Kahramanmaraşspor – Şanlıurfaspor karşılaşmasının ardından

26 Ocak 2014 - 17:24

KAHRAMANMARAŞ - Kahramanmaraşspor Teknik Direktörü Orhan Şerit, 2-0 mağlubiyetle sonuçlanan Şanlıurfaspor karşılaşmasının ardından düzenlenen basın toplantısında takımının yenilgiyi hak etmediğini söyledi.

Bu haftadan sonra ligde oynanacak her maçın takım için hayat önem taşıdığını ifade eden Şerit, “Bizim için her maçın çok önemli oldu. Buradan alacağımız 3 puan çok önemliydi. Maç dengeli bir şekilde cereyan etti. 2-0’lık yenilgi kesinlikle bizim hak ettiğimiz bir sonuç değildi. Rakibimiz kazandı onları tebrik ederiz. Ancak maçın genelinde hakim olduğumuz bir maçtı. Talihsiz bir ilk gol ve sonradan gelen ikinci gol bizim için değerli olan 3 puanı rakibimiz hanesine yazdı. Ancak maçın kırılma anı hiç kuşkusuz penaltı öncesi kalkan ofsayt bayrağı. Bu pozisyonun çok iyi irdelenmesini istiyorum. Çünkü orada kazanılacak penaltı bize güç katarak maçı kazanmamıza vesile olabilirdi.” dedi.

Kahramanmaraşspor’un genç futbolcusu Ümit Karal da, maça iyi hazırlandıklarını ancak karşılaşmada sonuca gidemediklerini belirtti. Bazı küçük problemlerin çözülmesi durumunda takımın çok daha iyi noktalara geleceğini aktaran, Karal, “Çok önemli bir maça çıkacağımızın bilincindeydik. Rakibimizi iyi analiz ettik, çalıştık. Kendi sahamızda iyi bir mücadele ortaya koyduğumuzu düşünüyorum ancak şansız goller yiyoruz, bununda üstesinden geleceğimizi düşünüyorum. Bazı basit problemleri yoluna koyduğumuz zaman bu takımın çok daha iyi olacağını düşünüyorum.” diye konuştu.

ŞANLIURFASPOR CEPHESİ

Şanlıurfaspor Teknik Direktörü Reha Kapsal ise futbolcu transferleriyle takımın kadrosunun daha da güçlendiğini ifade etti. Takım olma adına çok önemli adımlar atıldığına işaret eden tecrübeli teknik adam, 10 günlük süreçte yeni bir takım oluşturulduğu kaydetti. Karşılaşmanın genelinde oyunun kontrolünün kendilerinde olduğunu anlatan Kapsal, şöyle konuştu: “Oyunun genelinde kontrol bizdeydi. İkinci yarı zaman zaman baskı yedik. O da gayet doğal, çünkü Sankov’unda sakatlanmasından sonra takımın yüzde 60’ı yeni oyuncu, Fevzi hariç. Bir haftadır bizimle beraber olan bir topluluk. Arkasından yüzde 70’lere çıktı oyuncu değişiklikleriyle. Ben oyuncularımın gösterdiği mücadeleden memnunum, hepsini tebrik ediyorum. Takım olma adına çok doğru işler yapıyoruz, bu günde bunu sahada gösterdik. 10 günlük süreçte yeni bir takım oluşturuldu. Karşıyaka maçında ciddi anlamda eksiğimiz vardı. Geçen haftada 9 kişi kaldık. İkinci yarının başında ilk defa 11’e 11 ve takım olarakda alternatifli bir maçtı. Eskiden kadromuzda derinlikte yoktu. Şimdi kadro derinliğimiz var, kim oynamasa yerine koyabileceğimiz oyuncular var. Bu maç burada bitti. Önümüzdeki haftalarda bu ritmi bozmadan devam etmek istiyoruz.”

Şanlıurfasporlu futbolcu Ercan Yazıcı da, iyi bir futbol sergilediklerini vurguladı. Geçen hafta büyük bir şansızlık yaşadıklarını belirten Yazıcı “Bu bizi etkiledi. Ama bu hafta istediğimiz her şey oldu. Daha iyi bir oyun sergiledik. 3 puan aldığımız için mutluyuz. Buda bizim için bir başlangıç oldu. Seri yakalamak istiyoruz. Takımızı hak ettiği yere taşımak istiyoruz. Yeni bir takımız ama iyi bir takım olduğumuza inanıyorum.” değerlendirmesinde bulundu.(CİHAN)


Spor