yurt

Burdur'da sanal düve borsası kurulacak
planına aldıklarını belirten Başar, "Büyük ihtimalle ekim veya kasım aylarında sanal düve borsası adı altında site kurup, düvelerin fotoğraflarını koyarak, yurt içindeki tüm alıcılara ulaşmayı hedefliyoruz.
TZOB: Ocak ayında 17 ürünün market fiyatı arttı
Bayraktar, yeni uygulamaya konulan yurt içi üretici fiyat endeksinde imalat içinde gösterilen gıda ürünleri endeksinin Ocak ayında, yüzde 2,59, Ocak ayı itibarıyla yıllık bazda ise yüzde 11,40 arttığını bildirdi.
2014'ün ilk enflasyon rakamı açıklandı, yılık enflasyon 7,51 oldu
ÜFE yerine açıklanmaya başlanan Yurt İçi Üretici Fiyat Endeksi (Yİ-ÜFE) ise yüzde 3,32 olarak gerçekleşti.TÜİK, 2014 yılının ilk enflasyon rakamlarını açıkladı.
Orman: Atılım yapmaya devam edeceğimizden kimsenin şüphesi olmamalıdır
Bundan sonra Adidas sadece futbol takımımıza değil basketbol takımımıza da ürün tedarik edecek ve Beşiktaş ürünleri yurt dışındaki Adidas mağazalarında da satılacak.Yine önemli bir sponsorluk anlaşmamızı, Koç Topluluğu Şirketleri ile beş yıllık olarak imzaladık.
UİB'den uluslararası pazar ve piyasa araştırmaları semineri
Bu incelemenin amacı, yurt dışı pazarlarla ilgili fırsat ve kısıtlamalar ile potansiyel müşterilerinizi belirleyebilmektir. Pazar araştırmasında işletme, her türlü imkandan yararlanarak hangi ülkelerin ürünü için potansiyel bir pazar oluşturabileceğini tespit etmelidir.
"Rögar kapağı ve benzeri cisimler 2013'te 9 bin 234 kazaya sebebiyet verdi"
Yurt dışında rögar kapağı konusunda çok hassas davranıldığını belirten Apaydn, şöyle devam etti: “Avrupa ülkelerinde rögar kapaklarının yol kaplaması seviyesinde tutulmasına büyük özen gösterilmektedir.
Türkiye'nin ilk ay yıldızlı stadyumunda sona gelindi
/>Stadyumun her yapım aşamasının Uluslararası Atletizm Federasyonu yetkilileri tarafından denetlendiğini belirten Uysal, "Stadyumumuzun her yapım aşamasından yurt dışından gelen uluslar arası atletizm federasyonu yetkileri tarafından kontrol edildikten sonra inşaata devam edildi.
Tayland, erken genel seçimler için sandık başına gidiyor
Af aynı zamanda yurt dışında sürgünde yaşayan Yingluck Shinawatra’nın kardeşi ve devrik Başbakan Thaksin Shinawatra’nın da ülkeye geri dönmesine imkan sağlayacaktı.Hükümet karşıtı göstericiler, 2008 yılındaki mahkeme sırasında yurt dışına kaçan Thaksin Shinawatra’nın ülke dışından hükümeti yönettiğini iddia ediyor.
ANFED: Hizmet insanlarına iftiralar had safhada gönüller yıkılıyor, kırılıyor
Faaliyetlerinin ülke ve yurtdışında büyük destek gördüğünü belirten Kınaş, “Yaptığımız bu çalışmaları Kayseri ve ülkemizdeki iş adamlarını teveccüh gösterip destekliyorlar. Biz milletimiz, memleketimiz ve ülkemiz için böyle çalışırken hükümet tarafından eleştirilmesi ve çeşitli ithamlarda bulunulmasına çok üzülüyoruz ve bunları hiç kabul edemiyoruz
Harun Erdenay ve Barbaros Akkaş'ta 2014 sevinci
Yurt dışında oynanan dünya şampiyonalarında üçüncü kez katılacağımız 2014 FIBA Dünya Kupası’nda başarılı olacağımıza inanıyorum." dedi.
Dolar yükseldi, Ruslar tatil için dışarıyı daha az tercih edecek
2012’de yurt dışına tatile giden 47 milyon Rusya vatandaşı 42,8 milyar dolar harcama yaptı. (CİHAN)
Rusya Merkez Bankası 2 bankanın daha lisansını iptal etti
Merkez Bankası Eski Başkanı Sergey Ignatyev’e göre ise 2012’de 49 milyar dolar yurt dışına kaçırıldı. (CİHAN)
Çin ‘’at yılı’’na giriyor
Bayram süresince halk genelde panayırlar, parklar yada turistik yerleri gezerken, maddi durumu iyi olanlar ise tatili yurt dışında geçiriyor.Çin’in 4 bin yıllık Ay takviminde, 12 burç bulunuyor.
Alinur Aktaş: İnegöl mobilyası yükselişte
Bu konsept altında 2014 yılı itibariyle yurt içinde bulunduğumuz noktayı korumak ve geliştirmek adına iki temel hedef ile yola çıktık. Bunlardan ilki yurt içi sektör temsilcilerine yönelik MODEF Nisan fuarının ziyaretçi sayısını ve kalitesini artırmaktır.
‘Otomotiv Test Merkezi 5 bin havyanın otladığı merayı bitirecek’
Yenişehir’de kurulması düşünülen test merkezi ile Türkiye’de üretilen araçların çarpışma testleri dahil tüm kontrol işlemlerinin yurt içinde yapılabileceğini dile getiren Başkan Aksoy, şöyle konuştu: “Hulusi Şentürk’ün 5 Ekim 2013’de ki açıklamalarına göre; Milli Emlak Genel Müdürlüğü 1 milyon
Turizm geliri arttı, yerli ziyaretçi daha fazla harcadı
ANTALYA - Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) 2013 yılı turizm gelirlerini açıkladı. Yabancılardan ve yurt dışında yaşayan Türklerin ülkeyi ziyaretlerinden elde edilen turizm geliri yüzde 11,4 artarak 32,3 milyar dolara ulaştı.
Turizm geliri geçen yılın aynı çeyreğine göre yüzde 5,5 arttı
Turizm gelirinin yüzde 77,4’ü yabancı ziyaretçilerden, yüzde 22,6’sı ise yurt dışında ikamet eden vatandaş ziyaretçilerden elde edildi.Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) 'Turizm İstatistikleri, IV.
Koza Altın, Gümüşhane'deki tesislerini Şubat'ta kapatıyor
- Orta ve uzun vadeli hedeflerimize ulaşma planlarımız çerçevesinde madencilik mevzuatının oturmuş olduğu ülkeler başta olmak üzere yurt dışından gelmiş ve gelecek fırsatların değerlendirilmesine hız verilecek.
Enflasyon kısa vadede yüzde 5'in üzerinde seyredecek (3)
Yılın son çeyreği itibarıyla yurt içi nihai talebin ve ihracatın ılımlı büyüme eğilimlerini koruduğu ifade edilmiştir. Bununla birlikte temkinli para politikası duruşunun, alınan makroihtiyati önlemlerin ve zayıf seyreden sermaye akımlarının etkisiyle kredi büyüme hızlarının kademeli bir
Enflasyon kısa vadede yüzde 5'in üzerinde seyredecek (2)
ANKARA - Son dönemde açıklanan veriler yılın dördüncü çeyreğinde nihai yurt içi talebin ılımlı toparlanma eğilimini sürdürdüğüne işaret ettiğini düşünen Merkez Bankası Para Politikası Kurulu, bununla birlikte şu
TÜİK, üretici fiyat endekslerini düzenledi
Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) geçmişte Toptan Eşya Fiyat Endeksi (TEFE) ve Üretici Fiyat Endeksi (ÜFE) olarak kullanılan endekslerin yerine bundan sonra Yurt İçi Üretici Fiyat Endeksi (Yİ-ÜFE), Yurt Dışı Üretici Fiyat Endeksi (YD-ÜFE) ve Tarım Ürünleri Üretici Fiyat Endeksi (Tarım ÜFE) kullanılacağını duyurdu.
Fethullah Gülen Hocaefendi, BBC röportajında net mesajlar verdi
İshak Alaton var, samimi… Hareketin yurt dışında yaptığı şeyleri takdirle karşılayan, hatta burada da bazı problemlerin üzerine giden insanlar. Onlar da yaptıkları bu şeyleri biraz insani değerlere bağlı olarak yaptılar.
Türkiye, denize kıyısı olan ülkelere tonlarca su ürünü satıyor
Geçen yıl yurt dışına su ürünleri satışından 900 bin TL gelir elde edildi. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'ndan alınan verilere göre Türkiye yurt dışına sırasıyla çipura, alabalık, levrek, orkinos ve çift kabuklu ihraç ediyor.
TESK: Akaryakıt sıkıntısı nakliyecileri rekabet edemez hale getirdi
Yurtdışına nakliye yapan ve C2 taşıma belgesi olan araçlar, yurtdışından ucuz akaryakıt alarak, yurt içinde çalışan kamyoncumuzla haksız rekabet yapmaktadır. K1 belgeli kamyoncu esnafımızın kazancı lastik ve yedek parçaya yetmez oldu.
Türk takımı Stihl, Dünya Offshore şampiyonu oldu
Dereceye giren takımların pilotlarını teker teker tebrik eden Demirok, Türk pilotlarının yurt dışında kazandıkları bu başarı ile gurur duyduğunu söyledi. (CİHAN)
Çin: Uygur profesör Tohti, ‘’ayrılıkçı’’ faaliyetlere girişti
Resmi Xinhua ajansının haberine göre, Şincan polisi, Çin’in Twitter'i olarak bilinen Weibo’daki resmi hesabından yaptığı açıklamada, Tohti’nin, yurt dışındaki Doğu Türkistan ayrılıkçı güçleriyle gizlice anlaştığı ve interneti Uygur bölgesinin bağımsızlığını savunmak için kullandığı, hocalık yaptığı sınıfların
Bank Asya sermaye yeterlilik rasyosu en güçlü 5 banka arasında yer alacak
Banka, yurtiçi ve yurt dışı birçok yatırımcı grubun uzun süredir ilgi gösterdiği, Türkiye'nin gözde şirketlerinden A101’in yüzde 18’lik kısmını birden fazla yatırımcı grubuna 298 milyon TL bedelle satışını gerçekleştirdi.
Devrim Türk: Madencilik yönetmeliği yatırımları engelliyor
"YURT DIŞINDAN İLGİ VAR AMA SİYASİ ORTAMI GÖRMEK İSTİYORLAR"Yurt dışından da ilgi olduğunu, Kanadalı bir firma ile görüşmelerini sonuçlandırdıklarını aktaran Devrim Türk, şöyle devam etti: “Onlar da siyasi ortamı görmek istediler.
Somali Türk Okulu öğrencileri, karne sevinci yaşadı
eğitim öğretim hizmeti vermek için 1 okulla faaliyete başlayan Nil Organizasyon bünyesinde bu yıl toplam 4 okulumuzda 450 Somalili öğrenciye eğitim ve yurt imkanı veriyoruz. Bu öğrencilerimizin yüzde 20’si yetim ve burslu öğrencidir.
'Yerli otomobil için Otomotiv Test Merkezi’ni hızlandırma kararı aldık'
“OTOMOTİV TESTİ İÇİN YURT DIŞINA ÇOK CİDDİ PARALAR ÖDÜYORUZ”Bakan Fikri Işık, Bursa Valisi Münir Karaloğlu’nu ziyaret etti. Burada, Yenişehir’de yapılması planlanan Otomotiv Test Merkezi ile ilgili açıklamalarda bulunan Işık, “Türkiye Otomotiv Testi noktasında yurt dışına çok ciddi paralar ödüyor
'Bir yatırımcı olarak kendimi Türkiye’de güvende hissetmemeye başladım'
NEW YORK - Türkiye’de yaşanan yolsuzluk soruşturması ve ardından yaşananlar, yurtrışındaki ekonomi uzmanlarını da tedirgin ediyor. Yabancı yatırımcıların Türkiye’deki gelişmeleri yakından takip ettiğini ifade eden uzmanlar, özellikle 'Türkiye'nin bir hukuk devleti olmadığı algısına yol açacak adımlar'
Kargo şirketleri internet üzerinden satılan eşyaları Rusya'ya taşımayı durdurdu
Rusya internet üzerinden yurt dışından yapılan 1000 dolara kadar alış verişlerde gümrük vergisi uygulamıyor.FedEx gümrük yetkilisi Ria Novosti’ye verdiği bilgide kişisel kargolarla ilgili sorun yaşadıklarını, görevlilerin kendilerinden kişisel bilgilerin yer aldığı belgeler
“Bilim yılı, ortak geleceğimiz için önemli bir işbirliği”
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık'ın göreve geldikten hemen sonra ilk yurt dışı gezisini Almanya’ya yapmış olmasının önemli olduğunu söyleyen Karslıoğlu, Türk-Alman Bilim Yılı’nda yeni işbirliği adımlarının atılacağını kaydetti.
TÜBİTAK'tan Avrupa'daki Türk bilim insanlarına eve dönüş daveti
Nuh Erdoğan ise “Yurtdışındaki Araştırmacılara Yönelik Ulusal Araştırma Burs ve Destekleri” konulu birer sunum gerçekleştirecek. Etkinlik, “Türk Alman Bilim Yılı ve Avrupa Birliği Horizon 2020 Programı Kapsamında Araştırma İşbirliği Oturumları” ile devam edecek.
USAF, Sengal Cumhuriyeti Müsteşarı’nı ziyaret etti
USAF Genel Sekreteri İdris Kaya ve Dernek Yönetim Kurulu üyeleri Başhekim Kalender Karagöz ve Veteriner Hekim Ahmet Çıra’nın katıldığı görüşmede, USAF’ın yurt içinde ve yurt dışında yapmış olduğu faaliyetler hakkında bilgi verdi.
Camları değiştirerek yıllık 3,5 milyar dolar enerji tasarrufu yapmak mümkün
Enerji ihtiyacının yüzde 74’ünü yurt dışından ithal eden Türkiye’de tasarrufun çok daha önemli hale geldiğinin altını çizen Şapoğlu, “Türkiye'de ve dünyada enerji tüketiminin üçte biri binalarda. Binalarda, pencereden kaynaklanan ısı kaybı da yüzde 30.
Putin: Rusya’da devalüasyon olmaz
Putin sanayi sektörünün yurt dışında daha rekabet edebilir duruma geldiğini hatırlattı.Rusya Merkez Bankası Salı günü yüzde 55 dolar ve yüzde 45 Euro’dan oluşan döviz sepetinin üst sınırını 5 kapek artırarak 40,35 rubleye çıkardı.
Kırmızı Et Üreticileri Birlik Başkanı Doğan: Aracılar zengin ediliyor
Doğan, amaçlarının; birlik üyeleri arasında koordinasyonu sağlamak, kaliteli kırmızı et ürünlerini gerek yurt içi gerekse yurt dışı pazarda satışına yardımcı olmak, üyeleri hayvan bakımı için bilinçlendirmek ve eğitim vermek olduğunu belirtti.
160 metrekarelik atölyede başladılar şimdi Porsche, Ferrari'ye parça üretiyorlar
Üretimlerinin yüzde 40’lık bölümünü ihracat olarak yurt dışına gönderdiklerini belirten Ünver Group Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Korgavuş, radyatör hortumları, kalorifer hortumları, turbocharger hava sistem hortumları, hava filtresi hortumları, yakıt sistemi hortumları
Otomobil sporlarında 2014 takvimi açıklandı
start almanın zorunlu olduğu şampiyonada ekipler ayrıca 27-28 Eylül tarihlerinde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde düzenlenecek olan KKTC Rallisi’nden ve yurt dışındaki uluslararası rallilerden de şampiyonaya puan taşıyabilecekler.
Cüneyt Çakır: Avrupa'da ve ligde farklı maç yönetilmiyor
Süper Lig’de 200, yurt dışında 85 maça çıktığını ifade eden Cüneyt Çakır, eski hakemlerden Doğan Babacan ve Ahmet Çakar'ı övdü. FIFA kokartlı hakemlerin yönettiği maçların sürekli izlendiğini vurgulayan Cüneyt Çakır, bu yüzden öncelikle Süper Lig’de başarılı olmaları gerektiğini ifade etti.
Adana Botaş’ta yüzler gülüyor
Hafta içinde yurt dışında maç oynamamıza rağmen takımımın üst düzeyde bir maç çıkarttı. Yolumuza emin adımlarla yürüyoruz.
Merkez Bankası temkinli duruşuna devam ediyor
Merkez Bankası yaptığı yazılı açıklamada, “Yılın son çeyreğine dair açıklanan veriler, yurt içi nihai talebin ve ihracatın ılımlı büyüme eğilimlerini koruduğunu göstermektedir. Temkinli para politikası duruşunun, alınan makroihtiyati önlemlerin ve zayıf seyreden sermaye akımlarının etkisiyle kredi büyüme hızları kademeli bir yavaşlama eğilimine
Aziz Yıldırım: Onlar dönmem sanıyor, salı günü geliyorum
CANNES - Yargıtay kararının ardından gözlerin üzerine çevreldiği ve yurt dışında olan Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Cannes'dan haber yolladı. Başkan Yıldırım, bir kafede resimlenirken yaptığı açıklamada, "Türkiye'de benim kaçtığımı ve geri dönmeyeceğimi söylüyorlarmış.
Coşkun: Hesabı iyi yaparak cesur davranıldığında kriz fırsata dönüşebilir
Yurt dışına gidiniz. Önden giden atlılar, yurt dışında öğretmenlerimiz ticaret ataşelikleri gibi bizlere ortam hazırlamaktadır. Güven çok önemlidir.
Azerbaycan 'da 20 Ocak katliamının acıları tazeliğini koruyor
Ülkede bağımsızlık mücadelesinin dönüm noktası olarak kabul edilen 20 Ocak’ta hayatını kaybedenler, Azerbaycan ve bu ülkenin yurt dışı temsilciliklerinde çeşitli etkinliklerle anılıyor. AZERBAYCAN'DA ŞEHADETİN SEMBOLÜ KARANFİL
Fransa'da yaşayan Türklerin nüfusu 610 bini aştı
Nüfus artışının nedenleri arasında aile birleşimleri çerçevesinde Fransa'ya gelenler, yeni doğanlar ve yaklaşan Türkiye seçimleri için yurt dışında oy kullanmak için yaptırılan adres bildirim kayıtları gösteriliyor.
Nakliyatçılar, mazot fiyatına isyan etti, belge mağduriyetine çözüm istedi
Türkiye içinde taşımacılık yapanlar, yurt dışına çıkamayacak. Yurt dışındaki C2 belgeli araçlar Türkiye içinde taşımacılık yapamayacak diye belge çıkarttınız. Türkiye’de şoförler rahatlasın diye.
Bavyera, elektronik seçim uygulamasına geçebilir
Demokratik sistemin elektronik seçimi kabul ettiğini anlatan uzman, özellikle yurt dışında yaşayan Almanların seçime dahil edilebileceğini, ancak sistemin güvenli olmasının gerekli olduğunu anlattı. (CİHAN)
Ünal Aysal: Çileklerle donanmış bir takımımız var
Sohbet sonrasında yabancı kontenjanı ile ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Aysal, "Özellikle yurt dışında mücadele eden kulüplerimiz için bu ciddi bir sorun. Biz futbolumuzu dünya futbolu seviyesine getirmeye çalışırken, diğer kulüplerle rekabetimiz sırasında tek elimiz bağlanmış oluyor ve şansımız düşüyor.