Işıklar İtalya’da Türk bayrağını sallamaya hazırlanıyor

18 Ekim 2013 - 17:52

ROMA - Class 1 yarışlarında ülkemizi temsil eden Uğur Işık, bu haftasonu koşulacak Class 1 Dünya Powerboat Şampiyonası’ndan "Kupa ile dönmeyi hedefliyoruz." dedi.

Denizlerin Formulası olarak anılan, dünyanın en iyi pilotlarının katıldığı sürat teknesi yarışları Class 1, 19 Ekim – 20 Ekim 2013 tarihlerinde İtalya’nın Terracina kentinde koşulacak.

Dünya çapında üne sahip olan Class 1 yarışları, yine dünyanın en iyi pilotlarından oluşan takımları ile denizlerde unutulmaz anlara imza atacak. Class 1 yarışlarına bu sene katılan ülkeler, başta Uğur Işık’ın Işıklar takımı ile temsil ettiği Türkiye olmak üzere, Avusturya, İtalya, Norveç, Birleşik Arap Emirlikleri, Katar, İngiltere, Monako, Amerika ve Brezilya gibi dünyanın 5 farklı kıtasından.

İlki 28 – 30 Mart tarihlerinde Çin’de başlayan ve Türkiye’yi temsil eden Uğur Işık’ın 2.’lik elde ettiği Class 1 Dünya Powerboat Şampiyonası 2013 yarışları, 5 – 6 Aralık tarihlerinde Abu Dhabi’de noktalanacak.

Türkiye’ye offshore yarışlarını tanıştıran ve sevdiren Uğur Işık, Türkiye’den aldığı destek ile başarılı bir yarış çıkartacaklarına inandığını belirterek, "Hazırlıklarımızı tamamladık, moralimiz yüksek. Herhangi bir sorun çıkmadığı takdirde Türkiye’ye kupa ile döneceğimizi düşünüyorum." dedi.

Türkiye adına yarışan Işıklar - Zabo Racing takımı, Class 1 Dünya Powerboat Şampiyonası’nın karbon ayak izini silen ve "Sıfır Carbon" ünvanını alan "ilk" yarış takımı olarak da dikkat çekiyor.

Uğur Işık ve Christian Zaborowski Zabo ikilisinden oluşan Zabo-Işıklar Offshore Racing Takımı bu haftasonu İtalya’da koşulacak Class 1 Sünya Powerboat Şampiyonası Mediterranean yarışında iddiasını korumaya devam ediyor. Bu sezon yaşadıkları talihsizliklere ragmen Çin’de ve Türkiye’de koşulan yarışlarda ikincilik elde eden Işık ve Zabo, İtalya yarışından da ülkelerine kupa ile döneceklerini açıkladı.

CLASS 1’DE SÜPRİZ TÜRK PİLOT

Class 1 Dünya Powerboat Şampiyonası Mediterranean Grand Prix’de süpriz bir isim daha yarışıyor. Otomobil sporlarından ve 225 Dünya Offshore Şampiyası’ndan tanıdığımız başarılı pilot Tarık Öktem DAC Takımı yarışacak.

Tarık Öktem, İtalyan gazcı Giampaolo Montavoci ile 74 Poliform teknesinde adrenalinin sınırlarını zorlayacak.

Program şöyle:
Yarın
15.30 - 16.15 Class 1 Dünya Powerboat Şampiyonası Mediterranean GP GRAND PRIX - RACE 1

20 Ekim Pazar
15.30 – 16.15 Class1 Dünya Powerboat Şampiyonası Mediterranean GP GRAND PRIX - RACE 2

(CİHAN)


Spor