Karslı: Gelişmiş demokrasilerde vatandaş gücünü hukuktan alır

11 Ekim 2013 - 10:25

MERSİN - Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası (BEMBİRSEN) Genel Başkan Yardımcısı Recai Karslı, gelişmiş demokrasilerde vatandaş gücünü hukuktan aldığını belirterek, Türkiye’nin artık bunu anladığını söyledi.

Recai Karslı ve Mersin İl Başkanı Mustafa Şahin, sendika temsilcileri ile birlikte Mut Belediye Başkanı Murat Orhan’ı makamında ziyaret etti. Burada bir konuşma yapan Karslı, bugünün Türkiye’sinin dünden daha iyi olduğunu ifade etti. Yargısal, apoletli oligarşilerin bittiğini aktaran Karslı, “Sendikalarda ülke ekonomisinin önünü tıkamamalıdır. Ülkenin menfaatlerinin her zaman birinci planda tutulması gerekir. Görsel öğretide Türkiye'nin bugüne kadar gereken önemi vermedi. Görsel öğretinin başında sinema ve tiyatro geliyor. Görsel öğretiye ülke olarak çok önem vermemiz gerekiyor. Bugüne kadar hep atladığımız bir konu. Kendi medeniyetlerimiz üzerine görsel öğretiyi kurmalıyız.” diye konuştu.

Ziyaretten memnuniyet duyduğunu dile getiren Belediye Başkanı Murat Orhan, sendikaların devlet ile çalışan arasındaki şefkat eli ve mükemmel bir diyalog merkezi olduğunu söyledi. Gelişen ve sivilleşen Türkiye’de demokrasiye, bireylerin özgürlüğüne yönelik atılan her adımın arkasında olduklarını belirten Orhan, ”Gerek işveren gerek çalışan olsun, sendikal faaliyetler her zaman için toplum yararına işleyen mekanizmalardır." şeklinde konuştu. Başkan Murat Orhan, Genel Başkan Yardımcısı Recai Karslı’ya belediye tarafından hazırlanan kültür yayınlarından kitap ve Mut yöresine ait halk müziği CD seti hediye etti.

(CİHAN)


Ekonomi