Karakolu sivil polis bastı, resmi polisler şaştı

08 Eylül 2013 - 16:26

ADANA - Adana'da bir karakolu 'iş yapmıyor kumar oynuyorlar' ihbarı üzerine sivil polis bastı. Asayiş Şubesi'nde görevli polislerin baskın anı güvenlik kameralarına da yansıdı. Resmi polisler, 'rencide olduk' deyip savcılığa şikayette bulunurken, sanal kumar oynadığı ileri sürülen bir polis memuru hakkında soruşturma başlatıldı.

Olay, merkez Yüreğir ilçesi Akıncılar Polis Merkezi'nde 22 Ağustos Perşembe günü yaşandı. Kızı kaybolan bir vatandaş, polis merkezine başvurup yardım istedi. Ancak iddialara göre, polis yeterince ilgi göstermedi. O da bir polis memurunun bilgisayarda kumar oynadığını görüp ihbarda bulundu. Haber verilmesi üzerine, olay yerine bu kez resmi polis değil, Asayiş Şubesi'nin değişik birimlerinde görevli sivil polisler sevk edildi. Emniyet Müdürlüğü'nde görevli şube müdür yardımcısı ve Yüreğir İlçe Emniyet Müdürü haber vermeden polis merkezini bastı. Güvenlik kamerasına da yansıyan görüntülerde polisin yaptığı baskın anı da ortaya çıktı. Polis merkezinin tüm odalarını arayan sivil polisler, bir odada bir polis memurunun sanal kumar oynadığını belirledi. İlçe Emniyet Müdürü baskının ardından karakoldaki polisleri dışarı çıkarıp konuşma yaptı.

Kumar oynadığı belirlenen polis hakkında savcılık soruşturma başlatırken polis merkezinde görevli polis memurları rencide olduklarını ileri sürüp baskından şikayetçi oldu. Adana Emniyet Müdürlüğü de olayla ilgili inceleme başlattı.

(CİHAN)


Güncel