yüzüncü yıl üniversitesi fen edebiyat

Erçek 3.Flamingo Festivali düzenlendi
Van Valisi Münir Karaloğlu'nun bölgeye gelmesiyle başlayan etkinlikte, ilk önce Yüzüncü Yıl Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Özdemir Adızel ve ekibi tarafından getirilen dürbün ve teleskoplarla flamingoları izlendi.
Ayine açılacak olan Akdamar Adası araştırmacıların da ilgi odağı
Yüzüncü Yıl Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Özdemir Adızel, 2 yıl süren araştırması sonucunda, Akdamar'daki kabartmaların dünyada bir benzerinin olmadığını söyledi.
Türkiye, biyolojik çeşitlilikte zengin ülkeler arasında yer alıyor
Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Fevzi Özgökçe'nin konuşmacı olarak katıldığı konferans, Iğdır Kültür Merkezi'nde yapıldı. Konferansa Iğdır Valisi Saim Saffet Karahisarlı, Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof.
Van Valiliği'nin şiir dinletisinde Türkçe, Kürtçe ve Farsça şiirler okundu
Programın sürprizi ise Yüzüncü Yıl Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Metin Barlık'ın okuduğu "Bülbül" kasidesi oldu.
Hakkarili öğrenciler yöresel kıyafet defilesi düzenledi
Hakkari'de Turizm Haftası etkilikleri çerçevesinde düzenlenen yerel kıyafetler defilesi büyük ilgi gördü. Atatürk Kültür Merkezi salonundaki etkinliğe şehrin tek eğitim merkezi olan Ticaret Meslek Anadolu Lisesi, her yıl olduğu gibi bu yıl da düzenlediği birbirinden
Adli Tıp Kurumu Başkanlığı'na Doç. Dr. İnce atandı
Hukuk Müşavirliği'ne Ahmet Keleş, Planlama Uzmanlığı'na Daire Başkanı Ayşe Sema Güler, Van İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'ne Yüzüncü Yıl Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Zeki Taştan atandı.