Hacettepe Üniversitesi’nden LYS ikramı

23 Haziran 2013 - 13:45

ANKARA - Hacettepe Üniversitesi, Lisans Yerleştirme Sınavı’na (LYS) giren öğrenciler ile onlarla birlikte gelen aileleri ile yakınlarına çay, kahve, çorba ve kuru pastadan oluşan ikramlarda bulundu.

Rektör Prof. Dr. Murat Tuncer, daha önce YGS için gelen öğrencilerle yakınları için yaptırdığı ikram uygulamasını geleneksel hale getirdi. Rektör Prof. Dr. Murat Tuncer, sınava girmek için kahvaltı yapmadan gelen gençlerin bu eksikliği Hacettepe’nin sunduğu imkan çerçevesinde giderebildiklerini belirtti.

Aynı zamanda aileler ve yakınlarının da sınav süresince rahat edecekleri bir ortam oluşturmak için üniversite kampüsündeki kafeteryaların ikramda bulunacak şekilde açık tutulduğunu bildiren Tuncer, bu hizmetler için misafirlerden herhangi bir ücret alınmadığını kaydetti. Tuncer, “Öğrenciler ve aileleri açısından son derece önemli bir zaman diliminde iyi bir ev sahipliği yapmaya, onları memnun etmeye gayret ettik. Bize iletilen teşekkür mesajları doğru bir uygulama yaptığımızı gösteriyor.” dedi.

Sağlık, Spor ve Kültür Daire Başkanı Ali Esenkaya ve İktisadi İşletmeler Müdürü Kadir Yıldırım de Beytepe Yerleşkesi'nde yüzlerce misafiri ağırladıklarını ve sundukları sıcak ortam ile yaptıkları ikramlardan misafirlerin memnun kaldıklarını ifade etti.

Beytepe Yerleşkesi'nde LYS’ye gelen ailelere Piramit Kafe, Öğretim Üyeleri Kafeteryası ve Ziraat Bankası önünde ücretsiz ikramlarda bulunuldu.

(CİHAN)


Güncel