İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odası kuruldu

03 Aralık 2009 - 09:13

03.12.2009- İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı kararıyla kuruldu. Mustafa Arasan'ın başkanlığındaki oda, İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (İESOB)'ne de üye oldu. Merkezi Bayraklı ilçesinde bulunan oda, üye kayıtlarına başladı.

Eğitimli, tecrübeli ve esnafın içinden gelen bir yönetim kuruluyla göreve başladıklarını belirten İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mustafa Arasan, proje çalışmalarına başladıklarını söyledi. Kendisinin de yıllardan beri esnaflık yaptığını dile getiren Arasan, "Yılın her günü, 24 saat esnafın emrindeyiz." dedi.

Öncelikle aktivite merkezi ve hukuk müşavirliği hizmetine yoğunlaştıklarını dile getiren Arasan, "Esnafımıza alacak verecek, iş davaları gibi konularda hukuki destek sağlayacağız. Önümüzdeki günlerde bünyemizde esnafımıza bir avukat tahsis ederek, her türlü konuda hukuk müşavirliği hizmeti vereceğiz. Ayrıca en kısa sürede Esnaf Aktivite Merkezi çalışmalarına başlayacağız. Bu merkezde poliklinik, spor tesisleri, restoran ve bilişim odaları yer alacak." şeklinde konuştu. İzmir'deki esnaf profilinde yüksek öğrenim görenlerin oranının yükseldiğinin altını çizen Mustafa Arasan, mesleki bir sivil toplum kuruluşu olarak bilimsel çalışmalara da ağırlık vereceklerini ifade etti.


(CİHAN)


Türkiye