Hakkari'de Özel Harekat'tan operasyon: 3 kişi gözaltına alındı

30 Ocak 2012 - 15:18

HAKKARİ - Hakkari İl Emniyet Müdürlüğü Özel Harekat Şubesi timleri, bir ihbar üzerine Karşıyaka Mahallesi´ni ablukaya alarak, mahallenin üst kısımlarında bulunan kayalık alanındaki mağaraları aradı. Farklı bir mahallede operasyon yapan güvenlik güçleri 3 kişiyi gözaltına aldı.

Hakkari'nin Bulvar Caddesi'nde bir iş merkezi önünde meydana gelen ve 1 üniversite öğrencisinin hayatını kaybettiği, 3´ü polis olmak üzere 27 kişinin yaralandığı patlamanın ardından, Hakkari´de güvenlik önlemleri üst seviyeye çıkartıldı.

Hakkari İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, vatandaşlardan gelen her ihbarı dikkate alarak ani operasyonlar yapıyor. Öğle saatlerinde bir ihbarı değerlendiren Özel Harekat Şubesi timleri, zırhlı araçlarla şehirden 3 kilometre uzaklıkta bulunan Karşıyaka Mahallesi´ni ablukaya aldı.

Keskin nişancılar şüpheli görülen kayalık kesimlere doğru nişan alırken, bazıları ise dürbünlerle etrafı gözetledi. Mahallenin üst kısımlarında bulunan kayalık alana çıkan timler, burada bulunan mağaraları tek tek aradı.

Öte yandan, farklı bir mahallede operasyon yapan güvenlik güçlerinin 3 kişiyi gözaltına aldığı öğrenildi. Gözaltına alınan şahısların patlama ile ilgileri olup olmadığı konusunda incelemelerin sürdüğü öğrenildi.

(CİHAN)


Güncel