Kaybolan yaşlı adamın cesedini emekli polis köpeği buldu

13 Şubat 2013 - 20:07

BALIKESİR - Balıkesir'in Gömeç İlçesinde kaybolan yaşlı adamın cesedini emekli polis köpeği buldu.

Gömeç İlçesi'nin Karaağaç Beldesi'nde 3 gün önce kaybolan alzheimer hastası 63 yaşındaki Sadettin Uçar’ın cesedi emekli polis köpeği Garip tarafından bulundu. Pazartesi gününden itibaren kayıp olan ve kendisinden haber alınamayan Sadettin Uçar isimli yaşlı adamı bulmak için Jandarma, Belediye ve belde halkı büyük uğraş verdi. Ancak dün akşam saatlerinde uzun yıllar emniyet müdürlüğü emrinde görev yapan daha sonra emekli olan Rodvaider ve Alman Kurdu kırması Garip’i gezdirmeye çıkan Erkin Demirayak isimli genç, köpeğinin bir koku alması sonucu o yöne doğru yöneldiğini söyledi.

Garip, belde yakınlarındaki dere yatağında yerde cansız yatan yaşlı adamın cesedini bulunca Demirayak da hemen olayı jandarmaya haber verdi. Olay yerine gelen jandarma ekipleri alzheimer hastası olan Sadettin Uçar’ın cesedi olduğunu tespit etti. Uçar’ın cesedi otopsi için Bursa’ya gönderildi.

Yaşlı adamın cesedini bulan Erkin Demiryak olayı şöyle anlattı; "Dün köpeğimi gezdirmeye çıkarttım. Mezarlığın yanına geldiğimizde köpeğim bir koku aldı ve beni aşağı yukarı 1 kilometre sürükledi. Ben de köpeğimin peşinden gittim. Vardığımız yerde bir ceset vardı. Hemen beldeye dönerek yakınlarına haber verdim. Bulduğumuz cansız beden 3 gündür aranan Sadettin Uçar'a aitti. Hastalığından dolayı ne yaptığını bilmeyen Sadettin amcanın cesedini suyun içinde bulduk. Daha sonra jandarma geldi."

Köpeğin polis teşkilatından emekli edildikten sonra kendisine hediye geldiğini kaydeden Erkin Demirayak, "Köpeğim daha önce de bir kaç kez uyuşturucu aramada kullanıldı. Köpeğim özelliklerini hala koruyor. Ben de eğitimlerini sürdürüyorum." dedi.

Olayla ilgili soruşturma devem ediyor.

(CİHAN)


Güncel