HEM kursiyerleri, ürünleri internet üzerinden dünyaya pazarlıyor

30 Aralık 2010 - 18:02

Bursa Karacabey Halk Eğitimi Merkezi kursiyerlerinin hazırladığı ürünler internet üzerinden pazarlanıyor.

Karacabey Halk Eğitim Merkezi Müdürü İbrahim Çalı, çalışmayı anlatırken, "Müdürlüğümüz tarafından uygulamaya konulan projeyle kursiyerlerimizin ürünleri müdür yardımcımız Mustafa Yiğit tarafından hazırlanan www.karacabeyhem.com ve http//:ceyiz.karacabeyhem.com sitelerinden satışa sunuldu." dedi.

İbrahim Çalı, kursa gelen engelli vatandaşlar ve bayanların ürettikleri elişi ve diğer ürünlerini internet üzerinden tüm yurda ve dünyaya ulaştırmayı amaçladıklarını belirterek, "Ürünlerimizi daha iyi değerlendirip, kültürümüzü tanıtabilmeyi amaçlıyoruz. Öncelikle emeğin ve ekmeğin kutsallığına inanarak, beceri ve maharetini göstermek isteyen kursiyerlerimizin ürettiklerini tüketiciye sunmak, üretici ve tüketici arasında köprü olmak. Bununla yaşam alanlarımızı, milli kültürümüzün sanata dönüşen emek değerleri ile süslemeyi amaçlıyoruz." şeklinde konuştu.

Proje için destek beklediklerini vurgulayan Çalı, "'Emeğe Saygı ve Destek' adını verdiğimiz bu projeye, başta Bursalı hemşehrilerimiz olmak üzere bütün vatandaşlarımızdan destek bekliyoruz. En azından sitelerimizi ziyaret ederek bize destek vermelerini temenni ediyoruz." diye konuştu.


(CİHAN)


Türkiye