Kazada hayatını kaybeden Yurdagül Küfüdür toprağa verildi

02 Kasım 2009 - 15:35

Denizli'de geçirdiği kaza sonucu hayatını kaybeden Rodi Giyim ve Graniser Seramik'in kurucusu Reşat Kazancı'nın damadının ablası Yurdagül Küfüdür (56) bugün son yolculuğuna uğurlandı.

Yurdagül Küfüdür, Dokuma mevkiindeki Barınak Camii'nde öğle namazına müteakiben kılınan cenaze namazının ardından Andızlı Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Cenaze törenine kazadan hafif sıyrıklarla kurtulan Mehmet Reşat Kazancı'nın damadı Hulusi Çevikol'un yanı sıra Rodi Giyim ve Graniser Seramik'in kurucusu Mehmet Reşat Kazancı'ın oğulları Fetin ve Çetin Kazancı da katıldı.

Namaz öncesinde kaza anını anlatan Hulusi Çevikol, "Denizli'yi 20 kilometre geçtik Kızılcada mevkiinde birden kontrolü kaybettim. Arabayı toparlayamadım. Uçuruma yuvarlanacaktık. Allah (CC) korudu bizi, uçmadık. Araba toprağa gömüldü ablamı orada kaybettik. Ablam sanırım olay yerinde öldü. Arabada ben, 10 yaşında oğlum, bir de ablam vardı. Rabbim inşallah ablamı da Fatma anamıza komşu eylesin. Yolda giderken abdestliydi elinde tespih çekiyordu. İnşallah Peygamber efendimiz (SAV)'e komşu olur." diye konuştu.

92 yaşında hayata gözlerini yuman eğitim gönüllüsü Reşat Kazancı'nın oğlu aynı zamanda RodiMood Yönetim Kurulu Başkanı Fetin Kazancı, yaşanan kazadan dolayı acılarının ikiye katlandığını söyledi.

Fetin Kazancı, "Yaşanan bu mevcut kazadan dolayı çok üzüldük. Babamın cenaze namazı için gelmekte olan bir akrabamızın vefat etmesi bizi çok fazla üzmüştür. Allah rahmet eylesin inşallah. Mekânı cennet olsun." dedi.

Graniser Seramik Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Kazancı da şunları söyledi: "Acı günümüzde yanımızda olmak için cenaze törenine katılmak isteyen eniştemizin ablasını umulmadık bir kazada kaybettik. Dün babamızı defnettikten sonra onların acılarını paylaşmak için akşam buraya geldik. Babam hayatını güzel yaşayıp ebedi âleme rahmeti rahmana kavuştu. Babama da ablamıza da bir kez daha Allah rahmet eylesin diyorum. Cenabı Hak cennetinde herkesi sevdikleriyle kavuştursun inşallah."

Rodi Giyim ve Graniser Seramik'in kurucusu Mehmet Reşat Kazancı'nın İzmir'deki cenaze törenine katılmak için dün Antalya'dan yola çıkan Hulusi Çevikol kaza yapmış, ablası Yurdagül Küfüdür hayatını kaybetmişti.


(CİHAN)


Türkiye