yusuf akıncı

Adana'da petrol istasyonu ruhsatı alımı konusundaki rüşvet davası başladı
Sanık Mehmet Esendemir'in avukatı Yusuf Akıncı ise Aytaç Durak'ın hukuken suçtan zarar görmediğini; dolayısıyla davaya müdahil olamayacağını ifade etti. Söz konusu rüşvet CD'sinin yasalara aykırı bir şekilde elde edildiğini ve buna ilişkin davanın 13.
Adana Büyükşehir Belediyesi başkan vekilliğini MHP'li Aldırmaz kazandı
Adana Barosu avukatlarından Yusuf Akıncı, 20 Nisan da Mahmut Çelikcan'ın başkan vekilliğinin kanunlara aykırı olduğu iddiasıyla idare mahkemesine başvurdu. Adana 2. İdare Mahkemesi 5 Nisan'da başkan vekilliğine ilişkin 'yürütmeyi durdurma' kararı verdi.
Adana Büyükşehir Belediyesi başkan vekilliği seçimi 14 Haziran'a ertelendi
Adana Barosu avukatlarından Yusuf Akıncı, 20 Nisan da Mahmut Çelikcan'ın başkan vekilliğinin kanunlara aykırı olduğu iddiasıyla idare mahkemesine başvurdu. Adana 2. İdare Mahkemesi 5 Nisan'da başkan vekilliğine ilişkin 'yürütmeyi durdurma' kararı verdi.
CHP'li meclis üyesi, Adana Büyükşehir Belediye Meclisi'nin feshi için mahkemeye başvurdu
Avukat Yusuf Akıncı'nın başvurmasıyla 2. İdare Mahkemesi yürütmeyi durdurma kararı vermiştir. Arkasından Mahmut Çelikcan'ın Bölge İdare Mahkemesi'ne yaptığı itiraz ret edilmiştir.
Çelikcan'ın yürütmeyi durdurma itirazı ret edildi (2)
Adana Barosu avukatlarından Yusuf Akıncı'nın başvurusu ile verilen yürütmeyi durdurma kararına Çelikcan, bir üst mahkeme olan Adana Bölge İdare Mahkemesi'ne itiraz etmişti. Davayı açan Akıncı, Bölge İdaresi Mahkemesi önünde basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Türkiye'nin bir hukuk devleti olduğunu söyledi.
Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Çelikcan'ın yürütmeyi durdurma itirazı reddedildi (1)
Mahmut Çelikcan, Adana Barosu avukatlarından Yusuf Akıncı'nın başvurusu ile verilen yürütmeyi durdurma kararından dolayı, bir üst mahkeme olan Adana Bölge İdare Mahkemesi'ne itiraz etmişti. Mahkeme itirazı reddetti.
Diyanet Gençlik Spor güreşte madalyaya doymuyor
dünya ve Avrupa şampiyonu Ergüder Bekişdamat'ın yaptığı güreş takımında 35 kiloda Mustafa Kılıç, 38 kiloda Ahmet Sayın, 42 kiloda Hamza Çiçek ve 59 kiloda Yusuf Akıncı birincilik, 38 kiloda Mustafa Kılınç ve 59 kiloda Harun Dağ üçüncülük kürsüsüne çıktı.
Uluslararası 'Göç' karikatür sergisi Abacıoğlu Hanı'nda izlenime açıldı
isimlerden oluşuyor: Mustafa Bora, Tufan Selçuk, Ali Osman Taş, Mete Erdem, Zafer Güven, Menekşe Çam, Saadet Demir Yalçın, Uğur Atay, Hüseyin Alparslan, Yusuf Akıncı, Hasan Erol, Uğur Pamuk, Sadık Pala ve Savaş Ünlü.
Akıncı: Adana'da başkan vekilliği seçiminin yenilenmesi hukuki bir zorunluluk
İdare Mahkemesi'nde dava açan Avukat Yusuf Akıncı, karar kendisine tebliğ edildiği andan itibaren Çelikcan'ın görevi bırakması gerektiğini savundu. Akıncı, Çelikcan'ın bu davranışı sergilememesi halinde Adana Valiliği'ne başvuracağını kaydetti.
Adana 2. İdare Mahkemesi: İlçe belediye başkanının başkan vekilliğinde kalması güç zararlar doğurabilir
Adana 2. İdare Mahkemesi, Eski CHP Adana İl Başkanı avukat Yusuf Akıncı'nın Mahmut Çelikcan'ın büyükşehir belediye başkan vekilliğinin kanuna aykırı olduğu gerekçesiyle yaptığı itiraz üzerine ''yürütmeyi durdurma kararı''
Avukat Akıncı: Mahmut Çelikcan'ın o makama oturması yanlıştı
Mahkemesi'ne açtığı yürütmeyi durdurma talebi ile Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mahmut Çelikcan'ın başkan vekilliğinin düşmesine neden olan avukat Yusuf Akıncı, "Çelikcan'ın o makama oturması başından beri yanlıştı.
Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mahmut Çelikcan'ın başkan vekilliği düştü (1)
Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mahmut Çelikcan'ın başkan vekilliği düştü. Adana Barosu avukatlarından Yusuf Akıncı'nın Adana 2 Nolu İdare Mahkemesi'ne açtığı yürütmeyi durdurma talebi karara bağlandı.
Çelikcan'ın başkanvekilliğinin iptali için İdare Mahkemesi'ne başvurdu
Adana Barosu avukatlarından Yusuf Akıncı, görevinden uzaklaştırılan Aytaç Durak'ın yerine seçilen Mahmut Çelikcan'ın Büyükşehir Belediye başkan vekilliğinin yasalara aykırı olduğunu iddia etti. Akıncı, Çelikcan'ın başkan vekilliğinin iptali için Adana İdare Mahkemesi'nde dava açtı.
Çizginin 'Son'u ödülle geldi
Değerlendirme sonunda Polonyalı sanatçı Pawel Kuczynski birinci, İstanbul'dan Hicabi Demirci ikinci ve İzmir'den Yusuf Akıncı ise üçüncülük ödüllerini kazandı. Dünyanın 45 ülkesinden 302 sanatçı ve 759 karikatürün katıldığı yarışma keyifli bir törenle sona erdi.
Usta karikatürcüler ödüllerine kavuşuyor
yarıştığı yarışmada, alanında uzman jürinin değerlendirmesi sonunda Polonyalı sanatçı Pawel Kuczynski birinci, İstanbul'dan Hicabi Demirci ikinci ve İzmir'den Yusuf Akıncı ise üçüncü oldu. Yarışmada birinci olan sanatçı 5 bin dolar, ikinci 2 bin 500 dolar ve üçüncü ise bin dolar değerindeki ödülünü almaya hak kazandı.
Karikatür ödülleri sahiplerini buluyor
yarıştığı yarışmada, alanında uzman jürinin değerlendirmesi sonunda Polonyalı sanatçı Pawel Kuczynski birinci, İstanbul'dan Hicabi Demirci ikinci ve İzmir'den Yusuf Akıncı ise üçüncü oldu. Yarışmada birinci olan sanatçı 5 bin dolar, ikinci 2 bin 500 dolar ve üçüncü ise bin dolar değerindeki ödülünü almaya hak kazandı.
Karikatür yarışmasının büyük ödülü Polonya'ya giti
Jüri üyelerinin titiz değerlendirmesi sonunda yarışmaya Polonya'dan katılan Pawel Kuczynski birinci, İstanbul'dan Hicabi Demirci ikinci ve İzmir'den Yusuf Akıncı ise üçüncü oldu. Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi Sanat Galerisi'nde yapılan toplantıda; BURFAŞ Genel Müdürü Zeynel Abidin Turan, FECO Hollanda Başkanı Willem Rasing, ödüllü
CHP, Aytaç Durak hakkında suç duyurusunda bulundu
CHP İl Başkanı Serdar Seyhan, şikâyet dilekçesini, Belediye Başkan adayları Ümit Özgümüş, Turan Özer, Turgay Develi ve avukatı Yusuf Akıncı ile birlikte Cumhuriyet Savcılığı'na verdi. Daha sonra adliye sarayı önünde basın açıklaması yapan Seyhan, Adana'da sandık sonuç tutanaklarının değiştirildiğine dair görüntüler ile belgelerin ortaya çıkmasıyla