İzmir'de yatak ve baza imalathanesi tamamen yandı

30 Ocak 2012 - 17:51

İZMİR - İzmir'in Karabağlar ilçesindeki bir yatak ve baza imalathanesi, yan tarafındaki başka bir işyerinde kaynak yapılırken sıçrayan kıvılcımlardan çıktığı öne sürülen yangında tamamen yandı.

Yangın, saat 14.30 sıralarında 667 Sokak 49 numarada bulunan işyerinin depo bölümünde başladı. İddiaya göre aynı sokaktaki başka bir işyerinde kaynak yapıldığı sırada sıçrayan kıvılcımlar, Mustafa Gezek'e ait "Somkar" isimli yatak ve baza imalathanesinin depo bölümüne sıçradı. Alevler, sünger ve elyaflar sebebiyle kısa sürede büyüyerek imalatheneye sıçradı ve üç katlı binayı tamamen sardı. Yangını farkederek dışarıya çıkan işçiler, itfaiyeye haber verdi. Olay yerine sevk edilen çok sayıda itfaiye ekibi, işyerini tamamen kaplayan yangına müdahale etti. Yoğun duman gökyüzünü kaplarken itfaiye ekipleri sentetik köpük kullandı ancak iki işyeri tamamen yandı. İşyerinde çalışanlar, yatak ve bazaların bir bölümünü yanmadan dışarıya çıkarmayı başardı.

Baza, yatak ve koltuk imalatı yaptıklarını söyleyen işyeri sahibi Gezek, yangının yan taraftaki mobilya imalathanesinde kaynak yapılırken sıçrayan kıvılcımlardan çıktığını iddia ederek, "Onların üçüncü katta elektrik kaynağı var. Ben daha önce ustabaşını gönderek uyarmıştım." dedi. Yangını ilk kendisinin farkettiğini ve işçilerin dışarıya çıkmasını sağladığını anlatan Gezek, "Zararım çok. Bugünkü yıkıntım bana yeter, ömrümden beş seneyi götürdü. Çok zor, Allah kimseye göstermesin." diye konuştu. Büyük çapta maddi hasarın meydana geldiği yangın, yaklaşık 2,5 saat süren çalışmaların ardından kontrol altına alındı. Yangının kesin çıkış sebebi, polis ve itfaiyenin yapacağı araştırma sonucunda netlik kazanacak.

(CİHAN)


Güncel