İngilizcelerini okulun merdivenlerinde pekiştiriyorlar

28 Mart 2012 - 15:54

GAZİANTEP - Güney Eğitim Kurumları bünyesinde faaliyet gösteren Özel Emine Nakıboğlu İlköğretim Okulu, öğrencilerine İngilizceyi merdiven basamaklarında öğretiyor. Okulun İngilizce öğretmenleri, merdiven basamaklarına yazılan İngilizce terimleri her teneffüste okuyan öğrencilerin, öğrenme süreçlerinin kısaldığını ve bu kelimelerin adeta öğrencilerin hafızasına kazındığını belirtiyor.

Özel Emine Nakıboğlu İlköğretim Okulu öğrencileri, birinci sınıftan başlayarak, adım adım İngilizceyi temelden öğreniyor. İngilizce öğretmenleri, öğrencilere İngilizceyi daha çabuk öğrenmeleri ve hafızalarında tutmaları için 3 katlı okulun tüm merdiven basamaklarına İngilizce terimlerle donattı. Öğrenciler her teneffüse çıkışlarında karşılarında İngilizce terimleri görüyor ve hatırlıyor.

İngilizce Zümre Başkanı Muhammet Öz, öğrencilere İngilizceyi severek öğretmenin gayreti içerisinde olduklarını, hayatlarının her alanında dil öğrenmeleri için böyle bir metoda başvurduklarını belirti. Öz, "Burada birinci sınıftan itibaren öğrencilerimize İngilizceyi çeşitli oyunlarla müziklerle öğretiyoruz. Öğrencilerimiz İngilizceyi daha çok seviyor ve kavrıyor. Ülkemizde dil faktörü çok önemli." dedi.

Öğrencilerin merdiven basamaklarına yazılan terimler sayesinde günlük hayatta karşılaştıkları kalıpsal cümleleri ve beden dilini çok rahat kullandıklarını ifade eden Öz, "Öğrencilerimiz artık bu ifadeler sayesinde günlük yaşamda kullanılan İngilizce terimleri çok rahat konuşabiliyorlar velilerimizden de bu konuda çok olumlu tepkiler aldık." diye konuştu.

Okul Müdürü Süleyman Eski ise "Okulumuzda İngilizce öğrenmek bir ayrıcalık. Okulumuzun merdiven basamaklarına yazılan temel İngilizce terimleri sayesinde öğrenciler öğrendikleri terimleri her an karşılarında görüyor. Her teneffüse çıktıklarında bu terimleri okuyor ve ezberliyorlar. Bu bağlamda İngilizceyi de daha rahat öğreniyorlar." ifadesini kullandı.

Özel Emine Nakıboğlu İlköğretim Okulu öğrencileri de uygulamadan son derece memnun olduklarını ve bu sayede İngilizceyi daha çabuk öğrendiklerini söyledi.

(CİHAN)


Güncel