Has Partili gençlerden, iftara yetişemeyenlere su

08 Ağustos 2011 - 13:16

BURSA - Has Parti Yıldırım İlçe Başkanlığı gençlik kolları üyesi gençler, şehrin ana caddelerinde iftara yetişme telaşı içindeki yolculara su ikram ediyor.
Has Parti yöneticisi Ali Mollasalih, iftara yarım saat kala belirli bölgelerde ışıklarda ve kavşaklarda iftara yetişmek için bir an önce gitmek isteyen sürücülere su ikram ettiklerini söyledi. Mollasalih, "Ramazan boyunca başlattığımız su programları teravih sonraları farklı camilerde devam ederken şimdi ilçe gençlik kollarımız her akşam Yıldırım ilçemizin işlek olan caddelerinde trafikte sıkışan ve iftarına yetişme telaşında olan vatandaşlarımıza su ikram ederek oruçlarını açmalarına imkan sağlıyor. Biz bu hizmetle hem oruçlunun hayır duasını alıyor, hem de su şişelerinin üzerine yapıştırdığımız etiketteki bilgilendirme notumuzla bugünlerde susuzluk ve açlıkla kıvranan Afrikalı kardeşlerimize karşı da duyarlı olmaya davet ediyoruz." dedi.
Has Parti Yıldırım İlçe Gençlik Kolları Başkanı Hasan Parlak da su dağıtma çalışmasını ramazan boyunca sürdüreceklerini ifade etti.

(CİHAN)


Güncel