Karaman'dan Pakistan'a 3 TIR yardım

27 Ağustos 2010 - 12:35

Kimse Yok Mu Derneği'nin Karaman'da organize ettiği yardım kampanyasında Pakistan için toplanan yaklaşık 3 TIR'lık malzeme yola çıktı.

İlaç, gıda ve giyim eşyasından oluşan yardımın 3 günlük bir sürede toplandığını belirten Kimse Yok Mu Derneği Konya Şube Müdürü Hasan Aşçı, Karamanlıların gösterdiği hassasiyete teşekkür etti. Pakistan'ın son 80 yılın en büyük felaketi ile karşı karşıya kaldığını belirten Aşçı, "Kurtuluş Savaşı'nda kollarındaki bilezikleri çıkarıp Türk halkına gönderen kardeş ülke Pakistan halkı, sel nedeniyle canlarını, evlerini, hayvanlarını ve topraklarını kaybetti. Pakistan şimdi kaybettiklerine ağlıyor." dedi.

Aşçı, Karaman'daki organizasyonda kendilerine yardım eden yetkililerden aldıkları bilgiye göre, 7'den 70'e önemli ölçüde katkı verildiğini söyledi.

Bayramlığını Pakistan'daki kardeşlerine gönderen Ceren Delice'nin, komşularından topladığı yardım paketlerini, sahurdan sonra konvoya yetiştirmek için paketleyen Havva Kurt'un ve tüm adak kurbanlarını bu kampanyada değerlendiren Arif Çolak'ın Anadolu insanının duyarlılığını yansıttığını belirten Aşçı, "Bu hassasiyetle Pakistan'daki kardeşlerimizin yaralarını kısa sürede saracağımıza inanıyoruz. Karaman'da katkıda bulunanlara, dualarını esirgemeyenlere canı gönülden teşekkür ediyorum." dedi.


(CİHAN)


Türkiye