yüzün

Kiev’de eylemciler polisi havai fişekle dağıttı
Kamerası kayıt halinde iken yüzüne taş isabet eden ve hafif şekilde yaralan Cihan muhabirine ilk müdahale olay yerinde hazır bekleyen bir ambulansta yapıldı.Olayda yüzün üzerinde eylemci ağır yaralandı.
Kasımpaşa'lı Sanharib Malki: 15 yaşına kadar sokakta oynadım
Küçükken yaşadığın bu sıkıntıları anlatırken bile yüzün gülüyor. Röportaj boyunca da hep pozitif bir insan izlenimi verdin. Olaylara her zaman iyi tarafından mı bakarsın?
Daum: Fenerbahçe favori ama bizi ciddiye almazsa şansımız var
Fenerbahçe’nin çok büyük kalitesinin yanı sıra bizim de yüzden yüzün üzerine çıkmamız gerekiyor. Fenerbahçe bizi ciddiye almazsa o zaman şansımız vardır. Eğer Konyaspor müsabakasındaki gibi bir performans ortaya koyarsak şansımız az.
Yüzü tamamen yanan Suriyeli çocuğun tüm yüz derisi yenilendi
Ertan Günal, hastanın kendisine yüzündeki izler ve deri çekilmeleri ile başvurduğunu belirterek, çocuğun aynı zamanda alt göz kapağında ki deri çekilmesine bağlı olarak her iki gözünde kuruma ve görme kayıpları meydana geldiğini ifade etti.
Bimeks, Şanlıurfa'da ikinci mağazasını açtı
Nihayetinde birden yüzün üzerine çıkıyoruz. 2015'te 160 mağaza ile tüm illerimizde olacağız. Adım adım bu hedefe doğru ilerliyoruz.
Yedinci yüz nakline ten rengi uyumsuzluğu engeli
Kırklareli'de yaşayan Recep Kaya, 2004 yılında ağabeyinin düğününde av tüfeğinin kazayla ateş alması sonucu yüzünden yaralandı. Kaya’nın, çene, yanaklar, dudak, burun ve alın bölgesi saçmalar nedeniyle deforme oldu.
İsviçre’de burka yasağı onaylandı
Kanton sınırları içinde geçerli yasa tasarı teklifi, halka açık yerlerde yüzün örtülmesini yasaklıyor. Sandıktan çıkan ilk sonuçlara göre Tessinli seçmenin yüzde 65’i teklifi kabul etti. İtalyanca konuşan Tessin halkı, 2009 yılında yapılan minare referandumunda yüzde 64 oy oranıyla yasağı desteklemişti.
BİK çalışanlarını öldüren gazete patronunun yargılanmasına devam edildi
yakınlarının avukatı Tezay Yıldırım da sanık avukatlarının tevsii tahkikat taleplerinin dosya kapsamı itibariyle bir değerinin bulunmadığını belirterek "Yüzün üzerinde mermi ile yakalanan ve olay için yapılan her türlü hazırlık göz önünde bulundurulduğunda tevsii tahkikat talebinin abesle iştigal olduğu anlaşılmaktadır
Emniyet sahte dolar uyarısı yaptı
Açıklamada, 1996 yılında tedavüle sürülen 100 ABD doları banknotların ön yüzünde bulunan portrenin etrafındaki çerçevenin dışında bir çizgi halinde 'The Unıted States Of Amerıca' ibaresi tekrarlanarak mikro yazıldığı vurgulandı.
Hafriyat çalışmalarında Roma dönemine ait lahit bulundu
Kireç taşından yekpare blok bir taşın oyulması ile oluşturulan lahidin uzun yüzünün sol tarafında, stilize çelenk içerisinde başı örtülü ve cepheden verilmiş bir kadın büstü bulunuyor. Orta sahnede sağ eli ile sopa, sol eli ile saban tutan ve önünde bir çift öküz bulunan erkek çiftçi kabartması yer alıyor.
Doktor tebessümü hastaların kendisini daha iyi ifade etmesini sağlıyor
İngilizce bildiğim için turist hastalarımla genelde ameliyat öncesi şaka ve esprilerle yüzünün gülmesini sağlarım. Çoğu Alman, İngiliz, Belçika, Hollanda, Norveç ve İsveçli hastam iyileştikten sonra ülkelerine dönerken boynuma sarılarak gidiyor.
Çift görme, şaşılık belirtisi olabilir
hakkında bilgi veren Altuğ, “Gözlerde paralelliğin kaybolması, gözlerde ağrı, sulanma, çift görme, bulanık görme, üç boyutlu görüntünün kaybolması, baş veya yüzün bir tarafa dönük olması, çenenin kalkık olması, başını öne eğip gözünü yukarı kaldırıp bakması sayılabilir.
Tatvan’da 3. triatlon yarışları yapıldı
Yaklaşık 10 ilden 40 sporcunun katılımıyla gerçekleştirlen yarışlarda Van Gölü’nün soğuk ve sodalı suyunda yüzün sporcular dereceye girmek için bir birleriyle kıyasıya yarıştılar. Renkli görüntülerin yaşandığı yarışlarda yüzme etabınıu bitiren sporcular gölden çıktıktan hemen sonra bisiklet yarışına katıldılar.
Alanya'da avakado hasadı başladı
Dünya genelinde yüzün üstünde avokado çeşiti bulunmakta, Türkiye'de ise ekolojik koşullar nedeni ile bir çok çeşit ülkemiz şartlarına uyum sağlayamamakta. Yüksek ısı ve nem ortamında yetişen avokado başta Alanya olmak üzere Akdeniz sahil bandında don riski olmayan bölgelerde yetiştirildiğine dikkat çeken Alanya İlçe Tarım Müdürü
Prof. Özkan, yüz nakli yaptığı hastaya 'konuşsun' diye dilde nakletti
Ömer Özkan, altıncı yüz naklinde Salih Üslün (54) isimli hastaya, yeni bir yüzün yanında dilde naklettiğini açıkladı. 4 tam yüz nakliyle dünyada ilk sırada yer alan Prof. Dr. Özkan, rekor peşinde olmadığını amacının insanlara yardımcı olmak olduğunu vurguladı.
Yılanın soktuğu çocuk 7 gün sonra sağlığına kavuştu
Mehmet Duru, çocuğun hastaneye getirildiğinde yüzün sol yarısında boynuna ve enseye ilerleyen morluk ve şişlik bulunduğunu, zehrin etkisine bağlı oluşan şişlik nedeniyle nefes alma zorluğu çektiğini söyledi.
Türkiye’nin 6’ncı yüz nakli yapılacak
Motosiklet kazasında yaralanarak, kaldırıldığı Özel Medstar Hastanesi’nde beyin ölümü gerçekleşen bağışçının yüzünün, eşi Ömer Özkan tarafından alınacağını anlatan Özlenen Özkan, ateşli silahla yaralanan Salih Üslün’ü ise kendilerinin hazırlayacağını kaydetti.
Yılmaz: Biz hizmet için fırsat arıyoruz, birileri yıkmak için bahane arıyor
İnsan yeryüzünde Allah’ın halifesidir. Dolayısıyla da insanı incitirsen Allah’ı incitmiş olursun. Ola ki incittiğin insanı Allah seviyorsa o zaman korkmak lazım.
Kendi bayramlıklarını kendileri dikiyor
Toplam 30 kursiyerin bulunduğu Şehitkamil Belediyesi Aktoprak Sosyal Tesisi'nde bir ayda yüzün üzerinde etek, onlarca gömlek, çocuk elbisesi ve genç elbisesi dikildi. Yaklaşan Ramazan Bayramı münasebetiyle dikiş nakış öğrenen kadınlar bayramlıklarını dikiyor.
Arınç: Demokrasilerde balans ayarı sandıkta olur (1)
Senin oğlun ve gelinine genel başkanın 'çapulcu' diye hitap ettiğinde yüzün kızarmadı. Benim oğlum ve gelinime 'Çapulcu' diyecek birini konuşturmam ben. Benim çocuklarıma kimse çapulcu diyemez.
Polatlı'da 3 bin yıllık tarih gün yüzüne çıkarılıyor
Bu yıl yapılan çalışmalarda 50 parça eser gün yüzüne çıkarıldı. Kazı ekibi ayrıca antik kentte bulunan giriş kapısı ile teras binalarda restorasyon çalışmaları yürüttü. Orta Anadolu’nun en büyük şehri olan Gordion'da bu yıl yapılan kazı çalışmalarında ikinci bir büyük kapıya rastlandı.
Mısır'da hayatını kaybedenler için Elazığ'da cenaze namazı kılındı
tepki gösteren Mısır halkına polis ve asker tarafından gerçek mermilerle saldırıldığını ifade eden Koca, “Dün itibari ile Rabiatü’l-Adeviyye meydanında yüzün üzerinde kardeşimiz şehit edilmiştir. Beş bin civarında yaralı vardır.
Mısır’da ölenler için Aksaray’da gıyabi cenaze namazı
Dün itibari ile Rabiatul Reviyye Meydanı’nda yüzün üzerinde kardeşimiz şehit edilmiştir. 5 bin civarında yaralı vardır. Meydandaki Sara Hastanesi yetersiz kalmıştır.
Lüks araç çaldığı iddia edilen 6 şüpheli yakalandı
Öte yandan gözaltına alınan şahısların oto hırsızlığının yanı sıra ev ve iş yeri hırsızlığı gibi olaylara da karıştıkları ve her birinin yüzün üzerinde sabıka kaydı bulunduğu öne sürüldü. İfadeleri alınan zanlıların pazartesi günü Kocaeli Adliyesi’ne sevk edilmeleri bekleniyor.
Recep Sert, 2 hafta içerisinde yeni yüzünü görebilecek
ANTALYA - Türkiye'nin beşinci yüz nakli yapılan Recep Sert, iki hafta içerisinde yüzünü aynada görebilecek. Sert'in şuan için tamamen makinelerden çıkarıldığı, pazartesi itibariyle de yoğun bakımdan çıkacağı açıklandı.
Arabada açılan cam ve klima yüz felcine neden oluyor
Yüzün dış görünüşünde yada çiğnemede sorunlar oluşturan yüz felcinin göz kapanmasını da olumsuz etkileyebildiğini kaydeden Kasımoğlu, "Islak yüzle soğuğa ya da rüzgara maruz kalma, sıcak havalarda arabanın klimasını yüze
CHP'li Koç: Erdoğan'ın kumaşından demokrat çıkmaz
Bundan sonra Dolmabahçe'deki Bezmialem Camii'ne bile gidecek yüzün yok senin." DAVUTOĞLU'NUN SÖZLERİNİ ELEŞTİRDİDışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun Suriye'de bir 'de facto' uygulamasını kabul etmeyecekleri ve sınırda güvenlik önlemlerinin artırılacağı yönündeki açıklamalarını
Beşinci yüz nakli yapılan hastanın ağabeyi Sert: Recep umudunu hiç kaybetmedi
Kardeşinin 2007'de silahı temizlerken ateş aldığını, yüzüne isabet ettiğini belirten ağabey Sert, bugüne kadar çok sayıda tedavi gördüğünü ve 40'a yakın ameliyat geçirdiğini ifade etti. 21 Ocak 2012'de Uğur Acar'a yapılan ilk yüz naklinin ardından umutlandıklarını belirten Metin Sert, "Doktorların yaptığı başarılı sonuçlardan umutlandık.
Beşinci yüz nakli olan Sert, 10 gün sonra katı gıdayla beslenmeye başlayacak
Yüzün oturmasının 15-20 gün süreceğini belirten Özkan, "Ailesine yoğun bakımdayken görmelerine izin vermeyiz." şeklinde konuştu. Yüz nakli için donör çıktığında 2 hastanın gündeme geldiğini belirten Özkan, ancak tüm puanlamada Recep Sert'in önde olduğunu için ona nakil yapıldığını
Türkiye’nin beşinci yüz nakli ameliyatı başladı
Özkan, yüzün gayet iyi olduğunu kaydetti. (CİHAN)
Yıldız'dan benzin açıklaması: Otomatik fiyatlama uzun süredir devrede
Ve yüzün üzerinde özel sektör temsilciğinin de müracaatı söz konusu. Bu yalnızca Türkiye’nin değil bölgenin de bir borsası olacak. Şeffaf bir rekabetçi piyasanın oluşması için EPİAŞ’a önem veriyoruz.
Karadeniz'deki insan yutan akıntılara dikkat
Çıkmak için kıyıya paralel olarak yüzün. Derin nefes alarak kendinizi yormadan suda uzun süre kalmaya hazır olunuz, rip akıntısına kapılan birini bilinçsizce kurtarmaya çalışmak çok tehlikelidir. Çok kişi bu sırada hayatını kaybetmiştir.
Başbakan Erdoğan: Mesele, işleyen ekonomi ve demokrasiyi durdurmak
Türkiye'nin sorunlarını, 76 milyonun sorunlarını, yüzde yüzün sorunlarını hep kendi sorunumuz olarak kabul edecek, ayrım yapmadan bunların üzerine gitmeye devam edeceğiz. Bu milletvekilinin hem Türkiye'nin birliğine hem de şahsıma karşı ağır tahrik ve hakaretlerini biz yargıya taşıdık.
17 bin aile ziyaret edildi 3 bin kız öğrenci okula kazandırıldı
Her olaydan ders çıkarak kendimizi yenilediğini aktaran Güvenç, bu sıkıntıların içerisinde 6 ayda yüzün üzerinde okul bin 800’ün üzerinde derslik yapımı başarıldıysa buna saygı duyulması gerektiğinin altını çizdi.
Erdoğan: Bizi millet getirdi millet götürür, başkaları değil
Sadece kendi seçmenini düşünerek hizmet yapmadıklarını ifade eden Erdoğan, “Biz yüzde ellinin değil partisi olarak değil yüzde yüzün partisi gibi bu ülkeye hizmet veriyoruz. Yabancı medyanın sipariş üzerine ilan yayınlamamalarını kendilerine hatırlatırım.
Anadolu festivalinde kimi milletvekili gözleme açtı, kimisi öğrenci oldu
Programda konuşan Orhan, Türkiye’nin demokrasisiyle, ekonomisiyle büyüdüğünü belirtip bu yüzün Amerika’da göründüğünü belirtti. Orhan, “Bir kıtadan başka bir kıtaya bu kadar kapsamlı organizasyonu yapmak kolay değil.
6 ay yaşar dedikleri oğlunu anne sevgisi ile 18 yıl yaşattı (Özel)
Yüzde doğum lekeleri (nevus flammeus) genelde yüzün tek tarafında ortaya çıkar. Beyinde bulunan anjiyomlara benzer anjiyomlar gözün içinde, genelde ikincil glokomla birlikte gelişebilir. Sturge-Weber sendromu üç ana belirtiden oluşur.
CHP'li Erdemir: Tek bir cenazenin kalkmadığı her gün mutlu oluyoruz
Bir an önce 12 Eylül'ün vesayetini yansıtan yüzün üzerinde yasanın başta Siyasi Partiler Yasası, Gösteri ve Toplantı Yasası olmak üzere özel yetkili mahkemelerle ilgili yasaların yapılmasını istiyoruz.
Bir yaşında yüzü yanan Sakine estetik ameliyat için yardım bekliyor
Büyüdükten sonra bu halini insanlara anlatmaktan bıktığını ve insanların kendisini dışladığını ifade eden Sakine Özdemir, "İnsanlar bana, 'senin yüzün böyle, sen hiç hayaller kurma, çünkü gerçekleşmez' diyorlar.
Elazığ'da Piri Reis sergisi açıldı
Eserler içerisinde yüzün üzerinden bilgi mevcut. Genel hatları ile bakıldığı zaman bilim insanları, Kitabı Bahriye'yi ve haritaları incelemiş ve bilgiler tanınmıştır. Ayrıca bu etkinlik 500 yıldan beri devam ede geliyor.
Kantar Köprüsü, Mardin'i Batman'a 68 kilometre yaklaştıracak
Bu köprüden yüzün üzerinde köy ve mezra yararlanacak. İnsanlar kendi köylerine gitmek için 2-3 saat yol gitmesi gerekirken 15 dakikada gidip gelecek. Köprünün yapımına engel olan 15 metre uzunluğundaki kayalar dinamitlerle patlatıldı.
Katalonya Parlamentosu burka yasağını reddetti
Dini Özgürlükler Kanunu'nun değiştirilmesini isteyen C's partisi, "Kişinin tanınmasına engel teşkil edecek ve iletişimi sınırlayacak şekilde yüzün tamamını kapatan" elbiselerin kamusal alanlarda yasaklanması yönünde yasa tasarısı vermişti.
Darülaceze Saygı Kulübü yaşlıları mutlu etmeye devam ediyor
Darülaceze sakinlerinden Nazmiye Özkol ise kendileri için bir güler yüzün her şeyden daha önemli olduğunu anlattı. Özkol, “ Gerçekten çok duygulandım. Çünkü öyle bir şey ki gelenim gidenim yok.
Samsung'un yeni modeli parmak uçlarını dokunmadan algılıyor
Film izlerken yüzün başka tarafa çevrilmesi ile görüntü otomatik duruyor. Öte yandan megapikseli geliştirilmiş kamerası ile her türlü yazı ve barkotu algılayabiliyor.Galaxy S 4'ün en farklı özelliği ise sağlıklı bir yaşam için gerekli uygulamaları barındırması.
Diyarbakır Milletvekili Ensarioğlu: 21 Mart kalıcı barışa vesile olacak
Bu süreç başladığından bu yana yaklaşık 3 ay geçti, 3 ay içinden ondan önceki ayları hesap edersek yüzün üzerinde ölüm önlenmiş oldu. Yani ne dağdaki gençlerden nede askerlerimiz ve polislerimizden şehit edilen olmadı.
4. Yargı Paketi Meclis’te (2)
fıkra hükümlerine göre cezalandırılır: a) Terör örgütünün propagandasına dönüştürülen toplantı ve gösteri yürüyüşlerinde, kimliklerin gizlenmesi amacıyla yüzün tamamen veya kısmen kapatılması. b) Terör örgütünün üyesi veya destekçisi olduğunu belli edecek şekilde, örgüte ait amblem ve işaretlerin taşınması, slogan atılması veya ses cihazları ile yayın yapılması
Prof.Dr. Güçlü: Necip Fazıl özüne dönmesiyle şiire ihanetle suçlandı
Sami Güçlü ise “Yaşamı boyunca yüzün üzerinde dava açıldı. Yüz yıldan fazla hapis istemiyle yargılandı. Fiili olarak dört yıl hapis yattı.
Çin’de 247 "kanser köyü" var
Ancak o zaman rakamlar yüzün üzerinde idi. Şimdi ise rakamların 300’e yaklaşması büyük tepki alıyor.SUS! PAYI 11 DOLAR
Rus bilim adamları 1 kilogram ağırlığında meteor parçası buldu
Uzman Viktor Grohovski, bölgede yapılan incelemelerde şimdiye kadar yüzün üzerinde meteor parçası bulduklarını, bunların en büyüğünün de 1 kilogram olduğunu söyledi.Rusya Bilimler Akademisi üyesi de olan Grohovski, “30’ün üzerinde bilim adamı ile 50 kilometrekarelik bir alan tarandı.
Şivan Perwer'in dönmesi için imza kampanyası başlatıldı
com' adresli internet sitesinin öncülük ettiği kampanyada, şimdiye kadar yurt içi ve yurt dışından yüzün üzerindeki kişi, Perwer'in dönmesi için imza attı. İmza kampanyasının gerekçesi olarak ise Türkçe ve Kürtçe bir metin hazırlandı.