Kadınlar Basketbol Milli Takımı Japonya maçı hazırlıklarını tamamladı

31 Mayıs 2012 - 15:41

ANTALYA - Uluslararası Kepez Turnuvası’nda bugün ikinci maçına çıkacak olan A Milli Kadın Basketbol Takımı, sabah yaptığı antrenmanın ardından maç saatini beklemeye başladı.

FIBA Olimpiyat Elemeleri hazırlıkları kapsamında Antalya’da düzenlenen Uluslararası Kepez Turnuvası’na ev sahipliği yapan A Milli Kadın Basketbol Takımı, turnuvadaki ilk maçında Karadağ’a 47-72’lik skorla mağlup olmuştu.

Bugün Olimpiyat Elemeleri’ndeki rakiplerinden Japonya ile karşılaşacak olan ay - yıldızlılar, sabah saatlerinde yaptığı antrenmanla hazırlıklarını tamamladı. Antrenör Ceyhun Yıldızoğlu yönetiminde, yaklaşık olarak bir saat süren basketbol idmanında ikili oyun, perdeleme, alan savunması ve beşe beş hücum ve savuna düzenleri üzerine çalışan millilerde dünkü maçta sakatlıktan yeni çıkan ve riske edilmek istenmeyen bazı oyuncular bugün iyileşme durumlarına göre forma giymesi bekleniyor.

A Milli Kadın Basketbol Takımı ile Japonya arasında Kepez Arena Spor Salonu’nda oynanacak olan maç saat 19.00’da başlayacak. Bu karşılaşmadan önce saat 17.00’de ise dünkü maçlarından galibiyetle ayrılan Beyaz Rusya ve Karadağ takımları karşı karşıya gelecek.

(CİHAN)


Spor