Halk Ozanı, Vodafon'a 200 bin TL'lik tazminat davası açacak

29 Haziran 2009 - 11:29

Hülya Avşar ve Bülent Ersoy'a olan aşkını kendi yazıp söylediği türkülerle dile getiren Halk Ozanı Yakuphan, izni olmadan, 'Çalarken Dinlet' servisinde 16 kontör karşılığı türküsünü satışa çıkaran GSM operatörü Vodafone hakkında 200 bin TL'lik tazminat davası açacak.

Geçtiğimiz yıl kendi yazdığı şiiri türküye dönüştüren Yakuphan, Hülya Avşar için 'Hülya sen benim herşeyimsin', Bülent Ersoy için de 'Herşeyimsin' isimli albümler çıkarmıştı. Bu albümlerde 2 sanatçıya olan aşkını haykıran sanatçı böylece tanınmıştı. Avşar ve Ersoy'a olan aşkını Alanya'da bulunan havuzlu parkta ilan eden sanatçı, Vodafone'un 'çalarken dinlet' servisinde türkülerini görünce şaşkınlık yaşadı. Harekete geçen Yakuphan, meşhur olduğu havuzlu parka gelerek açıklama yaptı.

Kendisinin izni olmadan türkülerini servis eden GSM operatörü Vodafone firmasına 200 bin TL'lik tazminat davası açacağını kaydeden Halk Ozanı, davayı kazandığı takdirde Hülya Avşar'a olan aşkını bu kez havuzlu parkta çekeceği kliple dünyaya duyuracağını belirtti. 'Gece gündüz demeden, uyku uyumadan yazdığım türkülerimi kimse izinsiz kullanamaz' diyen Yakuphan, Türkiye'de sanata ve sanatçıya yeteri kadar önem verilmediğini dile getirdi. Büyük emeklerle yazılarak söylenen eserlerin çalınmasının önüne geçilmesi gerektiğini kaydeden Yakuphan, "Hem Hülya Avşar'a hem de Bülent Ersoy'a olan aşkım ilk günkü gibi devam ediyor. İki sanatçı için de yeni türküler yazacağım. Aşkımı duymaları için herşey yapmaya hazırım. Yeter ki sesimi duysunlar. Tek isteğim sesimi duymaları." dedi.


(CİHAN)


Yerel