İbrahim Hacıosmanoğlu: Fenerbahçe'yi yenmek istiyoruz

05 Ekim 2013 - 17:46

İSTANBUL - Trabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, yarın akşam uzun süredir mağlup edemedikleri Fenerbahçe'yi yenmek istediklerini söyledi.

Takımının yarın akşam Fenerbahçe ile oynayacağı Spor Toto Süper Lig 7. hafta karşılaşması için bordo - mavili kafile ile birlikte İstanbul'a gelen Başkan Hacıosmanoğlu, havalimanında gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Başkan, uzun yıllardır mağlup edemedikleri Fenerbahçe'yi mağlup etmek istediklerini belirterek, şunları kaydetti:

"Yarın ligde oynayacağımız 34 maçtan birisini oynayacağız. Dört büyük takımların kendi arasındaki maçlar derbi olarak adlandırılıyor. Biz de takımla beraber buraya futbol oynamaya geldik. Sahada futbol oynayıp kazanılmasını istiyoruz. Umut ediyoruz Lazio maçındaki performansı ortaya koyup uzun yıllardır yenemediğimiz Fenerbahçe'yi yenip döneriz."

BAŞKANLAR BENİ YALNIZ BIRAKTI

Bir gazetecinin 'Yarınki maçta taraftarlar arasında mı yoksa protokelde mi oturacaksınız ?" sorusuna ise Başkan Hacıosmanoğlu, "Bunu tartışmaya gerek yok. Ben ligin ilk haftasındaki Beşiktaş maçında yalnız gittim ve taraftarların arasında oturdum. Bu başkanlara bir mesajımdı. Fakat başkanların bunu yapması lazımdı, yapılmadı. Tribündeki anarşi dedikleri karmaşayı ortadan kaltırmak için bizi takip eden olmadı. Bizden sonra aynı statta da nahoş olaylar yaşandı. O yüzden aynı şeyi tekrarlamamın futbola bir katkısının olacağına inanmıyorum. Herkesin aynı düşüncede olması lazım. Biz yarın aynı yerde maçımızı normal yerimizde izleyeceğiz." diye cevap verdi.

TARAFTARLARDAN FUTBOLCULARA DESTEK

Öte yandan Sabiha Gökçen Havalimanı'na gelen yaklaşık 100 kişilik taraftar grubu Fenerbahçe maçı öncesinde takımlarına moral verdi. Taraftarlar, futbolcularla bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.

Kafile daha sonra kamp yapacağı otele hareket ederek havalimanından ayrıldı.

(CİHAN)


Spor