Kamuya ait hastanelerde randevu sistemi başladı

23 Mart 2011 - 13:38

SİİRT - Siirt İl Sağlık Müdürü Dr. Erol Emre Ömür, Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS)'nin, Siirt’te bulunan kamuya ait bütün hastanelerde hizmete girdiğini duyurdu.

Dr. Ömür, açıklamasında, vatandaşların, kamuya ait hastaneler ile ağız ve diş sağlığı merkezleri için 182 numaralı telefonla istedikleri hastane ve doktorlardan randevu alabileceklerini kaydetti.
Dr. Ömür, "İlimizdeki devlet hastaneleri ve Ağız Diş Sağlığı Merkezi, Merkezi Hastane Randevu Sistemi'ne geçmiştir. Vatandaşlarımız, bundan böyle sabit veya cep telefonlarından 182 numarayı aradıkları zaman karşılarına canlı operatör çıkacak. Vatandaşımız, hangi gün ve saatte muayene olmak istediğini söyledikten sonra T.C kimlik numarası ile müracaatını yapacak. Randevu günü randevu saatinden en az 30 dakika önce hastanenin MHRS hasta kabul bölümüne başvurarak muayenesini olacak." dedi.

MHRS nedir?
Vatandaşların, Sağlık Bakanlığı'na bağlı 2 ve 3. basamak hastaneler ile ağız ve diş sağlığı merkezleri için 182 MHRS Çağrı Merkezi'ni arayarak, canlı operatörlerden kendilerine istedikleri hastane ve hekimden randevu alabilecekleri bir uygulama.

(CİHAN)


Güncel