İbrahim Toraman: Verilecek her karara saygılıyım ama ben bir hata yapmadım

18 Ekim 2013 - 14:22

İSTANBUL - Beşiktaş kaptanı İbrahim Toraman, "Ben bir hata yapmadım. Yapsaydım çoktan çekip gitmiştim. Özür dilenecek bir şey yok. Başkanımızın vereceği her karara saygılıyım." dedi.

Siyah - beyazlı oyuncu İbrahim Toraman, Sezer Öztürk ile kavga etmesinin ve takımdan süresiz bir şekilde uzaklaştırılmasının ardından ilk kez konuştu. Beşiktaş Kulübü'nün geleneksel bayramlaşma törenine katılan oyuncu, çıkışta basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı.

İlk olarak basında çıkan haberlere bir anlam veremediğini belirten Toraman, "Buna anlam veremiyorum. Olaylar yaşanıyor ve başımızda büyüklerimiz, yöneticilerimiz var. Ne doğru ne yanlış en doğru kararı veriyorlar. Bakıyorsunuz ama İbrahim Toraman medyada manşetlerde. Bakıyorsunuz dünyaya bu tür olaylar çok kulüplerde yaşanmıştır. Bir iki günde bunlar geçmiştir. Bunlar hayatın içerisinde olan şeyler. Ama maalesef benim en ufak birşeyim olduğu zaman manşetlere taşınması beni çok üzüyor. Hem bana zarar veriyor hem de takıma zarar veriyor. Sonuçta bunların bu kadar uzatılmaması gerekiyor." diye konuştu.

Başkan ile buzların eriyip erimediği sorusuna ise kaptan İbrahim Toraman, "Buzlar soğuk değil ki erisin. Ortada soğuk bir şey yok. Ben illaki bir şey yaparken tüm basının önünde yapmak zorunda değilim. Ben bunu özel bir şekilde yapamaz mıyım? Anlayamıyorum insanları gerçekten." diyerek, şöyle cevap verdi:

"Sonuçta herkesin bir tavrı, düşüncesi var. Ben on yıldır bu camianın içerisindeyim. Beşiktaş taraftarını da çok iyi biliyorum. Onlarda beni çok iyi biliyorlar. Ben bu camianın bir adamı bir mensubuyum. Hizmet etmekten son derece mutluyum her ne görev verilirse verilsin. Ama maalesef hakkımızda bir şeyler çıkartılmaya çalışılıyor. Sürekli bizi taraftarın önüne insanların önüne atmaya çalışıyorlar. Buna anlam veremiyorum ben."

"VERİLECEK HER KARARA SAYGILIYIM"

Takımda kalıp kalmayacağı yönündeki bir soruya ise Toraman Toraman, "Bu onların taktiri sonuçta. Ben her karara saygılıyım. Ama ben Beşiktaş kaptanı ve oyuncusu olarak takım içerisinde ne görev verilirse yapmışımdır. Davranış şeklimle de bütün arkadaşlarıma örnek olmuşumdur." diyerek, şöyle cevap verdi:

"Yaşadığımız bu olayı da tamamen ben duyduğumuz sorumlulukla takımıma ve camiama takımın daha iyi olması adına diyeyim bir uyarma sonucunda bu olaylar bu noktaya gelmiştir. Ben burada sesimi çıkarmadan olan bitene bakan biri olabilirim ama benim yapım böyle değil.

Ben her zaman her olay karşısında dik duran bir insanım. Fazla eğilen bükülen değilimdir. Çünkü; eğer ben haklıysam onu sonuna kadar savunurum. Ama kimseye saygısızlık yapmadan. Burada benim yaptığım sadece takımın yararına yaptığımdır. Bulunduğum yer ve sorumluk adına yaptım."

Özür dilenecek bir şey yapmadığının özellikle altını çizen Toraman, "Başkanımızın hocamızın verdiği her karara saygılıyım ben. Şimdi bazıları diyor hadi özür dile. Ortada özür dilenecek bir olay yok. Benim yaptığım bir şey yok ki özür dileyeyim. Bir hata olsa hadi ortak bir noktada buluşalım bu da nedir Beşiktaş'ın menfaatleridir. Zaten ben iyi bir şekilde uyarma durumunda bulunurken olay bu noktaya getiriliyor maalesef. Dediğim gibi ben her türlü karara saygılıyım." ifadesini kullandı.

İBRAHİM ÜZÜLMEZ'LE DE TALİHSİZ BİR OLAY YAŞAMIŞTIK

Geçmişte İbrahim Üzülmez ile yaşadığı kavga sonrasında da bir açıklama ya da konuşma yapmadığını belirten Toraman, "Ben geçmişteki olaylarda da çıkıp konuşmadım. Çok eski bir talihsiz olay olmuştu. Siz benim çıkıp konuştuğumu gördünüz mü? Hiçbir zaman yorum yapmadım." diyerek şunları söyledi:

"Başımızdaki insanlar zaten doğruları görüyorlar ve kararı veriyorlar. Geçmişte de konuşmadım bugün de konuşmadım. Dediğim gibi takımım adına iyi bir niyetle uyarıda bulundum. Arkadaşımızın daha başarılı daha iyi olması adına kendi nacizanemle ufak bir uyarıda bulunmuşumdur. O andaki arkadaşımızın psikolojik durumu ya da mutsuzdu belki de başka bir sorunu var. O anki olay bu duruma getirmiştir. Her aile içinde olan şeylerdir aslında konuşursun, uyarırsın. Eğer orada ben birilerini uyaramayacaksam konuşamayacaksam ne yapmamız lazım? Hiçbir şey yapmamamız lazım."

Ben şimdi cevap vermedim kamuoyuna ama hocamız takım arkadaşlarımız işin gerçeğini bildiği için çok fazla konuşmaya gerek duymadım. Eğer yapmış olduğum bir hata olsaydı derdim ki hocamızdan başkanımızdan evet ben bir hata yaptım ve özür dilerim. Öyle bir durum yok ortada tamamen iyi niyetimle olanlar bunlar."

SEZER ÖZTÜRK OLAYINI DA ANLATTI

Sezer Öztürk ile yaşadıkları hadiseyi de ilk defa anlatan Toraman, "Maç bittikten sonra otobüste her zaman maçın kritiği yapılır. Herkes birbirine bir şeyler anlatır iyi ya da kötü her neyse. Bunlar gayet sıradan olağan şeyler." diyerek şunları söyledi:

"Ben de kendisine sadece biraz temponu yükseltmen lazım, çalışman lazım. Aynı şekilde arkadaşımızda bana dedi seninde tempon düşük diye. Gayet doğal, maç oynamadığımız zaman temponuz tabi ki düşüyor. Ne yapmalı ekstra çalışmak lazım. Tamamen buradaki tartışmadan bir şey. Aranızdaki en ufak bir şey sonra basına yansıyor bunu da bildiğim için arkadaşıma odama gel dedim ama uçakta herhangi hiçbir şey olmadı.

Odama gel dememin tek nedeni konuşmak içindi. Ama bazı tavırlar işi o noktaya getiriyor anlatabiliyor muyum? Bu yaşananlar güzel değil tabi ki. Bazen istemediğiniz zamanlar kendinizi olayların içerisinde bulabiliyorsunuz. Olay bu kadar yani. Dediğim gibi karar ne olursa olsun saygılıyım. Hata etmedim. Yanlış bir şey yapsaydım bunu da söylerdim. O zaman da çeker giderdim açık konuşayım. Ama ben iyi bir niyetle bir şeyler yaptım."

(CİHAN)


Spor