Kazada ölen üniversite öğrencisi kızın dayısı da hayatını kaybetti

04 Eylül 2011 - 16:04

İZMİR - Avusturya'nın başkenti Viyana'ya giderken kaza geçirip hayatını kaybeden üniversite öğrencisi Beyza Şenonay (19)'ın, dayısı Özcan Katar, geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. Yakınları, Katar'ın yeğenini çok sevdiğini ve onun üzüntüsüne dayanamadığını söyledi.
İzmir'de yaşayan Beyza Şenonay, 15 gün önce Viyana Üniversitesi'nde üç aylık staj yapmak için bu ülkede yaşayan dayısı Gürcan Katar'la birlikte yola çıktı. Viyana'ya girdikten sonra meydana gelen trafik kazasında Beyza Şenonay, hayatını kaybetti. Dayısı ise ailesiyle birlikte yaralı olarak kurtuldu. Viyana'da yeğeninin ölüm haberini alan dayı Özcan Katar, yeğenini son yolculuğuna uğurlamak için Türkiye'ye geldi. Güzelyalı Hakim Efendi Camisi'nde kılınan cenaze namazına katılan dayı Beyza'nın cenazesini toprağa verdikten sonra otomobili ile Viyana'ya hareket etti. Bulgaristan yolunda otomobilde kalp krizi geçiren Özcan Katar, hayatını kaybetti. Beyza Şenonay'ın staj yapacağı Viyana'da dayısı Özcan Katar'ın yanında kalacağı belirtildi. Katar'ın cenazesi bugün Türkiye'ye getirilecek ve Buca Yerli Camii'nde toprağa verilecek. Yakınları Özcan Katar'ın kazada hayatını kaybeden Beyza Şenonay'ı çok sevdiğini ve yeğeninin acısına dayanamadığını ifade etti.
Yaklaşık 10 yıldır buz pateni sporu yapan Beyza Şenoğlu’nun, çok başarılı bir sporcu olduğu, 2003 ile 2005 yıllarında birçok derecelerinin bulunuyordu.

(CİHAN)


Güncel