Indesit Company, Manisa’dan 29 ülkeye ihracat yapıyor

25 Eylül 2013 - 17:34

MANİSA - Indesit Company Türkiye Ülke Müdürü Turgay Dağ, Avrupa’nın ve Türkiye’nin önde gelen beyaz eşya firması Indesit Company olarak Manisa’dan 29 ülkeye 300 milyon Euro’luk ihracat yaptıklarını bildirdi.

Manisa’da yeni Hotpoint mağazası açılışında gazetecilerin sorularını cevaplayan Turgay Dağ, Indesit Company Türkiye’deki yatırımlarına tüm hızıyla devam ettiklerini, güçlü satış kanalları sayesinde iç pazardaki paylarının gün geçtikçe arttığını söyledi. Türkiye’de büyümeye devam ettiklerini ancak Avrupa’daki ekonomik krizin etkisini yaşadıklarını dile getiren Dağ, Avrupa’da eski büyümenin olmadığını ifade etti.

Bir senede 200 mağaza açtıklarını aktaran Dağ, Indesit Company olarak 2013 yılını oldukça başarılı geçirdiklerini ifade etti. Bu başarıya ulaşmada en önemli rolü, geleneksel kanallar olan bayilerin oynadığını belirten Dağ, 2016 yılı sonuna kadar toplamda 2 bin mağazaya sahip olmayı ve 5 bin kişiye istihdam sağlamayı hedeflediklerini kaydetti.

Manisa’nın her geçen gün daha da gelişen ve büyüyen bir şehir olduğunu aktaran Dağ, "Bizim için Manisa’nın ayrı bir önemi var. Dünya çapında en kaliteli Indesit Company Manisa soğutucu fabrikasından çıkıyor." dedi.

Açılışa Manisa Valisi Abdurrahman Savaş, CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel, Emniyet Müdürü Yunus Çetin, Indesit Company Türkiye Ülke Müdürü Turgay Dağ, Satış Direktörü Bökehan Şahbaz ve davetiler katıldı.

(CİHAN)


Ekonomi