Haşimi'den Erdoğan'a: İslam dünyası Davos duruşunuzu unutmayacak

30 Eylül 2012 - 16:11

ANKARA - Irak Cumhurbaşkanı Yardımcısı Tarık Haşimi, Türkiye'nin gerek Filistin, gerek Arap Baharı konusunda halklara destek verdiğini belirterek, "İslam dünyası Davos'taki duruşunuzu unutmayacaktır." dedi.

Irak Cumhurbaşkanı Yardımcısı Tarık Haşimi, AK Parti 4. Olağan Kongresi'nde yaptığı kısa konuşmasında, Türkiye'nin barışık dış politikasının dünyanın saygısını kazandığını belirterek, "Dünyada zulme uğrayan milletlerin yanında durması, Türkiye'ye gurur olarak yeter. İnisiyatif kullanabiliyor, gündem yaratıyor olması ve böyle bir lider etrafında kenetlenerek başarıdan başarıya koşması Türkiye'ye gurur olarak yeter." diye konuştu.

Haşimi, "İslam dünyası Davos'taki duruşunuzu unutmayacak. Ne Gazze konusundaki desteklerinizi ne de diktatörlerden kurtulmaya çalışan Arap halklarına desteğinizi unutmayacaktır." ifadelerini kullandı.

Irak Cumhurbaşkanı Yardımcısı Haşimi, sıkıntılarının bir süre daha devam edeceğini söylediği Irak halkının da desteğe ihtiyacı olduğunu vurgulayarak, "Daha iyi bir hayata doğru çabalarımızın yetersiz kaldığını görüyoruz ve bu konuda desteğe ihtiyacımız var.
Kardeşlerimizin ve dostlarımızın desteğine her zaman ihtiyacımız var." şeklinde konuştu.

(CİHAN)


Güncel