Halter Yıldız Kulüpler Türkiye Şampiyonası Merzifon'da başladı

05 Temmuz 2013 - 23:37

AMASYA - Merzifon’da 3 gün sürecek Yıldız Kulüpler Türkiye Şampiyonasına start verildi. Merzifon kapalı Spor Salonu'ndaki şampiyonaya 25 ilden 40 kulüp ve toplamada 282 sporcu katıldı.

Üç gün sürecek şampiyonanın açılışına Amasya Valisi Abdil Celil Öz, Merzifon Kaymakamı Mehmet Fatih Geyim, AK Parti Genel Başkan Danışmanı Akif Gülle, Merzifon Belediye Başkanı Mehmet Kadri Aydınlı, Merzifon Kaymakamı Mehmet Fatih Geyim,Dünya ve Olimpiyat Eski Halter şampiyonu Halil Mutlu,Türkiye Halter Federasyonu Başkanı Tamer Taşpınar, Gençlik ve Spor İl Müdürü Erdin Acar,siyasi parti ilçe başkanları daire müdürleri ve spor sever vatandaşlar katıldı.

Yıldız Kulüpler Halter Şampiyonası'nın açılışında konuşan Amasya Valisi Abdil Celil Öz, Türkiye'nin her alanda gelişirken sporda da adını duyuran başarılara imza attığını ifade etti. Amasya'nın dünya çapında sporcular yetiştirdiğini hatırlatan Vali Öz, "Amasyamız son yıllarda Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığının il genelinde yaptığı spor salonları, yüzme havuzları ve sentetik çim sahalar başta olmak üzere toplam 50 milyon bedelinde sporda yatırım aldı. Elimizde her türlü imkanlarımız varken inşallah bu pırıl pırıl genç sporcularımız dünyaya ülkemizin adını başarılarıyla duyuracaklar. Sporcularımızın tamamına başarılar diliyor ve tebrik ediyorum. Böyle bir organizasyonun Merzifon'da, dolayısıyla ilimizde gerçekleştirilmesi nedeniyle Federasyon Başkanımız başta olmak üzere tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum." dedi.

Türkiye Halter Federasyonu Başkanı Tamer Taşpınar da, önceki yıllarda uluslararası müsabakalar için Türkiye'de salon bulamadıklarını ancak artık Türkiye'nin Akdeniz Olimpiyatları yapılan, Dünya Olimpiyatları'na aday bir ülke olduğuna dikkati çekti.

Merzifon Belediye Başkanı Mehmet Kadri Aydınlı ise Merzifon'u sporda da merkez haline getirmek için Belediye olarak özenli bir çalışma yürüttüklerini söyledi. Bu tür organizasyonlar sayesinde kültürel ve sportif alanlarda da etkili aktif bir ilçe olmaktan mutluluk duyuyoruz. Spora ve sporcuya sürekli destek olmaktan gurur duyduklarını belirten başkan Aydınlı, Halter Şampiyonası'nın Merzifon’da yapılmasından son derece mutluluk duyduğunu belirtti

Plaket töreni ve mehter gösterisinin ardından üç gün sürecek müsabakalar başladı.

(CİHAN)


Güncel