Hayrabolu Belediyesi, personeline eğitim semineri düzenledi

23 Kasım 2009 - 13:43

Hayrabolu Belediyesi, vatandaşlara daha iyi hizmet vermek amacıyla personeline eğitim semineri düzenledi. Merkezi İstanbul'da bulunan Marmara Belediyeler Birliği ile Belediye Başkanlığı tarafından müşterek olarak düzenlenen eğitim seminerinde Eğitimci Dr. Şaban Kızıldağ, belediye personeline eğitim verdi.

Belediye meclis salonunda verilen eğitimde Dr. Kızıldağ, verimli, etkin ve çalışma temposunun ayarlanması konularını anlattı. Dr. Kızıldağ, belediyecilik hizmetlerinin analiz edilmesi, hizmet sırasında doğru teşhis ve tespitlerin yapılması, amaçlar, hedefler ve stratejiler için gerekli eğitim çalışmalarının belirlenmesinin insan odaklı kamu kurum ve kuruluşlarında kuruma güvenin artırılmasında etkili olduğunu belirtti. Dr. Kızıldağ personele, zor kişilerle başa çıkma, temel yönetim becerileri, beden dili, ekip olma, liderlik, stress yönetimi, çalışma-çözme, iletişim, telefonla iletişim, problem çözme, müzakere becerileri, toplantı, performans ve proje yönetimi, stres yönetimi konularında örneklemeli bilgiler verdi.

Belediye Başkanı Hasan İrtem, eğitim çalışmalarına devam edileceğini belirterek, yapılan eğitimler ile kurumasl yapıyı belediyeye yerleştirmek istediklerini, kişilere dayalı olmayan, devamlılık esasına dayalı modeli uygulamaya koyacaklarını söyledi.


(CİHAN)


Yerel