Kampanyada toplanan 30 bin kitap okullara dağıtıldı

30 Aralık 2010 - 15:49

Afyonkarahisar Belediyesi tarafından düzenlenen kitap toplama kampanyasında toplanan 30 bin kitap çeşitli okullara teslim edildi. Toplanan diğer kitaplar da talep olması halinde diğer illere gönderilecek.

Belediye öncülüğünde başlatılan ve emekli Albay İsmail Özdilek, Genç Atılımcılar Derneği ile Avukat İlhan Çınar'ın da destek verdiği kitap toplama kampanyasında 30 bin kitap toplandı.

Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri tarafından tasnif edilen kitaplar için Belediye Sosyal Tesisleri'nde dağıtım töreni düzenlendi. Toplanan kitapların bir kısmı okullardan gelen öğrencilere teslim edildi. Kitap tesliminden sonra konuşma yapan Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, kampanyanın hem ilde hem de ülke genelinde büyük ilgi gördüğünü söyledi.

Beklediklerinden daha fazla sayıda kitap toplandığını dile getiren Çoban, "Bu toplanan kitapları başta okullar olmak üzere talep eden kurumlarımıza dağıtacağız. Bu konuda sadece ilimizden değil, örneğin Şanlıurfa, Bilecik gibi şehirlerden yoğun kitap talepleri geldi. Oralara da istenilen kitapları arkadaşlarımız gönderecekler. Öğrencilerimiz başta olmak üzere bütün halkımıza kitap okumalarını tavsiye ediyorum. Hepimizin kurtuluş yolunun kitap olduğunu hatırlatmak istiyorum." diye konuştu.


(CİHAN)


Türkiye