İstanbul Üniversitesi yoluna kayıpsız devam ediyor

03 Mayıs 2013 - 16:58

İSTANBUL - Kadınlar Ünilig mücadelesinin ikinci gününde oynanan ikinci maçta İstanbul Üniversitesi, TOBB Üniversitesi’ni 48-68 yendi.

Ankara’da dün başlayan Kadınlar Ünilig müsabakalarının ikinci gününde TOBB Üniversitesi ile İstanbul Üniversitesi ikinci maçta karşılaştı. İstanbul temsilcisi maçtan 48-68 galip ayrıldı.

İlk periyodunu 9-17, ilk yarıyı ise 21-32 önde tamamlayan İstanbul Üniversitesi, son periyoduna 38-55 önde girdiği maçtan Gözde, Ceyda ve Saliha’nın etkili oyunları ile 48-68 galip ayrıldı. Gözde Yörük 21 sayı ile takımının en skorer ismi oldu. TOBB Üniversitesi’nde ise 19 sayı, 19 ribaund ile Selay Yetkin double-double yaptı.

Maçtan sonra bir değerlendirme yapan İstanbul Üniversitesi Antrenörü Doğan Korkmaz, “Turnuvada gün gün ilerliyoruz. İkinci galibiyetimizi TOBB Üniversitesi’ne karşı alırken oyuncuları Selay Yetkin’i çok beğendim. Kendisinin basketbola devam etmesini diliyorum.” dedi.

TOBB Üniversitesi Antrenörü Mehmet Albayrak ise “Rakibinin gücünü biliyorduk. Biz keyif alacağımız bir basketbol oynamaya çalıştık. İyi de mücadele ettik. İstanbul Üniversitesi’ne başarılar diliyorum.” diye konuştu.

(CİHAN)


Spor