ziraat bankası

Burdur'da sanal düve borsası kurulacak
Üyelerden gelen istek üzerine, tüm ilçelerdeki Ziraat Bankası'nda borsa hesabı açıldığını aktaran Başar, bunu nedenini şöyle açıkladı: “Havale bedeli olarak 30 lira isteniyordu. Üyelerimizin işini bırakıp da Burdur’a gelmelerindense, oradan havale edip bir şekilde muhasebecisiyle tescil yaptıran arkadaşlarımıza büyük yük getiriyordu.
‘Otomotiv Test Merkezi 5 bin havyanın otladığı merayı bitirecek’
Zaten hepsi Ziraat Bankası'nın, hepsine devlet gelip el koyacak bu durumda. Benim dedemin bana bıraktığı toprağı gelecek kamulaştırmada alacak. Biz ne için varız, ben dedemin bıraktığı toprağı, çayırı koruyamıyorsam neden varım.
Ziraat Bankası: 1 - Galatasaray FXTCR: 3
ANKARA - Salon: TVF Ankara Başkent Spor SalonuHakemler: Aziz Yener, Ayşin ErginayZiraat Bankası: Cüneyt, Abdelaziz, Horstink, Murathan, Serhat, Burak (Murat, Alperay, Mustafa, Serkan, Berkan)
'Tarım alanları son 10 yılda daraldı'
Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatifleri tarafından çiftçilere verilen krediler 22 milyar lirayı geçmiştir. 2013 yılının ilk altı ayında 3 milyona yakın çiftçimiz kredi kullanmıştır.
Acıbadem Erkekler Voleybol Ligi’nde ilk yarıyı Halkbank lider tamamladı
Ziraat Bankası – Gümüşhane Torul Gençlik: 3-2 (12-15, 25-21, 25-18, 17-25, 15-9,)Konak Belediye – Çankaya Belediye Anka: 3-0 (25-15, 25-18, 26-24)
Ali Kırbaş: 'Niye büyük takımlar elendi' diye bir şeyimiz yok
İSTANBUL - Türkiye Kupası isim sponsoru Ziraat Bankası'nda yönetim kurul üyesi Ali Kırbaş, Fenerbahçe, Beşiktaş ve Trabzonspor'un elenmesiyle ilgili bir sıkıntılarının olmadığını belirtti. Ataköy Olimpiyatevi'nde gerçekleştirilen Ziraat Türkiye Kupası 5.
Growtech, 52 ülkeyi Türkiye tarım sektörüyle buluşturuyor
Antalya EXPO Center'da, Turkcell ve Ziraat Bankası sponsorluğunda düzenlenen fuar 52 ülkeden 650 firmayı Türkiye tarım sektörü ile buluşturuyor. Bu yıl hayvancılık özel bölümünün de eklendiği fuar 7 Aralık'a kadar açık kalacak.
Growtech Eurasia 2013 Tarım Fuarı'na 52 ülke katılacak
4 – 7 Aralık tarihlerinde Antalya EXPO Center’da TURKCELL ve Ziraat Bankası sponsorluğunda gerçekleşecek. Fuarın açılışına Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker de katılacak.Konuyla ilgili yapılan açıklamaya göre geçen yıl 170 milyon TL’lik uluslararası iş bağlantısı yapıldı.
TÜTEVSİAD üyelerine bankacılık semineri verildi
ANKARA - Ziraat Bankası Pursaklar Şubesi Yöneticisi Uğur Ömer Diri, Teknik Elemanlar Vakfı Sanayici İşadamları Derneği (TÜTEVSİAD) tarafından düzenlenen seminerde dernek üyelerine küçük işletmeler için verilen AB destekli kredilerle
Erdoğan: Rusya’dan NATO’ya uygun ekipmanlar alıyoruz
Örneğin bizden önce Ziraat Bankası'nın sürekli borç içindeydi, bugün ise Türkiye ve Balkanların en dev bankası oldu. Bizden önce Türkiye’nin ihracatı 36 milyar dolar idi, bugün biz ise 155 milyar dolar ihracat yapıyoruz.
Tarım satış kooperatiflerinin borçları yeniden yapılandırıldı
Tarım Satış Kooperatif Birlikleri'nin bu çerçevede en geç 31 Aralık 2013 tarihine kadar Ziraat Bankası Genel Müdürlüğü ile protokol imzalaması gerekiyor. (CİHAN)
Ziraat Bankası Rusya’da atağa kalkıyor
1993’ten bu yana Moskova’da faaliyetlerini sürdüren Ziraat Bankası, yenilenen teknolojisi ve değişen hizmet modeli ile Türk yatırımcıların yanında yer alıyor. Ziraat Bankası Moskova Genel Müdürlüğü görevine başlayan Avni Demirci, Cihan Haber Ajansı’na (Cihan) yaptığı özel açıklamada yeni dönemde ürün değil, müşteriyi
Voleybolda, Teledünya Türkiye Kupası çeyrek final eşleşmeleri belli oldu
Erkekler: Ziraat Bankası - HalkbankFenerbahçe Grundig - Arkas SporGümüşhane Torul Gençlik - Maliye Milli Piyangoİstanbul Büyükşehir Belediyesi - Galatasaray FXTCR
SGK, prim borçlarını artık banka kartları ile tahsil edecek (Özel)
Buna göre, SGK web sayfasındaki Ziraat Bankası sanal POS uygulaması kapatılarak, belirlenen bankaların kredi kartları ve nakit kartları ile tahsilat yapılmaya başlandı. SGK, alacaklarını bugüne kadar kurumun web sayfasındaki Ziraat Bankası sanal POS uygulaması üzerinden gerçekleştiriyordu.
TOKİ’nin 35 bin liralık konutlarına yoğun talep
2013’te gerçekleştirilecek kura çekilişi ile hak sahipleri belirlenecek 448 konutluk projeden ev sahibi olmak isteyenlerin 8 Kasım 2013 tarihine kadar Ziraat Bankası Hamamönü Şubesi’ne başvurmaları gerekiyor.
'81 İl'den 81 Güzellik' isimli fotoğraf sergisi Cidde’de açıldı
misyon temsilcilerinin katıldığı gecede BYEGM Destek Hizmetleri Daire Başkanı Alaeddin Özafşar, İslam Kalkınma Bankası Başkan Yardımcısı Ahmet Tıktık, Ziraat Bankası Cidde Şube Md. V. Veysel Terzi, THY Cidde Şube Müdürü Osman Hacımahmutoğlu, Saturk Konsey Başkanı Bekir Kantarcı, Cidde Uluslararası Türk Okulu Müdürü Musa Şahin ve çok sayıda Suudi basın
Mübadelenin torunları Selanik yolunda
Babam, Osmanlı devletinin Yanya’daki Ziraat Bankası müdürü idi. Biz Yanya’da tek kelime Türkçe bilmiyorduk. Sadece biz değil oradan gelen yaklaşık bin 500 kişi de Türkçe bilmiyordu.” diye konuştu.
Bülent Arınç: Gençlerimiz mutlaka aşık olmalı
TİKA ve Ziraat Bankası'nın desteğiyle kurulan ve Türk fikir adamı Fethi Gemuhluoğlu’nun kütüphanede konuşan Arınç, Gemuhluoğlu’yla ilgili bir anekdotu paylaştı. Gemuhluoğlu’nun burs vereceği öğrencileri mülakata aldığını belirten Arınç, şu ifadeleri kullandı: “Bizim gençlerimizin hali malum, ben dahil.
Sınava tek başına giren engelli öğrenci, 15 dakika ek süre alacak
Ziraat Bankası Başkent/ANKARA şubesi, Türkiye Vakıflar Bankası Ankara Merkez şubesi ve Türkiye Halk Bankası Küçükesat/ANKARA şubelerinden herhangi birine, “Kurumsal Tahsilat Programı” aracılığıyla 10 lira yatırılması gerekiyor
35 bin liralık konutlara başvuru yarın başlıyor
gerçekleştirilecek kura çekilişi ile hak sahipleri belirlenecek 448 konutluk projeden ev sahibi olmak isteyenlerin 24 Ekim - 8 Kasım 2013 tarihleri arasında Ziraat Bankası Hamamönü Şubesi’ne başvurmaları gerekiyor.
Galatasaray: 1 - Ziraat Bankası: 3
İbrahim Emet, Ahmed Abdalla, Henry Bell, Muhammet Ertuğrul, Ahmed Salah (Mehmet Özbek, Yasin Aydın, Bogaçhan Zambak, Ferhat Akdeniz, Fırat Filiz)Ziraat Bankası: Cüneyt Dağcı, Abdelaziz, Horstink, Murathan Kısal, Serhat Coşkun, Mustafa Kavaz (Murat Karakaya, Burak Güngör, Orçun Ergun, Serkan Oguz)
TOKİ’den dar gelirliye bayram müjdesi
gerçekleştirilecek kura çekilişi ile hak sahipleri belirlenecek 448 konutluk projeden ev sahibi olmak isteyenlerin 24 Ekim - 8 Kasım 2013 tarihleri arasında Ziraat Bankası Hamamönü Şubesi’ne başvurmaları gerekiyor.
Erkeklerde Spor Toto Süper Kupa sahibini Bursa’da bulacak
Süper Kupa'yı 2008-2009 sezonunda İstanbul Büyükşehir Belediye, 2009-2010 sezonunda Ziraat Bankası, 2010-2011 ve 2011-2012 sezonlarında ise Fenerbahçe Grundig kazanmıştı. Spor Toto Süper Kupa (Erkekler) Program
Dışişleri Bakanı Davutoğlu, Karadağ’da temaslara başladı
Karadağ’da Türk yatırımlarının artması yönündeki beklentisini ifade eden Karadağ Dışişleri ve AB Bakanı Luksic, Ziraat Bankası’nın Podgorica’da şube açacak olmasından büyük memnuniyet duyduğunu belirtti.
Kayısı üreticisine don ve dolu desteği
Milletvekili Öznur Çalık, Malatya’da mart ayında gerçekleşen don olayı ile dolu yağışı nedeniyle yüzde 40’ın üzerinde ürünü zarar gören 3 bin 714 çiftçinin Ziraat Bankası ve tarım kredi kooperatiflerine olan borcunun erteleneceğini belirtti.
TOKİ, Yapracık’ta 3 günde 196 konut sattı
Kalan konutlar için başvurular Ziraat Bankası’nın tüm şubeleri tarafından 30 Eylül 2013 tarihine kadar kabul edilecek.Kira öder gibi taksitlerle ev sahibi olma fırsatı sunulan projede, 10 bin lira peşin 180 av vade ile konut sahibi olunabiliyor.
Emekliye banka promosyonu için ilk toplantı yapıldı
binasında gerçekleşen toplantışa Çalışma ve sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, SGK Başkanı Yadigar Gökalp İlhan, Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu ve Ziraat Bankası, Vakıfbank ile Halk Bankası Genel Müdürleri katıldı.
Ziraat Türkiye Kupası 2. tur müsabakaları kurası çekildi
Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Arif Koşar, TFF Genel Sekreter Yardımcısı Özcan Şepik, Maç Planlama Müdürü Besim Yalçın ile kulüp temsilcileri ve Ziraat Bankası yetkilileri katıldı.Profesyonel Kurul Başkanı ve Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Arif Koşar, "İnşallah bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Türkiye Futbol Federasyonu'na
TOKİ Ankara’da 10 bin lira peşin 180 ay vade ile ev satacak
Konutlar için başvurular Ziraat Bankası’nın tüm şubeleri tarafından 19- 30 Eylül 2013 tarihleri arasında kabul edilecek. TOKİ, Ankara-Eskişehir Karayolu üzerinde bulunan Yapracık bölgesinde Ankara’nın ikinci uydu kentini kurdu.
Hayvanları şaptan ölenler için kredi affı istendi
Değişik sebeplerle ürünleri zarar gören çiftçilerin Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatifleri'ne olan tarımsal kredi borçlarının bir yıl ertelendiğini hatırlatan Milletvekili Uzunırmak, inekleri şap hastalığından ölen Aydınlı köylülerin de kredi borçlarının affedilmesini istedi
Uşak’ta CHP’den 'T.C.' protestosu
UŞAK - Ziraat Bankası'nın Uşak'taki şubesinin tadilatı yapılan yeni binasına asılan tabela, CHP'nin eleştirisine sebep oldu. Tabelada "T.C" ibaresi olmamasına tepki gösteren CHP Milletvekili Dilek Akagün Yılmaz ve Uşak İl Başkanı Bülent Horasan, parti binasında bir basın toplantısı düzenledi.
'Türkiye 1 milyar Avroluk tarım ve kırsal kalkınma bütçesini kullanmalı'
Türkiye'nin, kırsal kalkınmaya son 10 yılda ciddi kaynaklar aktardığını ifade eden Küsek, "Örneğin Ziraat Bankası tarım sektöründen sıfır faizli krediler veriyor. Geçen yıl bu 3,5 milyar TL civarındaydı.
Düşük faizli çiftçi borçlarına 1 yıl süreyle yüzde 5 faizli erteleme imkanı
Kutlu, "Bu durumda olan üreticiler vade tarihi dolduktan sonra 1 ay içerisinde Tarım Kredi Kooperatiflerine veya Ziraat Bankasına müracaat edecekler. Bu müracaatlar hasar tespit komisyonunca değerlendirildikten sonra yüzde 5 faiz ve 1 yıl süreyle borçlar ertelenecek.
Tarsus'ta belediye işlemlerinde tüm bankaların kartları kullanılabilecek
Sistemle ilgili uzun süredir çalışma yaptıklarını ifade eden Başkan Kocamaz, “Ziraat Bankası kendi kartıyla bu işin olması yönünde bir yaklaşım gösterilmişti. Bizde bütün banka kartlarının kullanılmasının daha uygun olacağını belirttik.
TZOB: Çiftçiye verilen destek gelir değil, vergi kesintisi yapılmamalı
Şemsi Bayraktar, destekten yüzde 4 kesinti yapılması ve Ziraat Bankası’nın destek ödemelerinden vergi dışında da ücret almasının çiftçiye ağır yük getirdiğini bildirerek, “Çiftçiye verilen desteklerden kesinti yapılmamalı.
Kadın girişimci ve mikro işletmelere 1,3 milyar TL destek
ANKARA - Ziraat Bankası, Avrupa Yatırım Fonu (AYF) işbirliğiyle mikro işletmelere ve kadın girişimcilere kredi desteğini 1,3 milyar TL’ye çıkardı. Konuyla ilgili Ziraat Bankası'ndan yapılan açıklamada, 2012 sonunda Avrupa Yatırım Fonu’ndan sağlanan teminatla ticari faaliyete yeni başlayan mikro ölçekli işletmelere
Devletin çiftçiye destek fonundan garip banka kesintisi
ANKARA - Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, çiftçiye bu sene vereceğini duyurduğu 9 milyar TL destekleme fonunu Ziraat Bankası üzerinden dağıtmaya başladı. Ancak çiftçiler devletin kendisine taahhüt ettiği destek fonunu, kuruşu kuruşuna bankadan alamadıklarından dert yanıyor.
Afetzede çiftçilerin borçları 1 yıl ertelenecek
Gazete'de yayınlanan Bakanlar Kurulu kararına göre afetler sebebiyle yüzde 30 ve daha fazla zarar gördüğü hasar tespit komisyonlarınca belirlenen çiftçilerin Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatifleri Birliği'ne olan zirai kredi borçlarının, kararın yayınlanmasından itibaren bir ay içerisinde müracaat etmeleri üzerine yüzde 5 faizle
TZOB: Ülkemizde manda kaymağı ve yoğurdu tarih olmamalı
Ziraat Bankası ve Tarım ve Kredi Kooperatifleri kanalıyla üreticilere düşük faizli kredi kullandırıldı. Besilik erkek mandaya karkas kilogram başına destek verildi.
CHP'li Demiröz'den Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’na eleştiri
eleştiren İlhan Demiröz, köylülerin zararlarının karşılanmasına ilişkin somut bir bilgi vermek yerine tarım sigortaları, tarım kredi kooperatifleri ile Ziraat Bankası’nın hukuksal durumunun açıklanmasıyla yetinilmesine tepki gösterdi.
Kazalar mobese kameralarına yansıdı
Temmuz ayı içerisinde Ergan, Kavakyolu, Ekşisu, Çevreyolu, Kemah ve Ziraat Bankası önünde meydana gelen trafik kazaları mobese kameraları tarafından kayıt edildi. Sürücülerin dikkatsizliğinin ön plana çıktığı kazalarda 3 kişi yaralanırken, araçlarda maddi hasarlar meydana geldi.
Mezitli'de dolu mağduru çiftçilere 100 bin TL ödenek ayrıldı
Çiftçilerin Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatifi’ne olan borçlarının bir yıl ertelendiğini duyuran Milletvekili Uzun, narenciye için de desteklerin devam edeceğini bildirdi. Çiftçinin yaralarının sarıldığını kaydeden Uzun, “Tepeköy’de yaşanan dolu yağışından ağaçlar, bahçeler ve meyveler zarar görmüştü.
Tapu ve Kadastro 7. Bölge Müdürlüğü kaynaşma iftarı düzenledi
Bölge Müdürü Habil Oğan, Devlet Su İşleri (DSİ) Bölge Müdürü Okan Bal, Vakıflar Bölge Müdürü Metin Evsen, Çaykur Bölge Müdürü Sinan Yılmaz, Ziraat Bankası Bölge Yöneticisi Abubekir Ün, Yurt-Kur Bölge Müdür Yardımcısı Metin Yılmaz, başmüfettişler İzzet Tepedelenli, Ali Sarıbıyık, bölge müdür yardımcıları, şube müdürleri
CHP'li Özkan'dan şap uyarısı
ANKARA - CHP Burdur Milletvekili Ramazan Kerim Özkan, hayvanlarda görülen şap hastalığı nedeniyle zor durumda olan üreticilerin tarım kredi ve Ziraat Bankası borçlarnını faizsiz 2 yıl ertelenmesini, ölen hayvanların da tazminat
Lisanslı depoculuğa teşvik sinyali
Ziyaretlerde, pamuğunu lisanslı depoya koyan üreticilerin teşvik edilmesi ve Ziraat Bankası'nın tarım kredilerinde artan bürokrasinin azaltılması başta olmak üzere bir dizi konu görüşüldü.İTB Heyeti, ilk ziyareti Eker'e yaptı.
Emniyetin iftarında esnaf, muhtar ve kanaat önderleri bir araya geldi
olabilmek için Ramazan ayında hayata geçirilenlerin 12 aya yayılması gerektiğinin altını çizerek konuşmasını şöyle tamamladı: “İngiliz polisine deseniz ki Ziraat Bankası nerededir? Bilmiyorsa dahi sizi alır götürür o yeri bulur ve sizi oraya bırakır.
Afyonkarahisar’da 4 ilçe daha doğalgaza kavuşacak
Ürün, “Vatandaşlarımızın bu nimetten yararlanabilmesinin tek yolu yaşadıkları ilçedeki Ziraat Bankası şubesine giderek masrafsız bir biçimde ön talep katılım bedelinin ödenmesidir. Toplam elektrik abone sayısının yüzde 60’ının abonelik için gereken başvuruyu yapması halinde BOTAŞ hemen bu ilçelerde yatırıma başlayacaktır.
Suriyeliler için 'Bayramda Birlikte Sevinelim' kampanyası
çerçevesinde Valiliğimizin izniyle Suriye'de mağdur olan insanlar için başlatılan 'Bayramda Birlikte Sevinelim' kampanyasında yapılacak nakdi yardımlar Mardin Ziraat Bankası Yenişehir Şubesinde açılan hesap numaralarına yatırılabilecektir.
Hacettepe Üniversitesi’nden LYS ikramı
Beytepe Yerleşkesi'nde LYS’ye gelen ailelere Piramit Kafe, Öğretim Üyeleri Kafeteryası ve Ziraat Bankası önünde ücretsiz ikramlarda bulunuldu. (CİHAN)
Ali Babacan: 49 bankanın 35’inde yabancı hissesi var
Buna göre hissesinin tamamı kamuya ait olanlar; Ziraat Bankası, Adabank AŞ, Birleşik Fon Bankası AŞ, İller Bankası ve Türkiye İhracat Kredi Bankası AŞ şeklinde. YABANCI HİSSESİ OLAN BANKALARIN LİSTESİ