Hacı Hasdemir, son yolculuğuna dualarla uğurlandı

09 Kasım 2013 - 16:55

TOKAT - Zaman Gazetesi'nin deneyimli spor muhabiri, gazeteci, yazar Hacı Hasdemir memleketi Tokat’ın Turhal ilçesinde dualarla toprağa verildi. Hasdemir, omurilik kanseri nedeniyle bir süredir hastanede tedavi görmesine rağmen dün tedavi altında tutulduğu Samatya Devlet Hastanesi'nde hayata gözlerini yummuştu.
Binevler Mehmet Akif Ersoy Camii'nde kılınan Hacı Hasdemir’in cenaze namazına gazeteci arkadaşları ve çok sayıda seveni katıldı katıldı. İkindi namazının ardından kılınan cenaze namazında merhum için helallik istendi. Sevenlerinin gözyaşları arasında omuzlara alınan merhumun naaşı Boyacılar Mezarlığı'nda toprağa verildi.

HASDEMİR ÇIKARDIĞI KİTAPLAR İLE ADINDAN SÖZ ETTİRMİŞTİ

Hacı Hasdemir, spor muhabirliğinin yanı sıra çıkardığı kitaplarla da adından söz ettirmişti. Hasdemir’in Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın futbolculuk yıllarını anlatan ''Aman Babam Görmesin'' kitabının yanısıra, ''İstanbul’un 100 Sporcusu'', 2002 Dünya Kupası'nda A Milli Takım'da forma giyen oyuncuların hayatının anlatıldığı "Yıldızların Dünyası" ve ''İstanbul’un 100 Spor Kulübü'' isimli eserleriyle de tanınıyordu.

VEFAT HABERİ SOSYAL MEDYADA GÜNDEM OLDU

Deneyimli muhabirin ölüm haberinin ardından birçok seveni ve tanıyanı sosyal medya üzerinden taziye mesajı yayınladı. Aralarında Zaman Gazetesi Genel Yayın Müdürü Ekrem Dumanlı, eski milli futbolcu ve AK Parti İstanbul Milletvekili Hakan Şükür, Zaman Gazetesi Genel Yayın Müdür Yardımcısı Mehmet Kamış, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Cihan Haber Ajansı Genel Müdürü Abdülhamit Bilici'nin de yer aldığı pek çok isim Twitter üzerinden taziye mesajını paylaştı. #HacıHasdemir etiketi ile paylaşılan mesajlar TT listesinde de yer aldı.
1973 yılında Yozgat’ta doğan Hacı Hasdemir, 1994 yılında Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi'nden mezun oldu. Meslek hayatına 1995 yılında Samanyolu Televizyonu'nda başlayan Hasdemir, daha sonra Zaman Gazetesi Spor Servisi'ne geçti. Hastalığına kadar mesleğini severek yapan tecrübeli muhabir meslektaşları tarafından da çok sevilen bir insandı. Merhum Hacı Hasdemir evli ve Emir (10) ve Zeynep (7) isimli iki çocuk sahibiydi.

(CİHAN)


Spor