Kartalspor - Gaziantep Büyükşehir Belediyespor maçı çift dilde yayınlanacak

01 Nisan 2011 - 14:50

GAZİANTEP - Bank Asya 1. Ligi’nde bu hafta İstanbul’da oynanacak Kartalspor-Gaziantep B. Belediye spor karşılaşması, TRT 6’dan canlı olarak ekrana gelecek.
TRT, Kürtçe bilmeyen taraftarların mağdur olmaması için; TRT 6 kanalının Bank Asya 1. Ligi'nde her hafta ekrana getirdiği canlı maç yayınlarını, çift dilli olarak gerçekleştiriyor. Her maçta 2 spiker görevlendiren TRT 6, Kartalspor-Gaziantep B. Belediye spor maçını da hem Türkçe hem de Kürtçe anlatımı ile ekrana getirecek.
Kartalspor-Gaziantep B. Belediyespor maçını Türkçe anlatımıyla TRT 6 ekranlarından izlemek isteyen taraftarlar; uydu kumandalarının dil seçeneğine basarak, TUR veya TRK seçeneğini (Türkçe'yi) seçik okey tuşuna basmaları yeterli olacak. Çift dil uygulaması TÜRKSAT, DİGİTÜRK ve D-SMART platformlarında da uygulanıyor. Maçı canlı yayınla Türkçe izlemek isteyen izleyicilerin yapması gereken, sadece uydu (Türk sat-D Smart-Digitürk) kumandalarının dil tuşuna basarak dil seçeneğini Türkçeye ayarlamaları.
TRT 6 yayınları; Türk sat uydusu (frekans: 12.685 H 5/6 sembol 30000) üzerinden, Digitürk 58. ve D smart 104. kanaldan izleyiciye ulaşıyor. Bilgi için trt6spor@trt.net.tr veya trt6xeber@trt.net.tr

(CİHAN)


Spor