Halepli girişimci kadınlar, diplomalarını Gaziantep Sanayi Odası Başkanı Nejat Koçer'den aldı

20 Kasım 2009 - 17:38

Gaziantep Sanayi Odası (GSO) ve Halep Sanayi Odası tarafından Türkiye-Suriye İşbirliği programı kapsamında Halep'te düzenlenen "Kadın Girişimcilik Eğitimi" tamamlandı.

Eğitime katılan Halepli girişimci kadınlara diplomalarını GSO Başkanı Nejat Koçer verdi.

Halep Sanayi Odası'nda düzenlenen diploma törenine katılan Koçer, Halep Sanayi Odası Başkanı Mehmet Sabbah Şerebeti, Halepli girişimci kadınlar ve sanayicilerle bir araya geldi.

Koçer, burada yaptığı konuşmada, Gaziantep'in en önemli değerlerinden birinin girişimci insan profili olduğu söyledi.

Koçer, "Türkiye-Suriye işbirlikleri programı çerçevesinde, Halep Sanayi Odası'yla birlikte yürüttüğümüz projenin bugün meyvelerini almak çok güzel. İki dost şehir olan Halep ve Gaziantep'in birbirine benzer birçok ortak özelliği var. Gaziantep olarak büyük önem verdiğimiz kadın girişimcilerimize burada da önem verildiği görmek bizi oldukça memnun etti." dedi.

Halep Sanayi Odası ile birlikte ortak işbirliği kararı aldıklarını hatırlatan Koçer, "Suriye olan işbirliğimizi her alana taşımalıyız Bu bağlamda, Halepli ve Gaziantepli girişimci kadınlarımızı bilgi ve birikimlerini paylaşmaları adına bir araya getirmekte fayda olduğunu düşünüyorum. Biz de kendilerini Gaziantep'te ağırlamaktan büyük memnuniyet duyarız. En kısa sürede Gaziantep'te de bu tür bir eğitim programı uygulamak istiyoruz. Çünkü ülkelerin kalkınmalarında kadınların rolü inkâr edilemez. Bu nedenle bizler, kadın girişimcilerimize değer veriyor ve kalkınmanın hep birlikte olacağına inanıyoruz. İki kardeş şehrin odaları olarak, önemli projeler yürütebilir, Halepli ve Gaziantepli girişimci kadınları bir araya getirerek ortak çalışmalar yapmalarına ve imkân verebiliriz." diye konuştu.

Halepli kadınlar da Koçer'i Halep'te görmekten memnuniyet duyduklarını belirterek, Gaziantep ile yürütülecek ortak projelerde yer almak istediklerini söyledi.

Türkiye'nin Halep Başkonsolosu Adnan Keçeci ve GSO Başkan Yardımcısı Mehmet Özmen'in de katıldığı tören Nejat Koçer'in eğitimi tamamlayan Halepli kadınlara diplomalarını vermesi ve hatıra fotoğrafı çektirmesiyle sona erdi.


(CİHAN)


Türkiye