Kahramanmaraşlı STK’lardan teröre karşı sağduyu çağrısı

30 Temmuz 2011 - 15:24

KAHRAMANMARAŞ - Elbistan-Nurhak Karayolu'nda meydana gelen mayınlı saldırı sonunda bir uzman çavuşun şehit olması ve 2 askerin yaralanması olayı ile ilgili olarak ortak bir açıklama yapan Elbistanlı sivil toplum kuruluşları, terörün amacının kardeşlik ve barış ortamını bozmak olduğunu ifade ederek, sağduyu çağrısında bulundu.
Elbistan’ın aktif derneklerinden Elbistanlı Sanayici ve İşadamları Derneği (ELSİAD), Cemre Derneği ve Tüm İşçiler Derneği (TÜMİŞDER) yöneticileri bir araya gerek hain saldırının bölge insanının birbirine düşürmek amaçlı olduğunu kaydetti. STK’lar adına açıklamayı yapan ELSİAD Yönetim Kurlu Başkanı Emin Polat, terörün sadece ve sadece kalkınmayı, huzuru, barışı ve birliği baltalamak için var olduğunu ifade etti. Polat, "Ülkemiz ne zaman birlik ve beraberlik ile güçlense karşımıza terör çıkar. İşte Nurhak’ta yapılan bu saldırı da bu amaca hizmet ediyor." dedi.
Bölgede uzun süredir terör olaylarıyla anılmadığını anlatan Polat, "Bundan rahatsız olan hainler Elbistan’ımızı, Nurhak’ımızı karıştırmayı, terör saldırılarıyla ön plana çıkarmayı amaçlamaktadır. Biz bölgemizin bu tür olaylarla anılmasını istemiyoruz. Bölgemizin sağduyunun, hoşgörünün, birlik ve beraberliğin bir merkezi olarak anılmasını istiyoruz. Özellikle bu hain saldırıdan sonra bazı Kart niyetlilerin halkımızı kışkırtmalarla sokağa dökmeye çalışmasına karşı dikkatli olunmalı ve bu kişilere fırsat verilmemelidir. Terör kaos’tan beslenmektedir. Bu nedenle halkımızı sağduyulu davranmaya çağırıyor ve bu hainlerin amaçlarına araç olmamaları gerektiğini belirtiyoruz." diye konuştu.

(CİHAN)


Güncel