İstanbul Ticaret Üniversitesi yüksek lisans programları ile Bursa’da

14 Aralık 2012 - 13:20

BURSA - İstanbul Ticaret Üniversitesi, 2012–2013 eğitim ve öğreti yılı başlamasıyla birlikte sahip olduğu akademik bilgi ve deneyimleri Bursalılarla paylaşmanın ilk adımını attı. Üniversite, Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesinde oluşturduğu 4 yüksek lisans programı ile Sürekli Eğitim Merkezi’nin sertifika programlarını başlattı.

Ticaret Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Yusuf Tuna, Üniversitenin Koordinatörü Prof. Dr. Ali Ceylan ile birlikte Crown Plaza’da basın toplantısı düzenleyerek programlar hakkında bilgi verdi.

Prof. Dr. Yusuf Tuna, geçtiğimiz aylarda Bursa Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, Uludağ Üniversitesi ve Bursa Ticaret Sanayi Odası ile yapılan görüşmelerin ardından Bursa’ya geldiklerini söyledi. Tuna, Bursa’nın dinamizmi ile ticaret ekonomisinin akademik birikimini bir araya getiren bu girişimin, önce Bursa’ya ardından da Türkiye ekonomisine değer katacağını ifade etti.

“BURSA’DA 4 PROGRAM VAR”

Bursa’da, Uluslararası Ticaret, Muhasebe ve Denetim, Psikoloji ve İşletme bölümlerinden oluşan 4 tane yüksek lisans programları olduğunu belirten Tuna, şuan da 40 civarında öğrencileri bulunduğunu kaydetti.

Üniversitenin yüksek lisans programları hakkında da bilgi veren Tuna, şöyle konuştu: “Bizim şu anda 17 tane yüksek lisans programımız var. Bunlar tezli ve tezsiz olmak üzere; İşletme, Uluslararası İşletme, Uluslararası Ticaret, Uygulamalı Psikoloji, Özel Hukuk, Kamu Hukuku, Muhasebe ve Denetim, Uluslararası Bankacılık ve Finans, Medya ve İletişim Sistemleri, Halkla İlişkiler, Uluslararası İlişkiler, Turizm İşletmeciliği, Uluslar arası Ticaret Hukuk ve AB, İşletme İngilizce, İktisat Türkçe, İktisat Türkçe ve Lojistik Yönetimi programları mevcut.”

(CİHAN)


Güncel