İstikbal Koleji, sporda başarıya doymuyor

28 Mart 2012 - 13:25

ŞIRNAK - Şırnak’ın Cizre ilçesinde eğitim faaliyetlerini sürdüren Özel İstikbal Koleji eğitimde gösterdiği başarının aynısını sosyal etkinliklerde de gösteriyor.

Cizre Özel İstikbal Koleji ilçede okullararası düzenlenen spor müsabakalarında başarıdan başarıya koşuyor. Konu hakkında açıklamalarda bulunan Beden Eğitimi Öğretmeni Adnan Gülsüm, milli eğitim ve gençlik spor müdürlüklerince düzenlenen okullararası spor müsabakalarında İstikbal Koleji olarak basketbol ve badminton branşlarına 6 takımla müsabakalara katıldıklarını söyledi.

Küçük kızlar basketbol, küçük erkekler basketbol, yıldız kızlar basketbol, yıldız erkekler basketbol, yıldız kızlar badminton, yıldız erkekler badminton takımlarıyla katıldıklarını ifade eden Adnan Gülsüm, “Bu takımlarda yıldız erkekler basketbol ve küçük kızlar basketbolda ilçe birincisi, küçük erkekler basketbol ve yıldız kızlar badminton takımlarımızda ilçe ikincisi, yıldız kızlar basketbol takımız ise ilçe üçüncüsü oldular." diyerek şöyle konuştu:

"Bu takımlarımızdan yıldız erkekler basketbol takımı, küçük kızlar basketbol takımı, küçük erkekler basketbol takımı ve yıldız kızlar badminton takımlarıyla ilde yapılan müsabakalarda temsil etme hakkı elde ettik. Bu takımlarımızdan yıldız erkekler basketbol takımız il ikincisi ve aynı takımız il genelinde en centilmen takım seçildi. Yine aynı takımımız okullar arası basketbol bahar turnuvasında çıktığı bütün maçlarda fark atarak kazandı ve bahar turnuvasının birincisi oldu. Yıldız erkekler basketbol takımımız 4 kupa birden kazanarak bir ilke imza atmış oldular.”

Amaçlarının her dalda öğrencilerini en iyi şekilde yetiştirmek olduğunu aktaran Adnan Gülsüm, “Biz Cizre’ye yerleştiğimiz günden beri Cizre’nin, Şırnak’ın eğitim seviyesi gün geçtikçe yükseliyor. Bunda bizim de katkımızın çok olduğuna inanıyoruz. Biz bundan çok mutluluk duyuyoruz. Biz burada öğrencilerimizi en güzel şekilde yetiştiriyoruz. Gerek eğitim konusunda gerekse sosyal etkinliklerde olsun çocuklarımızı en iyi şekilde yetiştiriyoruz. Çevresine ve ailesine yararlı bireyler yetiştiriyoruz. Çünkü ülkenin geleceği yeni neslin elinde olacak. Onları en iyi şekilde yetiştirmemiz lazım. Parlak gençler yetiştirmemiz lazım.” diye konuştu.

(CİHAN)


Spor