelinde yasaklanmıştı.
Hakemliği bırakan Kuddusi Müftüoğlu, hem ağladı hem güldürdü
Basamaklarını hızlı bir şekilde tırmanarak çıkan başarılı hakem Müftüoğlu, 1999-2000 yılları arasında Süper Lig'e terfi ettiğini ancak o ara da ligde maç yönetemediğini duyurdu. Antalya’da düzenlenen hakem seminerinde maçlarda görev alamadığı için sitemde bulunduğunu kaydeden Müftüoğlu, 'Bu isimler varken sana sıra gelmez' cevabını aldığında biraz
Suriye’de okullarda Rusça ikinci yabancı dil oldu
1923 ve 1943 yılları arasında Fransa’nın kontrolünde olan ülkede Fransızca ikinci seçmeli ders olarak okutuluyordu. Şimdi öğrenciler Fransızca ya da Rusçadan birini ikinci yabancı dil olarak seçebilecek.
İspanya Kraliyet ailesi: Yargı kararlarına saygılıyız
Prenses Cristina, 2013 yılının Nisan ayında eşi İnaki Urdangarin’in 2004-2006 yılları arasında yöneticiliğini yaptığı Noos Enstitüsü aracılığıyla devlete ait milyonlarca Euro’yu zimmetine geçirmekle suçlandığı davada da ifadeye çağrılmış ancak dava delil yetersizliğinden dolayı düşmüştü.
7 etap projeden 18 milyon lira hibe alan Bursa, 8. Etap için hazırlanıyor
Çelik, Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında 2006 ve 2013 yılları arasında Bursa’da Ekonomik Yatırım Projesi için gerçekleştirilen 385 başvurudan 107’ sinin Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca onaylanarak uygulamaya konulduğunu
Şaron'un durumu günden güne kötüleşiyor
Başabkanı Ariel Şaron'un 2001-2006 yılları arasında üstlendiği başbakanlık görevi, felç geçirmesinin ardından sona ermişti. Şaron, 8 yıldır komadan çıkamamıştı.
Murat Yakın, Basel ile sözleşmesini uzattı
Murat Yakın, 2001 ile 2005 yılları arasında formasını giydiği Basel kulübü ile şampiyonluk sevinci yaşamış, UEFA’da ise yarı final oynama başarısı göstermişti. Basel kulübü, 10 takımın mücadele ettiği İsviçre Süper Ligi’nde lider durumda bulunuyor.
Rumen ve Bulgar göçü, Almanya'da eyaletleri korkutuyor
Bakanlığa göre 2005 ve 2012 yılları arasında toplam 59 bin 516 Romanya ve Bulgaristan vatandaşı eyalete göçtü.Artış, Dortmund Belediyesi’ne beş milyon euro zarara yolaçtı.
Almanya, AB fonlarından milyarlık destek alıyor
Almanya’nın en yoğun nüfuslu eyaleti olan Kuzey Ren Vestfalya, AB’den 2014 ila 2020 yılları arası 2,3 milyar Euro’luk destek alacak. Bu destek içerisinde en fazla fon bölgesel gelişim projeleri için verilecek.
Yunanistan'da 'rüşvet ve yolsuzluk' soruşturması orduya uzandı
Silahlanma programları karşılığında rüşvet alan Yunan silahlı kuvvetlerinden 10 üst düzey komutan ve yetkilinin adını veren Evstathiou, 2000’li yılların başında görev yapan eski Deniz Kuvvetleri Komutanı ile Kara Kuvvetleri Komutanı’nın adını ifşa etti.
Ariel Şaron'un sağlık durumu kritik
Başabkanı Ariel Şaron'un 2001-2006 yılları arasında üstlendiği başbakanlık görevi, felç geçirmesinin ardından sona ermişti. Şaron, 8 yıldır komadan çıkamamıştı.
Ariel Şaron'un sağlık durumu kötüleşti
Başabkanı Ariel Şaron'un 2001-2006 yılları arasında üstlendiği başbakanlık görevi, felç geçirmesinin ardından sona ermişti. Şaron, 8 yıldır komadan çıkamamıştı.
"Beşiktaş'a geri döndüğüm için çok mutluyum"
2006-2009 yılları arasında Siyah-Beyaz formayı giydikten sonra Gaziantepspor’a transfer oldum. Orada da 4 sezon geçirdim.
İsveç, Enfal katliamı şüphelileri hakkında soruşturma açtı
Kürtlere karşı 1986-1988 yılları arasında Saddam Hüseyin rejimi tarafından gerçekleştirilen Enfal Harekatı, İsveç'te görülecek ikinci soykırım davası olacak. (CİHAN)
Sosyal yardımlar için 184,8 milyar TL harcandı
2008 ve 2012 yılları arasında GSYH sabit fiyatlarla yüzde 15,5 artarken, sosyal koruma harcamaları yüzde 32,2 artış gösterdi. Artışa risk/ihtiyaç grupları bazında bakıldığında, en büyük artışın yüzde 162,4 ile işsizlere yönelik harcamalarda gerçekleştiği gözlendi.
Golcü oyuncu Milan Baros’un sözleşmesi feshedilecek
32 yaşındaki Çek golcü, 2008-2013 yılları arasında Galatasaray forması giydikten sonra sonra kısa bir süre Banik Ostrava macerasının ardından Antalyaspor’a transfer olmuştu. (CİHAN)
‘Beyaz et fiyatı artacak‘ iddiası
Bugün bildiğimiz kadarıyla 2012 – 2013 yılları arasında yüz milyon dolar derece önemli bir kaynak olmuştur tavuk. Ülkemizde özellikle bilim adamlarının akademisyenlerin en rahat saldırabilecekleri nokta beyaz et dünyası olmuştur.
Çin, Mao’nun 120. yaş gününü anıyor
Mao,1958-61 yıllarındaki ‘Büyük İleri Atılım’ olarak bilinen kuraklık döneminde çiftlikleri kolektifleştirmiş ve böylece milyonlarca insanın açlıktan ölmesine neden olmuştu. 1966-76 yılları arasındaki Çin Kültür Devrimi’nde de ülkedeki entelektüeller ve orta sınıf, Mao’nun politikaları gereği ya uzaklaştırıldı ya da öldürüldü.
Çin’de yolsuzluk operasyonu: Kamu Güvenliği Bakanı Yardımcısı görevden alındı
Sadece 2003-2010 yılları arasında 200 binden fazla rüşvet ve zimmete para geçirme vakasını soruşturan Çin, yolsuzluğun siyasi istikrara büyük bir tehdit oluşturduğunu belirtirken, bunu aynı zamanda çözülmesi en öncelikli sorun olarak görüyor
Sporun koltuğundan bir Kılıç gitti bir Kılıç geldi
Akif Çağatay Kılıç'ın dedesi 1961 ve 1980 yılları arasında 19 yıl süreyle CHP'den 5 dönem Samsun milletvekilliği yapan İlyas Kılıç'tır. Gastroenteroloji uzmanı olan babası Sinan Kılıç, İstanbul Belediye Başkanlığı döneminde Recep Tayyip Erdoğan'ın özel doktorluğunu yaptı.
Çin, yolsuzlukla mücadeleyi artırıyor
Sadece 2003-2010 yılları arasında 200 binden fazla rüşvet ve zimmete para geçirme vakasını soruşturan Çin, yolsuzluğun siyasi istikrara büyük bir tehdit oluşturduğunu belirtirken, bunu aynı zamanda çözülmesi en öncelikli sorun olarak görüyor
Sakine Cansız cinayeti zanlısının ifadeleri basına sızdı
Haberde, 2003 ile 2011 yılları arasında Almanya'da yaşayan Ömer Güney ile ilgili Alman polisinin yaptığı soruşturmanın detaylarına da yer verildi. Buna göre Güney, Almanya'daki arkadaşları tarafından 'aşırı sağcı' olarak tanınıyordu.
Anadolu Efes, Oktay Mahmuti ile yollarını ayırdı
Anadolu Efes'te uzun yıllar altyapıda ve A Takım’da yardımcı antrenörlük görevleri yaptıktan sonra ilk döneminde 2000-2007 yılları arasında lacivert - beyazlı ekibi çalıştıran Mahmuti, ikinci döneminde de bilindiği gibi 2012-13 sezonu başında Anadolu Efes'in başına geçmişti.
Eski Almanya Başbakanı Helmut Schmidt, 95 yaşına girdi
HAMBURG - Almanya'nın Hamburg şehrinde 23 Aralık 1918 yılında doğan, 1974-1982 yılları arası Batı Almanya Şansölyesi olarak görev yapan Sosyal Demokrat Parti’li Helmut Schmidt 95 yaşına giriyor. İkinci Dünya Savaşı sırasında askere giden ve Bremen yakınındaki Vegesack'de bir uçaksavar bataryasında hizmet veren Helmut Schmidt, Leningrad Kuşatması da dahil olmak üzere
Muğla'da 2. Kademe Türkiye Oryantiring Yarışması başladı
Bu da 2015-2016 yılları hedeflerimiz arasında yer alıyor. 2014 Şubat sonu, Mart başlangıcında Antalya'nın Kemer bölgesinde uluslararası bir organizasyonumuz var. Türkiye’de ilk defa dünya kupasına evsahipliği yapacağız.
Çin’de Kamu Güvenliği Bakanı Yardımcısına soruşturma
Sadece 2003-2010 yılları arasında 200 binden fazla rüşvet ve zimmete para geçirme vakasını soruşturan Çin, yolsuzluğun siyasi istikrara büyük bir tehdit oluşturduğunu belirtirken, bunu aynı zamanda çözülmesi en öncelikli sorun olarak görüyor