İşadamı Akif Küçükbay, dualarla anıldı

02 Haziran 2012 - 16:37

İZMİR - Orkide Yağları, Küçükbay A.Ş. kurucusu ve Onursal Başkanı İşadamı Hacı Akif Küçükbay, vefatının sekizinci yıldönümünde anıldı. Mezarı başında anılan Küçükbay için Ankara’dan katılan ünlü mevlithan Kocatepe Camii İmamı İsmail Coşar, Dünya Kuran Okuma Birincisi Hafız Ali Tel, Bilal Demiryürek, Beşikçioğlu Camii İmamı Adem Urvan gibi seçkin hafızlar tarafından Kuran-ı Kerim Tilaveti ve Mevlit-i Şerif okudu. Küçükbay için, ayrıca Kırkağaç Karaosmanoğlu Merkez Camii’nde Mevlid-i Şerif okundu, İzmir ve Kırkağaç’ta lokmalar döküldü.

İlkokul yıllarında dedesinin yanında pazarcılık yaparak ticarete atılan ve 1978 yılında Bornova’ya kurduğu sıvı yağ tesisiyle sanayiciliğe geçen Akif Küçükbay’ın sekizinci ölüm yıldönümü nedeniyle düzenlenen törene dostları ve yüzlerce seveni katıldı. AK Parti İzmir Milletvekili Mehmet Tekelioğlu, Gediz Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Abdullah Kavuklar, Katip Çelebi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Galip Akhan, Ege Üniversitesi Rektör Adayı Prof. Dr. Cüneyt Hoşcoşkun, Ak Parti MKYK Üyesi Prof. Dr. Necdet Budak, Ak Parti İl Genel Meclis Grup Başkan Vekili Nazmi Kalyoncu, Demir Çelik A.Ş Başkanı Salih Kılıç, Murat Çay Nakliyat Yönetim Kurulu Başkanı Cevdet Çayır’ın katıldığı Mevlid’e çok sayıda işadamı ve bürokrat da katıldı.

66 yaşında vefat eden ve girişimci ruhu ile Orkide’yi yurtiçinde ve yurtdışında tanınan ve güçlü bir marka haline getiren Akif Küçükbay, ilerleyen yaşına rağmen çalışmaya ve Orkide’nin yeni başarılarında pay sahibi olmaya devam ediyordu. Küçükbay A.Ş. kurucusu Akif Küçükbay’ın hayırsever kişiliğinin ve eğitime verdiği önemin anlatıldığı törenin ardından ailesi başta olmak üzere; Küçükbay A.Ş. çalışanları ve çok sayıda seveni merhumun Bornova Aile Mezarlığı’ndaki kabrini ziyaret etti. Küçükbay A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Küçükbay ve Yönetim Kurulu Üyesi Halil Küçükbay, Hacı Akif Küçükbay’ın ticaretteki dürüstlük ilkesi ve girişimci kişiliğinin kendileri için en büyük miras olduğunu kaydetti.

(CİHAN)


Güncel